Problem sa auspuhom (Z750S)

Tommee

New member
Nego danas mi motor radi u leru ujutro i nesto krpom ga malo brisem i skuzim da mi posteno puse iz auspuha na mjestu naznacenom na slici...puse mislim kod pop nitne....u tvornici sigurno nisu zamislili da i tu bude otvor :mrgreen:
Noge su mi se odsjekle :mrgreen:
Nego da, znam, moram zvati KMS, ali dajte ako netko zna sto bi to moglo biti...S motorom nikad nije divljano.. Sva sreca sto je pod garancijom. Ako netko mozda zna, ako se ispostavi da je greska u izradi ja cu dobit novi spuh ili :misli:

Bas mi treba jos neki dodatni trosak...
 
Ak je tu mala rupica onda je to predviđeno da se kondenz cijedi van. Valjda. :mrgreen:
 
na tom mjestu postoji mala rupca, da bi voda izašla van,tak da ak ti fakat ne puše iz pop nitne nemaš se kaj bojat
 
Standardna greška kod Z750. Stavi malo pjene oko nitne, pa ako pušta/pravi balončiće to je to. Javi se serviseru.

Nisi prvi sa tim problemom.

Ja ga na sreću do sada nisam imao, ali drugi jesu.
 
zlikavac said:
na tom mjestu postoji mala rupca, da bi voda izašla van,tak da ak ti fakat ne puše iz pop nitne nemaš se kaj bojat

Ti očito ne znaš da si na motoru od 27 000 km dobil top sa 100 km jer je i na prvom puhalo gdje i tommee-u i zamijenjen je u garanciji  :dobar:

Tommee odi u KMS i ak ti se raspal (odvojila se cijev od topa) dobil buš novi top (barem ja jesam).

Ja nisam ni kužil da puše dok ga jednom nisam slučajno koljenom pogodil i skužil da cijev i top više nisu u jednom komadu. Još sam se divil kak ima dobar zvuk za serijski auspuh
 
gigi said:
Ti očito ne znaš da si na motoru od 27 000 km dobil top sa 100 km jer je i na prvom puhalo gdje i tommee-u i zamijenjen je u garanciji  :dobar:

Tommee odi u KMS i ak ti se raspal (odvojila se cijev od topa) dobil buš novi top (barem ja jesam).

Ja nisam ni kužil da puše dok ga jednom nisam slučajno koljenom pogodil i skužil da cijev i top više nisu u jednom komadu. Još sam se divil kak ima dobar zvuk za serijski auspuh
izgleda da ja još puno toga ne znam o tom motoru  :mrgreen:
ma znam da je gore novi auspuh,al tommee govori o maloj rupici,a ne o tome da su mu se top i cijev odvojili. A rupica na tom dijelu mora postojat
 
:mrgreen:

Nasmijali ste me..imate dobrih provala :mrgreen:

Nego ajmo sad detaljnije....ne nije iz neke rupice nego kak je ta kapica sa nitnama pricvrscena za plast, na spoju plasta i kapice posteno puse van i sigurno nije zbog rupice za kondenzat :mrgreen:

Uapio sam dobit KMS i prvo sto mi je rekao je da iskopiram garancijski list :mrgreen: U cetvrtak imam termin pa cemo vidjet...hm znaci i drugi su imali taj problem...ko zna ak trknem top mozda ce se i meni raspast :mrgreen:
I da definitivno je vrijeme za akrapa ali ne znam sto cu...ja samo ovo ocu,a za zea ovo ne postoji.... :slinavac: :cry:
 
zlikavac said:
izgleda da ja još puno toga ne znam o tom motoru  :mrgreen:
ma znam da je gore novi auspuh,al tommee govori o maloj rupici,a ne o tome da su mu se top i cijev odvojili. A rupica na tom dijelu mora postojat

Ne mora se cijev odvojiti. Samo pop nitna popusti od vibracija i auspuh počne puštati oko nje.
 
meni je na Z-u na tom mjestu puklo pokraj vara, skinuo sam top i stari ga je rastavio, zavaraio i ponovo zanitao, ništa se nije ni vidjelo, a znam još osoba kojima se to dogodilo na z-u, probaj ga malo zaklimat pa ćeš vidjet jer tu pukao
 
Zakaj da se igra s tim kad (ako je to u pitanju) ima pravo na novi top. Ko klinac sam vječno krpal lonce na autima i uvijek su ta krpanja bila kratkog vijeka jer kad ga jedno hrđa nagrize, širi se ko kuga i nema tu neke pomoći.
 
i ja sam skužio da tu dosta puše dok je zec bio kod mene ali sam zaključio da puše samo iz te rupice za kondenzat koja je na topu s donje strane odmah uz taj ukrasni poklopac,poslje toga nisam više obraćao pažnju na to,probaj ju začepiti nečim pa vidi onda dali puše igdje.... može biti da je je stvarno nešto jer bilo je dosta reklamacija baš na taj problem a to će ti najbolje reći u KMS-u,garancija ti u svakom slučaju vrijedi još 3 mj. (y)
 
Silvio said:
i ja sam skužio da tu dosta puše dok je zec bio kod mene ali sam zaključio da puše samo iz te rupice za kondenzat koja je na topu s donje strane odmah uz taj ukrasni poklopac,poslje toga nisam više obraćao pažnju na to,probaj ju začepiti nečim pa vidi onda dali puše igdje.... može biti da je je stvarno nešto jer bilo je dosta reklamacija baš na taj problem a to će ti najbolje reći u KMS-u,garancija ti u svakom slučaju vrijedi još 3 mj. (y)

Vec je sredeno..u cetvrtak idem u KMS pa ce oni to lijepo rijesit (y)
 
Tommee said:
Vec je sredeno..u cetvrtak idem u KMS pa ce oni to lijepo rijesit (y)
jel riješeno,da čujem dijagnozu.......??
 
Silvio said:
jel riješeno,da čujem dijagnozu.......??

Je...pa kratki odgovor bi bio da tak treba bit :mrgreen:

Koji sam ja debil :mrgreen: Al bolje da sam isao provjerit prije isteka garancije....srce mi je na mjestu :mrgreen:
 
Tommee said:
Je...pa kratki odgovor bi bio da tak treba bit :mrgreen:

Koji sam ja debil :mrgreen: Al bolje da sam isao provjerit prije isteka garancije....srce mi je na mjestu :mrgreen:
Znaš kako se kaže: Bolje spriječiti, nego liječiti! (y)
 
Tommee said:
Je...pa kratki odgovor bi bio da tak treba bit :mrgreen:

Koji sam ja debil :mrgreen: Al bolje da sam isao provjerit prije isteka garancije....srce mi je na mjestu :mrgreen:

pretpostavljao sam da nije ništa al nek je tebi srce na mjestu  :)
 
nebitno...meni puše na sve strane i šta sad...:neznam:
 
bruno said:
nebitno...meni puše na sve strane i šta sad...:neznam:

..ak je tebi to u redu sta da ti kazem...malo mehanike fluida pa kad skuzis sto nepravilno strujanje ispusnih plinova radi motoru s unutrasnjim izgaranjem nekak naglo dobijes volju da puse samo tamo gdje treba. a ne na sve strane 8)