problem,sta vi mislite o tome???

Nichael_SM

New member
da skratim pricu....ovak;covjek htio kod frenda kupit novi motor i pod racun dati motocross motor!!!kako smo si mi jako dobri,on bi taj motor uzeo  pod racun(inace to ne radi),a ja i on bi se vec nekak dogovorili uvezi placanja!!!potpisan je ugovor da je pod racun dan motor  vrijedan 2000eura , i da se to odbija od cijene narucenog motora!!!medutim,on je htio motor zute boje;kojeg nema na lageru kod uvoznika i trebalo bi ga malo pricekati...ima samo crni!!!i sad tip zove da je on narucio motor druge firme i kod drugog prodavaca (tamno plave boje)i da zeli da mu se isplati tih 2000e u roku od 2 dana!!!znaci ovaj zuti otpada....isto kao i nas dogovor!!!
-sad me zanima ako se to moze tak raditi i kaj je sad najbolje uciniti da ste na mom mjestu !??????jer ja tih 2 000e sad nemam,a nemam ni gdje nabaviti!!!
--to je isto kao da u neki autosalon das  svoj auto unutra i onda mu za par dana velis da ti za auto isplati lovu ,a ti istovremeno naruujes drugi auto kod drugog prodavaca....mislim,to se tak ne radi!!!a kaj je najgore ,tip je i sam vlasnik jednog autosalona(sad nema vez za koju vrstu vozila) i jedini je zastupnik u nasoj zupaniji!!!  
help
 
Problem je u tome što je ovo tvoja strana priče a drugu ne znamo. Ne vjerujem da je tip samo tako otišao i naručio na drugom mjestu a potpisao ugovor i dao motor tvom frendu. A ako je bilo stvarno tako kako pišeš, onda ti je frend postao bogatiji za 2000 EUR.
 
rekao je a on ne zeli cekati zuti motor i da mu se plati tih 2000e!!! i rekao je da u utorak mora platiti motor koji je narucio(kod drugoga)!
a papiri od motora su kod mene :wink:(potvrda da nije ukradeni,jer cross ima samo ptvru!!)
 
:misli:  a kakve ti veze imas s tim ako je covjek kod frenda htel kupit motor i uzel nekaj pod racun
 
speed attack said:
:misli:  a kakve ti veze imas s tim ako je covjek kod frenda htel kupit motor i uzel nekaj pod racun
frend ga je uzel pod racun zato jer sam ga ja mislil kupiti od njega....al ne u kesu ,mi bi to vec nekak rijesili!
 
demza said:
potpisan je UGOVOR ili PREDUGOVOR?
e ,to neznam,znam samo da je potpisano da je motor predan i da se od novog motora odbija tih 2000eura
 
Nichael_SM said:
frend ga je uzel pod racun zato jer sam ga ja mislil kupiti od njega....al ne u kesu ,mi bi to vec nekak rijesili!

e pa onda neznam bas dal ti je tolki frend, ak se sad na kraju nebrete dogovorit

ja se s svojim frendovima uvijek dogovorim
 
gle ,motor je vec ko mene! i sve je bilo dogovoreno!samo sto je sad ovaj tip odustal i narucio drugi motor!!!motor je kod mene vec cca 1mj jer je tip htel da mu se motor naruci tek sad,a ovo smo sve prije rijesili!!!!
 
Nichael_SM said:
e ,to neznam,znam samo da je potpisano da je motor predan i da se od novog motora odbija tih 2000eura

jel tko ovjerio to?
 
Nichael_SM said:
rekao je a on ne zeli cekati zuti motor i da mu se plati tih 2000e!!! i rekao je da u utorak mora platiti motor koji je narucio(kod drugoga)!
a papiri od motora su kod mene :wink:(potvrda da nije ukradeni,jer cross ima samo ptvru!!)

Vjerojatno je bilo ovako: tvoj frend je rekao tom tipu da ima kupca i da će ga zato uzeti pod račun a ovaj se polakomio jer sad ima kupca, i otišao naručiti novi motor kakav mu se sviđa. I sad, znajući da je motor prodan traži lovu. Sve u svemu, mislim da ste svi skupa totalni diletanti, da ne velim nešto gore. :jesus:
 
mate said:
Vjerojatno je bilo ovako: tvoj frend je rekao tom tipu da ima kupca i da će ga zato uzeti pod račun a ovaj se polakomio jer sad ima kupca, i otišao naručiti novi motor kakav mu se sviđa. I sad, znajući da je motor prodan traži lovu. Sve u svemu, mislim da ste svi skupa totalni diletanti, da ne velim nešto gore. :jesus:
bilo je dogovoreno da bude kod njega uzeo novi motor,inace nebi uzeo pod racun njegov!!!a ovaj n zli cekat a ne zli ni drugu boju!!!sad je na kraju ipak narucio drugu boju samo sto je stvorio pobleme....
 
Nichael_SM said:
ne,gore je samo potpis  od obojce i stambilj firme!!!
a motor i papiri su kod mene....

ako je štambilj neče biti večih problema  :mrgreen:
 
po nekakvom pravilu, taj cross je ustvari nekakva nazovimo kapara, a kapara se ne vraća ako je kupac svojevoljno odustao od kupovine...
u krajnjem slučaju, vrati mu motor, mada ja nebi ni to...
kod mene bi u krajnjem slučaju dobio ili novi motor u boji kakvu je naručio ili ( manje vjerovatno ) stari motor nazad...
 
strasilo said:
po nekakvom pravilu, taj cross je ustvari nekakva nazovimo kapara, a kapara se ne vraća ako je kupac svojevoljno odustao od kupovine...
u krajnjem slučaju, vrati mu motor, mada ja nebi ni to...
kod mene bi u krajnjem slučaju dobio ili novi motor u boji kakvu je naručio ili ( manje vjerovatno ) stari motor nazad...

slažem se,uostalom ako se ne varam u ugovoru stoji da ovaj motor daje pod račun za novi a kako je odustao od novog
ugovor bi trebao biti ništavan tak da ti more staviti soli na rep,pa sad ti malo njega navlači tek toliko da se nauči pameti
 
Trebao je ugovor biti potvrđen kod javnog bilježnika, a trebali su na njemu biti i uvjeti ako slučajno dođe do odustajanja. Sad ne znam što napraviti, probaj malo pročačkati po Narodnim Novinama što stoji u zakonu. Ili kontaktiraj nekog tko se time bavi, pa nek ti objasni. Ja mislim da je to bilo prilično dobro smišljeno.
 
vrijedi