Problem GPZ 1100

fpijanec

New member
Vozim Gpz 1100 unitrack sa ajnšpricom, DFI.
Stalno začađi svijećice i dimi crno. Nekad zna i tkorirati. Bil sam vec kod par majstora, postelali su paljenje i dalje se događa isto. puno ljudi sam vec pital, ali nitko nezna kaj bi to bilo. dali je netko imal sličan problem pa da mi pomogne. Nove su svijećice i napravljen je kompletan servis.

unaprijed hvala
 
Možda einspritz??? ne znam nisam stručan, ali možda bi trebao vidjeti u kakvom ti je stanju taj dio priče, dize itd.
 
hvala na savjetima ,kaj se tice diza to je bilo na ispitivanju i vele da su dobre,provjerena je i kompresija najslabiji cilindar ima 7,5 bara. A kaj se tice ja ga inace stalno teram kolko ide.
 
Ti motori su imali problema sa efi-em i kad su novi bili
 
Ja sam imao sličan problem s boldorom iako je karburator a ne ajnšpric.

Zvuči glupo ali naštelaj ventile na gornju toleranciju.

Kako je meni to objasnio jedan američki majstor za honde,prema manual treba ventile štelat na hondi od 0,06 - 0,13.
I sad kad je motor nov to funkcionira ali s vremenom se na ventilu lovi čađa, on više ne zatvara dobro a majstor provjeri ventil, vidi da je on ajmo reći, 0,08 i ventil ne zatvori dobro, opet se skuplja čađa i tako dalje i tako bliže, ima tu još puno detalja oko toga jer motor vožen često rijetko ovako onako.

Poanta je:
Meni su svječice bile non stop crne kao da je smjesa prebogata i izgarale su, motor znao trokirat, pa onda razvučeš gas do daske pa malo ide ok pa opet trokira i nikako ga podesit da mirno vozi.
Nakon što smo naštelali ventile da budu izmedju 0,10 i 0,13 ide stvar bez problema.
 
Prvo je bio EFI, nakon toga DFI, niti jedan sistem nije radio kako treba. Sve marketinske gluposti toga vremena.
Fergazeri od 1000 J ili R, i originalna kutija zraka. Kraj price.
 
hvala na savjetima. budem danas skinuo injektore i odnio dize na ultrazvucno ciscenje pa budem vidio kaj dalje

ima netko za prodati karburatore za z 1000  :mrgreen:?

 
karboši rješeni...
kakvo je stanje sa magnetima...ima li tko još za kramu staru magnete(ploču)? 8)

da ne otvaramo drugu temu