problem sa zipon 50 2 t

Status
Not open for further replies.

iluvatar

New member
iman zipa iz 96. i ima dva dana da me pocea zajebavat nekad upali iz prve i kad mu onda dan gasa on se zagusi i ugasi posli nema sanse da upali triban pola sata kurblat i zajebavat se ili uopce ne pali. a nekad kad mu dignen minimumi onda upali pa se prvo gusi pa sam daje gasa i vrti kolo ka blesav kada je prisaugan dok se ne smiri za par minuta pa normalno radi

da imam para odnia bi ga na servis al jebiga neman i triba bi to sam rjesit jer neman zivaca ni vrimena svaki put se mucit dok upali

moglo bi bit do pumpe il membrane il do neman pojma cega pa ako ko ima koju ideju sta bi moglo bit i kako to rjesit bilo bi od velike pomoci

i ako za njega mozda ima neko manual il nesto sta bi mi pomoglo bia bi zahvalan
 
svjecica,karburator,al vjerojatno svjecica zeza... kad ga upalis nemoj odmah gas davati to se imeni zna dogoditi pa onda poslje tesko upali...
 
malaguti said:
svjecica,karburator,al vjerojatno svjecica zeza... kad ga upalis nemoj odmah gas davati to se imeni zna dogoditi pa onda poslje tesko upali...

e znan ne dajen mu uopce gasa kad ga palin a on svejedno se ponasa kada san ga prisauga pa kad napokon upali popizdi i vrti kolo par minuta
 
iluvatar said:
svicicu san jucer prominia i ista stvar  :(
onda kad ga upalis pusti malo neka radi...meni se to zna dogoditi i onda mi svjecicu zalije i poslje nece upaliti...kakva ti svjecica bude kad se tako ugasi...
 
iluvatar said:
e znan ne dajen mu uopce gasa kad ga palin a on svejedno se ponasa kada san ga prisauga pa kad napokon upali popizdi i vrti kolo par minuta
da nije problem u coku...cudno da se tako vrti jako kad ga upalis :misli: to ali uglavnom nesto je sa karburatorom
 
malaguti said:
onda kad ga upalis pusti malo neka radi...meni se to zna dogoditi i onda mi svjecicu zalije i poslje nece upaliti...kakva ti svjecica bude kad se tako ugasi...

nisan gleda navecer il sutra cu ga rastavit danas neman di radit. moran ga pustit da mi radi jer kad mu dan gasa odma se zagusi i crkne.

nije mi ga problem pustit da radi problem je kurblat po ure. a i neznan kako moze zalit kad mu ne diran gas nikad kad palin. da nije membrana na karburatoru pa da pusta vise benzine ili negdi pusta zrak pojma neman svaaki put drugacije se ponasa

 
a vidi...al nesto je oko karburatora nema sta drugo biti, a sad dal su dizne cok ili filter nebi znao...a jel se cok pali?
 
malaguti said:
a vidi...al nesto je oko karburatora nema sta drugo biti, a sad dal su dizne cok ili filter nebi znao...a jel se cok pali?
e jos da ga znan ustelat bilo bi odlicno  :?

imate kakav tekst il manual sta bi mi bilo od pomoci jer se nikad nisan bas puno zajebava oko toga jer nisan ni ima problema do sad?
 
malaguti said:
a vidi...al nesto je oko karburatora nema sta drugo biti, a sad dal su dizne cok ili filter nebi znao...a jel se cok pali?
vidis mozda bi moglo bit do coka jer lakse pali kad je zagrijan. malo san se zagleda moto gp se vozi pa nisan odg :)
 
malo san sad cacka po njemu i sad sumnjan na pumpu goriva. ona ima dvi cijevi sta izlaze iz nje i idu u karburator jedna je gorivo druga je ja mislin zrak i sad uspia je upalit i pustin ga da malo radi i onda san iscupa tu od zraka i ja mislin da bi se ako mu tu izvadin triba po nekoj logici izgasit a on i dalje radi

jel moguce da je do toga ?  :misli:





 
i meni se na zipu desava da ga nemrem upalit odma...i onda kresne i pocne vrtit ko blesav...i to full...i smiri se nakon nekog vremena
 
trance_energy said:
i meni se na zipu desava da ga nemrem upalit odma...i onda kresne i pocne vrtit ko blesav...i to full...i smiri se nakon nekog vremena
meni sad prvi put al brate triba kurblat dobrih 15 minuti zabolila me vise noga u ova 2 dana  :x
 
Vozim Zipa 50 4T i prije mjesec dana sam imao isti taj problem. Po prvi put otkad ga imam sam tankao na Ininoj pumpi. Nakon toga je počelo: jedva pali, trokira, gasi se u vožnji,.....

Istočio sam to gorivo van i natočio OMV100 i sad opet prede ko mačkica  :)

Možda da provjeriš filter goriva?
 
Status
Not open for further replies.