problem s vizirom na kacigi

RC46

New member
radi se o kacigi premier avanger ,jučer sam prao vizir i s mokrim papirom potegnu s unutarnje strane i razmrljao onu zaštitu proiv magljenja  :palacdolje: dali je netko nekad negdi imao taj problem i kako ga je riješio  :misli: probao sam taj premaz oprat dole s vizira ,s toplom i hladnom vodo,benziniom za čiščenje ,običnim benzinom i neide samo ga razmrljam i izgleda kaod da sam pošmirglao vizir  :palacdolje: i gdije uopče kupiti vizir za premier kacige  :mrgreen:
 
Sad vidim da NITO više opće ne radi ništa vezano za motor, ima neki autoservis.
A na stranicama MIGO moto-a očito nisu baš ažurirane informacije jer im još stoji NITO moto kao maloprodaja, i to na staroj adresi u Maksimirskoj. Nazovi MIGO moto pa pitaj.
 
da za nito moto sam i ja jučer vidio da ne radi više dučan samo auto servis  :mrgreen: hvala za savjete
 
nito moto ima neke kombinacije sa viktor moto, tak da ubiti ti je to isto, tj. zovi viktora
 
AMG81 said:
nito moto ima neke kombinacije sa viktor moto, tak da ubiti ti je to isto, tj. zovi viktora
(y)
 
Pa kakva jer to zaštita protiv magljenja ako si je tek tako vodom razmrljao!? :misli:
 
Bollocks!! said:
Loša. :huh:
i ja isto kažem  :mrgreen: imam hjc fs10 več 5g i stalno  perem vizir izvana i iz nutra i nikad niš ,ovu premier avanger sam dobio novu prošle godine i sad prvi put pokušao očistit vizir iznutra  :palacdolje: a i prije toga se maglila ko luda  :palacdolje:
 
Ja svoju perem izvana, izunutra, vodom, krpicama, maramicama, onim za stakla, ubrusima...
Teško je povjerovati da ti je vizir toliko osjetljiv!?
 
Viziri koji imaju taj sloj iznutra peru se iskljucivo prstima i to vodom sa cisto malo sapuna. Nakon toga ostavi se da se osusi samo od sebe. Kapljice se mogu pokupiti i mekom krpom ali nikako se ne smije njome trljati po viziru.
 
da iznutra sam ispolirao ,pa još se nešto tog premaza osjeti tj. nije gladak ko s vanjske strane  :mrgreen: ali i ovak taj premaz nije imal neku funkciju jer se kaciga maglila ko luda a pošto je to suvozačka kaciga dobra bude i tak  :mrgreen:
2 boris ,pa nisam ju trljal ulez sam papirnati ručnik navlažen i htjel skinut prašinu s nutarnjeg djela vizira i odmah se to sranje razmazalo ,probal sam sa sapunom ,toplom -hladnom vodom,sredstvima za prozore ,benzinom za čiščenje i običnim benzinom za motor  :mrgreen: nikako to nisam mogao skinut s vizira
 
boRRis929 said:
Viziri koji imaju taj sloj iznutra peru se iskljucivo prstima i to vodom sa cisto malo sapuna. Nakon toga ostavi se da se osusi samo od sebe. Kapljice se mogu pokupiti i mekom krpom ali nikako se ne smije njome trljati po viziru.



Ti se viziri baš moraju sami posušiti!





RC46 said:
da iznutra sam ispolirao ,pa još se nešto tog premaza osjeti tj. nije gladak ko s vanjske strane  :mrgreen: ali i ovak taj premaz nije imal neku funkciju jer se kaciga maglila ko luda a pošto je to suvozačka kaciga dobra bude i tak  :mrgreen:
2 boris ,pa nisam ju trljal ulez sam papirnati ručnik navlažen i htjel skinut prašinu s nutarnjeg djela vizira i odmah se to sranje razmazalo ,probal sam sa sapunom ,toplom -hladnom vodom,sredstvima za prozore ,benzinom za čiščenje i običnim benzinom za motor  :mrgreen: nikako to nisam mogao skinut s vizira



I ja i žena imamo Premier Retro Devil, i sjebal sam prvo svoju tak, pa i nakraju ženinu! Isto se maglila stalno!
Kad sam vidio kaj sam napravil, i da niš od toga, kupio 70%-totni alkohol i strljal to dole!
Sad su čiste plastike, i spremio ih u kutije i kupili si druge kacige! :LOL:  Normalno imaju isti taj premaz, pa ću sad bolje paziti!!! (y)
 
ja imam več 5-6g hjc fs10 i nikad se u životu nije zamaglila niti mrvicu a perem vizir kak hoču i kad hoču i iz vana i iz nutra neznam kak su riješili to magljenje ali svaka i čast a mogu reči da kaciga ima  preko 100 000km i nikad nije pažena ,svaku zimu se rastavlja i pere još se nigdije nije ofucala ,čak ni onaj skaj odozdola na kojem stoji kad ju ostaviš koji se na premijerki poderao za 1g ,neču reklamirat kacigu ali definitivno je kaciga super i mehanizam vizira na federe je ne uništiv svaka pohvala HJC-u za manje od 2000kn odlična kaciga  (y) (y)
 
max kaj si uspjel to strljat s alkoholom ,ja s svim navedenim nisam vidjel nikakav napredak u skidanju tog premaza s vizira ,osim sad s xerapolom  :mrgreen:
 
ovo na drugoj slici je pošmirglan ili namazan sa xerapolom  :misli: nice je ispal  (y)