Privikavanje na kacigu

beetleman

Member
Hi all,

imam jedno totalno noob pitanje, koliko je vremena potrebno da se priviknem na integralnu kacigu? Do sad sam bio samo u jetici i obicnoj open Vespa kacigi. Sad dolaze hladni dani i uzeo sam si integralnu held kacigu koja je dimenzija bas kako treba za moju glavu.

problem je sto me na obrazima malo stisce, pa nikako da se naviknem, jel to zato jer sam fina guza sa jetice ili?

Nemam se kome pozalit pa evo me ovdje :)
 
beetleman said:
Hi all,

imam jedno totalno noob pitanje, koliko je vremena potrebno da se priviknem na integralnu kacigu? Do sad sam bio samo u jetici i obicnoj open Vespa kacigi. Sad dolaze hladni dani i uzeo sam si integralnu held kacigu koja je dimenzija bas kako treba za moju glavu.

problem je sto me na obrazima malo stisce, pa nikako da se naviknem, jel to zato jer sam fina guza sa jetice ili?

Nemam se kome pozalit pa evo me ovdje :)

- sve je dobro dok ne žvačeš žvaku/duvan ...  (y)


e, da i;

moraš sad paziti na podrigivanje, ako si prije jeo burek, ćevape i tako  :misli:
 
izbjegavat kihanje za spuštenim vizirom :mrgreen:


bez brige, brzo ćeš se naviknut..baš tako i treba bit  (y)
 
Kad otvoris i zatvoris usta, trebao bi se ugrist za obraze iznutra. Tako da mislim da ti je kaciga dobra (jer se ne zalis da stisce oko cela, tjemena itd...
Vremenom ce se "razgazit" pa ce te manje stiskat za lice
 
kaciga mora stiskati malo (obraze)... nevalja kad klapa...
 
meni su rekli da treba stiskati u obrazima, ali ne toliko da se mozes ugristi za obraz, a nakon par par desetaka sati nosenja, sve to sjedne na svoje mjesto
 
Uuuu i pazi se kihanja, jednom prilikom sam kihnuo nekoliko puta za redom sa zatvorenim vizirom naravno, i nisam vise nis vidio van. Strasno
 
Hvala svima, zakon ste :) hehe, ok pazim na kihanje i glava mi se mora priviknuti, tj. obrazi, celo i ostalo sjeda kako treba, samo su mi ubrazi stisnuti, pa se ponekad tesko nasmijat, no kazem, tek sam je uzeo i ovo je mozda 3 put da je nosim i to vrlo kratko (2-3 km voznje).

Vec sam pomislio da sam nesto zeznuo :)
 
beetleman said:
Hi all,

imam jedno totalno noob pitanje, koliko je vremena potrebno da se priviknem na integralnu kacigu?
42
 
QuinnSaab said:
(y) The answer to the ultimate question of life, the universe, and everything is...
:wink:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
jedimaster said:
trebao si ovako nešto uzeti , jest da je malo teža ali ništa ne steže obraze  (y)

Uf, što mi ova poznata.
Dado tko ono ima ovakvu kacigu.  :misli:
:mrgreen:
 
jedimaster said:
trebao si ovako nešto uzeti , jest da je malo teža ali ništa ne steže obraze  (y)

A uu ta bi bas ljepo odzvanjala kad poberes bumbara il nekaj slicnog
 
U Splitu vidim je najvažnije da ruku mozes progurati kroz otvor vizira dok se vozis....na glavi nije ni bitno kak stoji kad ćeš ju stavljati jedino kad prolazis pored firme od žene ,a na poslu si kao :wink:
 
ubili ste beetlemanu temu, ni krivom ni duznom :no:
 
Da imas pravo....znaci kaciga.....e da,projuri na motoru malo brže i ako čujes da fucka unutra nije dobro
 
beetleman said:
Hvala svima, zakon ste :) hehe, ok pazim na kihanje i glava mi se mora priviknuti, tj. obrazi, celo i ostalo sjeda kako treba, samo su mi ubrazi stisnuti, pa se ponekad tesko nasmijat, no kazem, tek sam je uzeo i ovo je mozda 3 put da je nosim i to vrlo kratko (2-3 km voznje).

Vec sam pomislio da sam nesto zeznuo :)

Dok čitaš forum ili ...  :misli: