problem sa tablicama

krunoslav

New member
prodao skuter još u 12 mj 2018
napravili ugovor
kupac otišao i više se nismo vidjeli
nikad mi nije donio dio ugovora koji mi pripada

kad neki dan mi stiže kazne 700 kn za nevraćene  tablice
nisam platio, nego čekam prekršajni postupak, na koji mogu staviti prigovor
te objasniti da je motor prodan te ja nemam kontakt sa kupcom
e sad dolazi mi reg auta, dali ču moči zbog postupka
ali mislim dok postupak traje da nisam u prkršaju sve do
pravomočnog riješenja.
i dal policija treba utjerat tablice kod novog vlasnika

molim vas odgovore ako je netko prošao takvu situaciju
 
Koliko sam razumio u sebe nemaš ikakav papir da si prodao motor.
 
kako si ti proda motor?

 
krunoslav said:
Jadi.
Kako ćeš dokazati pred sucem za prekršaje?
Pripremi se na 700kn+ troškovi postupka.
 
ako je ugovor ovjeren kod bilježnika možeš kopiju dobiti. u svakom slučaju otići na mup i dati izjavu, probaj sačuvati jedan primjerak :)

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

 
Nek ti ovo nazalost bude pouka da nista ne radis povrsno. Upravo radi ovakvih situacija. Mozes li kako kontaktirati vlasnika?
 
veruda-pula said:
ako je ugovor ovjeren kod bilježnika možeš kopiju dobiti. u svakom slučaju otići na mup i dati izjavu, probaj sačuvati jedan primjerak :)

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

tako je samo mi je cudno ako su prepisali motor u javnog biljeznika kako on nema jedan primjerak?

 
Kakav javni bilježnik ko još to radi
kupiš ugovor popuniš potpišeš i kupac na tehničkom napravi prepis
no ovaj ga nije napravio jer koliko sam čuo bio pod nekom prometnom
kaznom pa nije mogao prevest registrirat
ali postoji odredba kojom kupac u roku 15 dana mora prepisati vozilo
pogledajte na često postavljanja pitanja CVH
 
Što se tiće suca napravim prigovor sa objašnjenjem što je zapravo bilo
i kod koga je skuter
pa čmo vidjet
a na onu kaznu od 700 kn nema mogučnosti prigovora
pa su mi rekli u MUP-u da ne platim i sačekam prekršajni postupak na koji mogu staviti prigovor
isad čekam več 2 mj da pošalju osudu ali zbog korone tko zna koliko če potrajati ha ha ha
 
MORA LI SE VOZILO ODJAVITI NAKON KUPOPRODAJE I GDJE?

Odredbom članka , u slučaju prodaje ili drugog načina promjene vlasništva na vozilu, propisana je OBAVEZA NOVOG VLASNIKA u roku od 15 dana od stjecanja vozila, registrirati vozilo na svoje ime ili ga odjaviti, vratiti registarske pločice te priložiti prometnu dozvolu radi evidentiranja odjave vozila.

Ako novi vlasnik vozila ne registrira vozilo na svoje ime ili ga ne odjavi, osoba na koju je vozilo registrirano može podnijeti zahtjev stanici za tehnički pregled vozila da rješenjem ukine registraciju vozila.

Prodavatelj odnosno kupac nisu dužni vratiti registarske pločice, ako su kupoprodajnim ugovorom ili pisanom izjavom danom u nadležnom tijelu iste ustupljene kupcu i ako se ne mijenja registracijsko područje.
 
Đabe mu sad sve. Čovjek nema dokaz da je opće prodao motor, a kamoli kad.

Kaj se ima žalit i kom...

Jedina žalba koja ima smisla je napisat točno kako je bilo, napisat da si svjestan greške i zamolit oprost zbog recimo ekonomske/financijske situacije.

Može proć i ne mora.
 
mario #8 said:
Đabe mu sad sve. Čovjek nema dokaz da je opće prodao motor, a kamoli kad.

Kaj se ima žalit i kom...

Jedina žalba koja ima smisla je napisat točno kako je bilo, napisat da si svjestan greške i zamolit oprost zbog recimo ekonomske/financijske situacije.

Može proć i ne mora.
Jesi li pročitao CVH
 
pa daj pogledaj preko e-građanina, opcija e-mup koja su sve vozila u tvome vlašništvu !
ako je tamo navedeno da je skuter na tebi (a vjerojatno je, jer ti je stigla kazna), onda plaćaš.
kako ti je ekipa već rekla, nemaš dokaza da je prodan.
prijavi da je ukraden  :mrgreen:
 
diesel power said:
Morat ces u stanicu podnjet zahtjev za ukidanje registracije.

Što vjerojatno neće moći jer nema primjerak ugovora.

Uopće ne kužim zašto prilikom prodaje nisi zadržao jedan primjerak? I zaboli tebe kiki što on zbog ovog-onog ne može prepisati vozilo. S tim primjerkom ugovora nakon 15 dana ukineš mu regu pa nek se on snalazi. Koja mu je to fora... Vjerojatno nije mogao registrirati svoje vozilo pa je zato i kupio od tebe. Sranje, vidiš.
Uglavnom, sretno i javi kako je prošlo.
 
To sta se ne ide u javnog biljeznika ne znaci da ne uzmes kopiju kupoprodajnog :misli:
kad vec nisi odjavija motor mora si bar uzet tu kopiju a ako nisi nevidin nacin
da dokazes da si motor proda...