Problem prednja kočnica

teo2

Member
Kao što kaže naslov, ima problem s prednjom kočnicom.
Preko dana kad je vruće ručica prednje kočnice hvata na samom vrhu, a navečer kako pada temperatura je ručica sve dublja.
Pločice su nove, diskovi možda na 50 %, opletena crijeva, novo ulje u kočnicama (ne znam koje)
Motor je Kawasaki zr-7
Hvala na pomoći!!!
 
Mislim svaki kawasaki ima kocnice za k....,kod mene na zx9r ista stvar prednja kocnica propada po 3 cm ruckica.nove kocnice,ulje,tvrda creva.

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

 
teo2 said:
Kao što kaže naslov, ima problem s prednjom kočnicom.
Preko dana kad je vruće ručica prednje kočnice hvata na samom vrhu, a navečer kako pada temperatura je ručica sve dublja.
Pločice su nove, diskovi možda na 50 %, opletena crijeva, novo ulje u kočnicama (ne znam koje)
Motor je Kawasaki zr-7
Hvala na pomoći!!!

Odzrači. Ako zraka ne bude u sustavu, prihvati situaciju takvu kakva je (pod uvjetom da koči).
 
Meni ovo lici na losu i staru gumicu u kocionom cilindru, posebno sto ti kocnica varira sa temperaturom. Imao sam slican problem nekad davno na Hornetu.
Ja bi rebuildao kocioni cilindar.
Evo ovdje mozes kupiti kompletan kit, nije nesto skupo

Model 99-00
https://www.wemoto.com/bikes/kawasaki/zr-7_zr_750_f1_f2/99-00/picture/brake_master_cylinder_repair_kit_-_front_-_tourmax_japan

Model 01-04
https://www.wemoto.com/bikes/kawasaki/zr-7_zr_750_f3_f5/01-04/picture/brake_master_cylinder_repair_kit_-_front_-_tourmax_japan

 
tomek1221 said:
Ima takvo nesto za zx9r 99god

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

Ima, evo ga
https://www.wemoto.com/bikes/kawasaki/zx9r_zx_900_c2/99/picture/brake_master_cylinder_repair_kit_-_front_-_tourmax_japan

Ova stranica je inace super za kupovinu sitnica koje se ne mijenjaju cesto, a imaju i potrosne dijelove. Nisu skupi i brzo salju  (y)
 
stipe_zxr said:
Gumice glavnog kocionog cilindra promini. Imao jako slican problem
Slažem se. Kod mene se dešavalo (pored ovog tvrda/meka ručica) da kočnica nakon pritiskanja drži cilo vrime, zamalo blokalo prednje kolo u vožnji.

Naručija cili komplet (gumice i klipić) za 20 funti s engleskog eBaya, i problem riješen.
 
Kočnice su odzračene tako da ostaje promjeniti gumice i vidit što će se onda dogoditi.
Hvala svima na pomoći
 
esso_sa said:
Ima, evo ga
https://www.wemoto.com/bikes/kawasaki/zx9r_zx_900_c2/99/picture/brake_master_cylinder_repair_kit_-_front_-_tourmax_japan

Ova stranica je inace super za kupovinu sitnica koje se ne mijenjaju cesto, a imaju i potrosne dijelove. Nisu skupi i brzo salju  (y)
Nije takva na mom zx9r kod mene je ovakav klipic

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

 
Ovo je kod mene 99 god zx9r
58e97c1abf7aa260537e1fa26d3e64c7.jpg


Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

 
tomek1221 said:
Nije takva na mom zx9r kod mene je ovakav klipic

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

Mislim da su na ovoj stranici genericke slike, a ne aktuelnog dijela.
Sve u svemu, ako kupis, vjerovatno ces dobiti upravo ono sto ti i treba. Ja sa njima stvarno nikada nisam imao problema  (y)
 
tomek1221 said:
Uzo sam i dobio bas onakve sa slika :-(

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

Auu  :( Pa vrati im nazad. Ili ako vracanje nije opcija, odgovaraju li ti gumice ? Mozda ih mozes prepakovati na svoj kocioni
EDIT: evo gledam malo po internetu, za tvoj motor na vise mjesta identican kit kao na linku sto sam postavio. Da nije neko nesto ranije na tom tvom cilindru cackao ili ga mozda zamijenio sa nekim sa drugog modela ? Jako cudno
 
Imam i ja nekakav problemčić u vezi prednje kočnice..Kroz korištenje s vremenom ručica kao da sve više propada i grize kasnije..Nedavno uzmem motor iz servisa a prednja hvata odmah na početku i grize odlično..,skoro sam se dignuo na prednji iz prve..Sad nakon mjesec dana opet grize kasnije.. Očito je serviser probao stisnut i rješio problem nakratko..
Šta je on to napravio?? Treba očistit malo čeljusti i pakne?
 
Imao sam i ja slican problem,nedavno sam stavio nove gumice na klipic od cilindra i sad kocnica puuno prije hvata,dok je prije bilo recimo 2cm razlike.a mijenjao sam jer je jednom prilikom pustalo ulje zbog smeca i prljavstine.


Sent from my iPhone using Tapatalk