Problem s dihtingom?

Bollocks!!

New member
Danas napravio djir, parkiram se i gledam da mi kod samog dihtunga glave..točnije poklopca glave pušta nekakvu tekućinu,
pretpostavljam da je problem u dihtungu. Stvar je u tome da sam nedavno bio na servisu na 24000 gdje se štelaju ventili.
Skida li se taj poklopac glave pri štelanju ventila (jebiga ne razumjem se) i ako da, bi li mogao biti problem da njima taj dihtung
nije dobro sjeo kada su štelali ventile u servisu.

Slika nije s mog motora, ali cisto da znate gdje tocno pusta.



Uploaded with ImageShack.us
 
Skida se taj poklopac a tekucina bi u tom slucaju bila ulje  :wink:
 
Sve si točno reka,samo me čudi da nisu stavili novu brtvu(možda su je samo naplatili?). :misli:
 
vickodu said:
Skida se taj poklopac a tekucina bi u tom slucaju bila ulje  :wink:

Bi li mu se moglo šta desiti ako se vozim tako do servisa (osim nestajanja ulja - iako sumnjam jer pušta stvarno malo)..no svejedno pušta
 
Bollocks!! said:
Bi li mu se moglo šta desiti ako se vozim tako do servisa (osim nestajanja ulja) jer pušta stvarno malo..no svejedno pušta

Samo šporak motor. :LOL:
 
Bollocks!! said:
Bi li mu se moglo šta desiti ako se vozim tako do servisa (osim nestajanja ulja - iako sumnjam jer pušta stvarno malo)..no svejedno pušta

Nece mu se nista dogodit ako ne gubi veliku kolicinu  :wink:
 
bobo RR said:
Cemu stelanje ventila na 24 soma :misli:

Ne mora se stelati, ali je dobro provjeriti, uglavnom svakako se treba dekl skinuti :wink:

To sto kvasi, a apsolutno nista strasno, treba skinuti, dobro sve obrisati onim silikonskim cistilom i vratiti nazad. Nece vise pustati :wink:
 
bobo RR said:
Cemu stelanje ventila na 24 soma :misli:
to je ono u sta pise u user manualu "provjera i po potrebi zamjena" u ovom slucaju provjera i stelanje,a ovo sta slini je nastalo prilikom provjere :mrgreen:

btw. Bollocks!! dal servisiras motor u cvajku?
 
dovoljno je skinuti poklopac....skinuti dihtung..dobro sve odmastiti....prilikom montaze obavezno nanesti silikonskog brtvila na bocna ispupcenja dihtunga....pozicionirati dihtung u utor na poklopcu ventila....sve montirati na glavu...stisnuti na propisani moment od 12nm....
 
Bollocks!! said:
Danas napravio djir, parkiram se i gledam da mi kod samog dihtunga glave..točnije poklopca glave pušta nekakvu tekućinu,
pretpostavljam da je problem u dihtungu. Stvar je u tome da sam nedavno bio na servisu na 24000 gdje se štelaju ventili.
Skida li se taj poklopac glave pri štelanju ventila (jebiga ne razumjem se) i ako da, bi li mogao biti problem da njima taj dihtung
nije dobro sjeo kada su štelali ventile u servisu.

Slika nije s mog motora, ali cisto da znate gdje tocno pusta.



Uploaded with ImageShack.us
Nemoj se zamarati i meni je na zzr-u nakon 26000km isto slinila..skinuli poklopac,dobro odmastili + brtvilo i sve 5
prilikom štelanja ventila sigurno nije dobro vračena..
 
sve su ovo dobre informacije ali po meni, njemu nebitne. vrati motor u servis i nek naprave da ne slini, jer čim počneš sam kopat po njemu servis pere ruke od svega.


ps: NEMOJ SLUČAJNO DA TI NAPLATE  (y)
 
Nisam više pametan, evo jutros obrisao, natočio benzina, nabacio 60-ak km i apsolutno ništa ne pušta :misli:
 
obavezno otiđi u servis i nemoj da te zamuljaju da to nije ništa,kaži im da očeš čistu mašinu i gotovo (ako ti je stalo do toga) ako ne; vozi tako ništa mu neće bit  :wink:
 
Bollocks!! said:
Nisam više pametan, evo jutros obrisao, natočio benzina, nabacio 60-ak km i apsolutno ništa ne pušta :misli:

Od topline se brtva malo raširila,ti prati pa ako bude suvo,onda nikom ništa. :LOL: