problem sa kotacem/vilicom

Goran_Zg

New member
fakle, neki dan sam pao, nije strasno al sam ogulio malo plastike, spigo volan, i potrgo zmigavac... uglavnom, prednji kotac mi stoji malo zakrenut u lijevo... a blatobran koji je zakvacen par centimetara iznad stoji ravno... sad neznam... jel moguce da se nekak kotac pomakne iz centra? pa da se moze vratiti nazad.... mislio sam da je vilica spigana al blatobran stoji ravno, znaci ak je spigana, onda je to u zadnjih 20-ak centimetara... uglavnom...moze pomoc? sta da radim? kotac nije spigan zato kolko god ga ja vrtim on je zakrenut u lijevo...
mislio sam i da je blatobran spigan pa da mi se cini da je kotac uredu, al nije....
 
Goran_Zg said:
fakle, neki dan sam pao, nije strasno al sam ogulio malo plastike, spigo volan, i potrgo zmigavac... uglavnom, prednji kotac mi stoji malo zakrenut u lijevo... a blatobran koji je zakvacen par centimetara iznad stoji ravno... sad neznam... jel moguce da se nekak kotac pomakne iz centra? pa da se moze vratiti nazad.... mislio sam da je vilica spigana al blatobran stoji ravno, znaci ak je spigana, onda je to u zadnjih 20-ak centimetara... uglavnom...moze pomoc? sta da radim? kotac nije spigan zato kolko god ga ja vrtim on je zakrenut u lijevo...
mislio sam i da je blatobran spigan pa da mi se cini da je kotac uredu, al nije....

Daj neke slike izbliza gdje se vidi problem.
Ovako možemo samo napamet pogađat....
 
dok čekamo slike, vidi jesu li ti trokuti poravnani.. mislim da ti je u njima problem (trokuti, 2 komada, koji drze stapove - vilice)
 
Može biti problem u:


- krivoj vilici

- krivim trokutima

- od udarca se deformirao nosac volana na trokutu

- krivoj felgi

- krivoj osovini

- ležajevima kola


....



Ako se radi o direktnom udarcu prvo ode osovina i obruc, ako je jaci udarac i vilice se krive.









 
ma proklizo mi je prednji kotac i motor pao na stranu... isao sam oko 30-40 km/h
znaci nije nikakav jaki udarac....
 
Goran_Zg said:
ma proklizo mi je prednji kotac i motor pao na stranu... isao sam oko 30-40 km/h
znaci nije nikakav jaki udarac....

ako je tako kako kažeš i siguran si da ti kotač ne stoji ravno, onda su 90 % trokuti.

skini  masku ako ovako nemožeš odozgo vidjet jel su obadva simetrična, tj. jel stoje ravno jedan iza drugog.

otegneš vijke na njima, poravnaš i zategneš.. to ti je to  (y)
 
Nemoj komplicirat ,samo stavi kolo između koljena i rukama zakreni volan u stranu koju treba da se vilice isprave.Radija sam to 10-tak puta na 125-icama ,čak i na jednom transalpu.To se desi kod laganog pada na običnim vilicama.Zarotiraju se donji djelovi štapova i dovoljno je uprit na suprotnu stranu da dođu u centar.Probaj i vidit češ. A možeš poč i do servisa ,tamo če ti isto napravit,samo šta češ platit.
 
Tesko da ce ici tako lako, ali ako popustis vijke...  (y)
 
Bob Rock said:
Nemoj komplicirat ,samo stavi kolo između koljena i rukama zakreni volan u stranu koju treba da se vilice isprave.Radija sam to 10-tak puta na 125-icama ,čak i na jednom transalpu.To se desi kod laganog pada na običnim vilicama.Zarotiraju se donji djelovi štapova i dovoljno je uprit na suprotnu stranu da dođu u centar.Probaj i vidit češ. A možeš poč i do servisa ,tamo če ti isto napravit,samo šta češ platit.

e, ali ima jedna stvar, i blatobran je prikvacen na noge od vilice a on stoji ravno :misli:
 
EVO GA, RIJESENO JE, probao sam a nacin koji je predlozio BOB ROCK, fala svima na prijedlozima (y)

sad mi jos treba volan, neki ravan.. (y)
 
Drago mi je da si problem rješija na lagan način.Šta se tiče volana ja sam to rješava u Piccila u Splitu.Kupija bi Arow volan sa onom šipkom i spužvom u sredini za nekih 50-tak dm :misli:,davno je to bilo.Treba vidit koliko sad koštaju.Nije to skupo (y).
 
moram kupit akumulator, dat da mi anlaser sloze (vrti u prazno) i volan kupit....
akumulator u mercatoru za 80 kn
slaganje anlasera ???
volan 230 kn.....
ma naci ce se....