Problem s paljenjem

Borisszg

New member
Pozdrav, imam cudan problem s paljenjem

MOtor je KW VN1500 CT, 2002g - FI ubrizgavanje i pumpa :)

Ispraznio mi se akumulator, kad okrenem kljuc, pumpa obavi svoje, ali nema dovoljno struje da zavergla.

Napunim akumulator - upali normalno.

Oper nisam vozio neko vrijeme i isprazni se. Ne pali. Htio sam se bas provozat pa spojim na kleme preko auta.

I nece upalit. Cak nece ni zaverglat.

Sad mi to nije jasno. Ako napunim akumulator, ond apali i iskljucivo tako pali. Kad spojim kleme s nekog auta - nece.

Kako je to moguce ?

hvala
 
Jednostavno je moguce  :mrgreen: Ne valjaju ti kleme
 
Phobocaster said:
kupi si hondu  :mrgreen:

bitno da je japanac, ha?  :mrgreen:
loše kleme, oksidirale, loš spojni kontakt pa se struja ne prenosi... spasi se kupnjom novog akumulatora, jer ćeš korištenjem starog i napola ispravnog u konačnici nanijet više štete motoru nego koristi od jednog đira kvartom.
 
nisu kleme.
evo izvadio acu, po smirglao sve, opet vratio i nece.

znaci motor pali iskljucivo ako je akomulator pun. na kablove nece i nije mi jasno kako je to moguce ?!
 
Borisszg said:
nisu kleme.
evo izvadio acu, po smirglao sve, opet vratio i nece.

znaci motor pali iskljucivo ako je akomulator pun. na kablove nece i nije mi jasno kako je to moguce ?!

Mislio sam na to da ti ne valjaju kablovi za paljenje s auta
 
testiraj akumulator napuni ga i ostavi ga vani (ne spajaj nazad na motor) preko noći ako se sam isprazni mjenjaj. ako ne onda regler probija negdje na masu, ako ne nešto sa instalacijama. ako ne, dođi kod mene u servis  :mrgreen:
 
Joy Rider said:
testiraj akumulator napuni ga i ostavi ga vani (ne spajaj nazad na motor) preko noći ako se sam isprazni mjenjaj. ako ne onda regler probija negdje na masu, ako ne nešto sa instalacijama. ako ne, dođi kod mene u servis  :mrgreen:

aku ne valja definitivno. samo ne kuzim zasto nebi upalio na kablove ako baterija ne valja ? hmm
 
ma negdje griješiš s tim kablovim... accu ti je možda ok. testiraj pa ćeš znati...
 
Ti današnji kablovi "za posudbu struje" ne valjaju pol .urca. Imaju samo debeli sloj izolacije (kao da se radi o naponima 10.000 V), a ispod njih je licnasta žica premalog presjeka. Spoj te žice s kliještima izveden je šlampavo, umjesto da je zalemljen, tako da se kabel vrlo lako isčupa baš na tom mjestu.

Ja sam preko zime htio upaliti traktorić-kosilicu s ralicom za snijeg, pa sam spojio te kablove na akumulator od 100 Ah. Kakvo razočaranje - ništa od posudbe struje, makar su klješta kabela bila dobro spojena (na gole) kleme od akumulatora...

Na kraju sam upalio uz pomoć jačeg punjača, koji je bio spojen na akumulator od traktorića, a velik napunjen akumulator uopće nije pomogao...  :LOL:
 
Borisszg said:
Pozdrav, imam cudan problem s paljenjem
MOtor je KW VN1500 CT, 2002g - FI ubrizgavanje i pumpa :)
Ispraznio mi se akumulator, kad okrenem kljuc, pumpa obavi svoje, ali nema dovoljno struje da zavergla.
Napunim akumulator - upali normalno.
Oper nisam vozio neko vrijeme i isprazni se. Ne pali. Htio sam se bas provozat pa spojim na kleme preko auta.
I nece upalit. Cak nece ni zaverglat.
Sad mi to nije jasno. Ako napunim akumulator, ond apali i iskljucivo tako pali. Kad spojim kleme s nekog auta - nece.
Kako je to moguce ?
hvala

Jel možda gel akumulator?

Svoj motor sa 20 Ah gel akumulatorom nikada nisam uspio upaliti sa klemama.
Sa istim klemama sam palio motore sa običnim aku bez da upalim auto (100 Ah).
Nakon toga mi je netko rekao da se motori sa gel aku nemogu paliti na kleme, nego treba odspojiti aku i kleme sa auta spojiti na žice od motora. Tek kada upali treba spojiti na aku.
Kada sam to čuo već sam odavno riješio svoj problem sa novim aku tako da nisam probao  :neznam:
 
Neznam hoću li ti pomoći, ali ja sa svog Clia nemogu uzeti struju preko kablova. (palili smo Bravu)
Isti kablovi, ali preko Astre daju struju, a Clio neda.
Možda je u tom problemu tvoj problem :misli:
 
Super Jura said:
Jel možda gel akumulator?

Svoj motor sa 20 Ah gel akumulatorom nikada nisam uspio upaliti sa klemama.
Sa istim klemama sam palio motore sa običnim aku bez da upalim auto (100 Ah).
Nakon toga mi je netko rekao da se motori sa gel aku nemogu paliti na kleme, nego treba odspojiti aku i kleme sa auta spojiti na žice od motora. Tek kada upali treba spojiti na aku.
Kada sam to čuo već sam odavno riješio svoj problem sa novim aku tako da nisam probao  :neznam:
ni u kojem slucaju ne otpajati kleme dok motor radi....moze doci do ostecenja reglera..Akumulaotr skinuti..i ispravno ga napuniti...(ako je MF akumulator....onda upotrijebiti punjac za te vrste akumulatora)...Cesto....kablovi ne uspjevaju pokrenuti motor sa totalno praznim akumulatorom...to je istina.. :?
 
bmw m 5 said:
ni u kojem slucaju ne otpajati kleme dok motor radi....moze doci do ostecenja reglera..Akumulaotr skinuti..i ispravno ga napuniti...(ako je MF akumulator....onda upotrijebiti punjac za te vrste akumulatora)...Cesto....kablovi ne uspjevaju pokrenuti motor sa totalno praznim akumulatorom...to je istina.. :?

kvalitetni kabeli sa velikim presjekom kabela i dobrim spojevima pokrecu sve ali su dobri kablovi rjetki
 
vickodu said:
kvalitetni kabeli sa velikim presjekom kabela i dobrim spojevima pokrecu sve ali su dobri kablovi rjetki
ove sta kupis u trgovinama su za kurac,moj stari je doma sam radio kablove,vec prije ohoho vremena,12 kvadrata kabal i bez problema je  (y)
 
bobo RR said:
ove sta kupis u trgovinama su za kurac,moj stari je doma sam radio kablove,vec prije ohoho vremena,12 kvadrata kabal i bez problema je  (y)

To sam i ja napravio samo ja imam kabele od 35 kvadrata i miran
 
Super Jura said:
Jel možda gel akumulator?

Svoj motor sa 20 Ah gel akumulatorom nikada nisam uspio upaliti sa klemama.
Sa istim klemama sam palio motore sa običnim aku bez da upalim auto (100 Ah).
Nakon toga mi je netko rekao da se motori sa gel aku nemogu paliti na kleme, nego treba odspojiti aku i kleme sa auta spojiti na žice od motora. Tek kada upali treba spojiti na aku.
Kada sam to čuo već sam odavno riješio svoj problem sa novim aku tako da nisam probao  :neznam:

urpavo to ! fucking gel :)

envjerojatno... jos i sad ne kuzim zasto "klem" nebi uzela struji iz uta nego bas mora preko tog gela acu ? :)