Problem s skuterom?

Tinax

New member
Naime, frend ima problem s svojim skuterom, ima Runner Purejet i na njemu auspuh RR..svako malo mu je svjećica crna kao ugljen i motor počne pucat iz auspuha zbog toga..kako to rješit. E, da, ima onu iridium svjećicu.. Zna tko kakvo rjesenje?
 
Dali je skino blokade. Ima dvije elektronsku (softver ) i mehanicku(dijafragmu u usisnom koljenu). Inace,ti su motori dosta problematicni. Moj ti je savjet da ga sto manje dira. Original najbolje(ako mozemo uopce govoriti o dobrome) ide... :?
 
Tinax said:
Naime, frend ima problem s svojim skuterom, ima Runner Purejet i na njemu auspuh RR..svako malo mu je svjećica crna kao ugljen i motor počne pucat iz auspuha zbog toga..kako to rješit. E, da, ima onu iridium svjećicu.. Zna tko kakvo rjesenje?
jebo iridium na 50cc
Na tom PureJetu jedino Denso U31ETR možda i radi kako treba, ponekad i Champion RG6YCA izdrži. Ostale riknu svako 100-1000 km, ovisi kakve si sreće.
Reci mu prvo neka promjeni svjećicu a onda nek promjeni i benzinsku i nek liva samo BS EURO goriva. Ako ni to ne pomogne nek proda motor i kupi drugi s karburatorom
 
Kaže da je probao te svjećice i da se ponašaju puno gore od iridima.
Benzin je pročišćena 100-tka
Blokade su skinute (osim te nepostojeće softverske).
 
Champion RN2C s tom svijećicom mi se uvijek to ili slične stvari dešavaju, al kad je bolja svijećica ok je sam ja imam s karburatorom skuter
 
Imam pure jet, imao sam isti problem, promjenio sam benzinsku i problem riješen...
 
Deno 6 said:
Imam pure jet, imao sam isti problem, promjenio sam benzinsku i problem riješen...

di nakoj benzi tenkiraš?
 
Koja nepostojeca softverska ???? Itekako postoji.!!! Treba ga samo prikopcati na piaggio-v game boy tester i ubaciti mu sport softver sa oznakom YO . Sad je unutra XO. Niste dobro informirani decki,sorry :(
 
Deno 6 said:
Tifon u Zaboku

ja isto tenkiram na tifaniju pa me pito u servisu jel sam tenkiro 100 oktana jer mi je itgorila sviječica
 
ja sam čuo da se mjenja toplotna vrijednost svječice kada se skida blokada,da treba poslije doći hladnija svječicca,pa najbolje to za određeni model znaju u servisu,jer i ja znam da se to frendovom bratu događa na istom motoru,svječica,ako ako doživi 800km,onda je sretan a uzima neku svječicu,neznam oznaku,al mislim da je rekao da dođe 75kuna..........
 
bmw m 5 said:
Koja nepostojeca softverska ???? Itekako postoji.!!! Treba ga samo prikopcati na piaggio-v game boy tester i ubaciti mu sport softver sa oznakom YO . Sad je unutra XO. Niste dobro informirani decki,sorry :(

Nema softverske blokade, da ima imao bi ograničenje u brzini, no ide nadasve dobro.
 
Nije stvar u brzini. Tim novim softverom uneses mu parametre koji su proracunati za motor bez blokade. Kada se izvadi dijafragma i sajba sa varijatora. Nisi sli primjetio da pure jet nemaju slijepo crijevo na auspuhu ? Nije mu potrebno,bas radi toga sto se novim softverom dobije isti ucinak. Ako nevjerujes meni...pitaj ovlastenog piaggio serevisera. Predugo sam u tom poslu,tako da jos uvijek znam sta pricam !!!! Ako imas priliku imati u rukama piaggio tester,porbaj otici u menu current data i vidi parametre sasoftverom XO. Zatim reprogramiraj i ubaci softver YO i usporedi ....
 
Nike said:
nek proda motor i kupi drugi s karburatorom


....fantastican odgovor na koji sam cesto nailazio kad sam trazio nesto za D-Tech....

Prvi odgovor je bio: Pa di Apriliju, zasto nisi kupio Piaggio?
A onda prica o fergazerima....


To mi je kao da vozis Alfa Romeo, dodjes u servis, pa ti kazu zasto nisi kupio Fiat!!! :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
 
bmw m 5 said:
Nije stvar u brzini. Tim novim softverom uneses mu parametre koji su proracunati za motor bez blokade. Kada se izvadi dijafragma i sajba sa varijatora. Nisi sli primjetio da pure jet nemaju slijepo crijevo na auspuhu ? Nije mu potrebno,bas radi toga sto se novim softverom dobije isti ucinak. Ako nevjerujes meni...pitaj ovlastenog piaggio serevisera. Predugo sam u tom poslu,tako da jos uvijek znam sta pricam !!!! Ako imas priliku imati u rukama piaggio tester,porbaj otici u menu current data i vidi parametre sasoftverom XO. Zatim reprogramiraj i ubaci softver YO i usporedi ....

Pitano..kaže da je to dječja glupost.
 
koje toplinske vrijednosti je svjecica bila? na serijskom skuteru je najbolja 7 ili 8! ak mu nije dobro izgaranje (a to znaci pucanje iz auspuha). trebao bi prvo pogledat dal mu injector radi kak treba, i nek proba tocit neki drugi benzin, tipa 98, ditechi i pj-tovi rade bolje s njim