Problemi pri prijepisu motora, oldtimer

r4ptor

New member
Pozdrav, trebao bih pomoć, savjet, išta...

Dakle prije godinu dana došao sam u vlasništvo malog oldtimera Honda CY 50
motor je savršen primjerak za restauraciju, i stvarno mi se sviđa to malo čudo kao i mom ocu, složio bih to za njega, treba uložiti truda i vremena, ali...

Naime, motor glasi na pokojnog čovjeka, i nije bio naveden u ostavinskoj raspravi
Došao sam u kontakt sa nasljednicima, međutim, došao sam do skoro pa dječjeg ponašanja i totalne nesuradnje u vezi da se probaju riješiti legalnim putem tipa postupak o naknadno pronađenoj imovini ili slično. Natezanje traje već godinu dana i očito je da čovjek nema namjeru pomoći. Motor je zaveden u policiji na pokojnika kao što sam već naveo.

Koje su mi opcije? Razmišljao sam o nabavci rame iz vana, no međutim, ne znam koji je postupak šta se tiče papira itd, dali je to uopće moguće za tako stari motor/moped/oldtimer?
Svaki info je dobrodošao.
 
ponovo se treba pokrenuti ostavinska ili naći drugi sa papirima , ali teško da buš našel tak da probaj isforsirat novu ostavinsku.
zakoniti nasljednici trebaju potpisati da se slažu da vozilo ide u posjed treće osobe i sve ovjeriti i onda bu to to, ali kak veliš da su s+ronje onda sve pada u vodu
 
Upravo tako..ako nasljednici ne žele pokrenut ostavinsku  možeš se slikat sa tim motorom.

Vjerujem da nema problema za unos drugog motora. Samo pitanje je koliko ti je to isplativo.
 
mislim da postoji neka fora oko sudske tužbe, ili tak nekaj slično, to sam bio več bio negdi pročital, al probaj se raspitat u nekom klubu  (y)
 
Ukoliko imaš ikakav dokaz o vlasništvu motora, neki ugovor, račun, u biti bilo što takvo-tužiš te nasljednike da ti nisu dali papire. Sudski proces ti traje cca mjesec dana i ispadne te 1200 kn te nakon toga češ moći uredno obaviti prijenos.