Problem Gilera runner 180vxr

Vedran

Active member
Naime još prošle godine riknula mi gilera...
... što se desilo...
... motor je jednostavno u vožnji se zgasio... u tom trenutku je puklo iz auspuha, zaustavil sam se probal upalit motor, malo je zaverglal i stal i od tad ni mrc od paljenja samo šuti..

... kaj se moglo desit, kaj je riknulo?

... i ak neko ima možda djelove za to kaj je riknulo i voljan je prodat


... još nekaj... motor je cijelo vrijeme (jedno godinu dana) na abgasu pucal iz auspuha... jel ima to kakve veze s kvarom

 
A probaj nazvat Piaggio servis 2340-393
 
slična situacija se i meni dešava . konkretno zadnjih tjedan dana. prije 2 tjedna sam stavio novu svječicu champion , novi remen, i tako jos neke sitnice. i sad stalno kad god pustim gas bilo sa 50 ili 100 mi puca i to dosta...


prije se to nije znalo desavati nikad..eventualno jednom i to potiho a ovo je sad dosta glasno.

wtf? ventili mozda nisu postelani ?


e da, a sa starom svječkom mi se to nije dešavalo..ta ''stara'' je stara 3-4 mjeseca (1500km)
 
puca i meni na naglo oduzimanja gasa i to praktički od prvog dana a nikakvih problema, al čovjek je reko i da mu se zgasio i neće palit, meni  je tak bilo kad mi je puko remen....
 
sven54 said:
slična situacija se i meni dešava . konkretno zadnjih tjedan dana. prije 2 tjedna sam stavio novu svječicu champion , novi remen, i tako jos neke sitnice. i sad stalno kad god pustim gas bilo sa 50 ili 100 mi puca i to dosta...
prije se to nije znalo desavati nikad..eventualno jednom i to potiho a ovo je sad dosta glasno.
wtf? ventili mozda nisu postelani ?
e da, a sa starom svječkom mi se to nije dešavalo..ta ''stara'' je stara 3-4 mjeseca (1500km)
Probaj vratit staru svjećicu, pa vidi sam da li je do toga. Meni se na novoj svjećici prvih par kilometara gušio motor i pucao, drugi dan je sve bilo OK
izzyracer_84 said:
puca i meni na naglo oduzimanja gasa i to praktički od prvog dana a nikakvih problema, al čovjek je reko i da mu se zgasio i neće palit, meni  je tak bilo kad mi je puko remen....
Kad pukne remen, motor može upalit
Možda je nešto sa strujom...
 
izzyracer_84 said:
puca i meni na naglo oduzimanja gasa i to praktički od prvog dana a nikakvih problema, al čovjek je reko i da mu se zgasio i neće palit, meni  je tak bilo kad mi je puko remen....

na koliko ti je km pukao remen?
 
Nike said:
Kad pukne remen, motor može upalit
Možda je nešto sa strujom...

ma upalio je on poslje al se na malo više gasa gasio, ma sad je sve 5  (y)


2 strma

7 i nešto tisuća, relativno rano jer su mi rekli 15-20 000
 
rednyaW said:
na kaj?  tromiju mašinu sa više djelova za koju mi treba priručnik i forum sa 2000 mmbera da skontamo šta ne valja?


ne?  :LOL:

ne treba ni tebi ni meni ni priručnik ni forum da skontamo da (runner) niš ne valja  :wink:  :mrgreen:
 
izzyracer_84 said:
ma upalio je on poslje al se na malo više gasa gasio, ma sad je sve 5  (y)


2 strma

7 i nešto tisuća, relativno rano jer su mi rekli 15-20 000
12.000 izmjena obavezna
 
Nike said:
12.000 izmjena obavezna

svejedno na 7 je puko i to je rano, al ne žalim se, drugi je gore i vozi  (y)
 
možda je problem u ventilima,al meni se najviše čini da su tu problemi sa strujom,da se pomjerilo paljenje,pa dobije paljenje kada se otvori ispušni ventil,pa zato puca iz auspuha,il prekida paljenje,pa se svježa smjesa nakupi u auspuhu i onda se zapali........razlog može biti kratki spoj,pogledaj kabel što ide s bobine,i pogledaj da li se nije možda magnet odšarafio,pa pomaknuo na radilici.......
 
Jebate ja zaboravil na ovu temu kaj sam postavil...

moral bum to raskopat a neda mi se ... jebo skuter
... htel bi to sam popravit ... a opet ak je nekaj jebeno riknulo sumljam da bum ja to znal dobro složit...

htel bi znat od vas stručnijih kolki postotak je da je riknulo nekaj tipa radilica klip, karike zacvikale.... itd
 
Vedran said:
Jebate ja zaboravil na ovu temu kaj sam postavil...

moral bum to raskopat a neda mi se ... jebo skuter
... htel bi to sam popravit ... a opet ak je nekaj jebeno riknulo sumljam da bum ja to znal dobro složit...

htel bi znat od vas stručnijih kolki postotak je da je riknulo nekaj tipa radilica klip, karike zacvikale.... itd


jopj bokte već si ga 45x mogo rastavit i sastavit  pa nije skuter takva kemija.... vjeruj mi kompliciraniej je lego system slagat... za ono ti čak treba nacrtl lol...


kak sam ja naučio.. jdnostavno probaj pa kud pukne.. kad ti zapne i ne znaš kam se kaj vrača onda se javi meni ja ti damn shematske nacrte mašine i tih sranja da znaš sklopit nazad...
 
Ok winderu... bum ga rastavil sam...

hvala na pomoči... bum ti se javljal kad zapne  (y) :wink:
 
...i???jesi preživio????bem ti..sve neki veliki"motoristi" a strah ih malo rastavljat :mrgreen: :wink:
 
nisam preživio... nisam ni počel... nemam ja baš vremena da se zajebajem s tim
prvo posel a onda veselje...

... nakraju bum ja to odfural u servis