problem: EXUP yamaha R1

SM fun

New member
Kad upalim hladan motor na exup-u se čuje nešto (kao kad pušta na granama auspuha) ali čim se malo motor "zgrije" to prestane...
zanima me dal je to tak normalno ili...?

mislim da to baš i nije serijski tak, pa ipak je to yamaha...  :mrgreen: :mrgreen:

hvala (y)
 
Moj frend je nasjeo na bankinu sa exupom pa mu je stalno krckalo tamo... Kakvo ti to gorivo tocis pa da komadi necega ostaju u auspuhu?
 
SM fun said:
Kad upalim hladan motor na exup-u se čuje nešto (kao kad pušta na granama auspuha) ali čim se malo motor "zgrije" to prestane...
zanima me dal je to tak normalno ili...?

mislim da to baš i nije serijski tak, pa ipak je to yamaha...  :mrgreen: :mrgreen:

hvala (y)
fegi je imao slican problem, bar brijem tak...
 
meni je exup zveckao kad sam ga olaksao za par lezaja nakon rastavljanja  :mrgreen:

nis, rastavi ga, ocisti, malo masti i sastavi... naravno provjeri zategnutost sajli
 
foggy said:
meni je exup zveckao kad sam ga olaksao za par lezaja nakon rastavljanja  :mrgreen:

nis, rastavi ga, ocisti, malo masti i sastavi... naravno provjeri zategnutost sajli

thanks
 
Enduro fan said:
exup ventikl čemu to služi?

to je doslovno klapna tam di se grane spajaju i koja se otvara prema polozaju gasa i broju okretaja, sluzi za regulaciju protoka plinova, ''simulira'' dulje grane
 
Smanjuje emisiju štetnih plinova, smanjuje buku pri nižim okretajima te povecava okretni moment...
 
SM fun said:
Kad upalim hladan motor na exup-u se čuje nešto (kao kad pušta na granama auspuha) ali čim se malo motor "zgrije" to prestane...
zanima me dal je to tak normalno ili...?
hvala (y)

to ti se klapna malo zatvori da masina dostigne radnu temperaturu sta prije (y)