Probne i pokusne pločice!?

cobRRa

New member
Motor sam odjavio u 6. mj. zbog kvara, sad je popravljen. Uzeo bih probne pločice jer trebam otić na put od 4 dana. Zvao sam mup, ne mogu ih dobit pa sam nazvao stanicu za tehnički pregled vozila. Djelatnica mi je rekla da se probe ne mogu dobit već pokusne, a vrijede samo do prve stanice za tehnički.
Probne mogu dobit, ali da u mup-u kažem da sam prodao motor i onda će mi izdat, ali vrijede samo do mijesta gdje je motor prodan... pitam a kaj nazad... kaze da nazad riskiram... :shock: :misli:

Može li mi netko reći kak to ide sa probnim tablama i kolka je cijena... na mup-ovoj stranici sam našao ovo:

Proba pločice
Prilaže se:

knjižica vozila,
30,00 kuna u državnim biljezima,
uplata na račun MUP-a (posebnom uplatnicom)
- za duguljaste  - par - 45,00 kuna; za čevrtaste  - par - 30,00 kuna
Ovo vrijedi za odjavljena i osigurana vozila, dok je za uvezena vozila potrebno priložiti i carinsku deklaraciju, dokaz o plaćenom osiguranju i dokaz o vlasništvu vozila.
 
Pretpostavljam da ti je isteklo osiguranje... u tom slucaju mislim da ne mozes dobit probne.... tamo ti lijepo pise: "Ovo vrijedi za odjavljena i osigurana vozila..."
 
Može se uzet osiguranje na par dana  :wink:
 
gino_du said:
Pretpostavljam da ti je isteklo osiguranje... u tom slucaju mislim da ne mozes dobit probne.... tamo ti lijepo pise: "Ovo vrijedi za odjavljena i osigurana vozila..."

krivo pretpostavljas... bio bi glup da odjavim motor, a pustim da mi ide osiguranje. to sto tamo lijepo pise sam ja sam stavio u ovu temu i dobro znam da je to za odjavljena i osigurana vozila... sory, ali nista mi nisi rekao kaj sam vec ne znam. :mrgreen:

vickodu said:
Može se uzet osiguranje na par dana  :wink:

znaci mora biti osigurano da bi mogao uzet probe... idem zvat agenticu u osiguranje. (y)

 
kod plaćenog osiguranja i kupljenih proba možeš se voziti do isteka proba tj osiguranja, ali samo ako motor ima pravovaljani TP. 8)
 
..ja sam zadnji put pop..dio, lani negdje u 5-6 mj , kupio sam Berlingo dostavni u Zg. i tamo sve odradim uredno prepis,tehnički i bla bla i onda neka pizdarija bila na Mupu , radi neke gluposti mi nije htjela dat probne ( mislim da nisam imao pečat firme sa sobom ) ...uglavno "zgorela mi vargula" i poslo ih sve u pm..i pravac Istra bez tablica....bez ikakvog problema stigao u terru magicu :mrgreen:
 
Neznam kaj se sad promijenilo, ali, do pred valjda 2 godine kad sam se prestal baviti prodajom rabljenih vozila iz Belgije i Austrije, tablice su se dobivale bez brige-izvanredni tehnički, osiguranje na 3 tjedna, u papir od proba upisano ime osobe koja će upravljati vozilom, relacija kud se vozi..
Ak napravis izvanredni tehnički I osiguranje na par dana nebi trebalo bit problema :misli:
 
Lovro Vz said:
Ak napravis izvanredni tehnički I osiguranje na par dana nebi trebalo bit problema :misli:
Trebalo bi. I to velikih. Više nema izdavanja pokusnih i produljavanja roka važenja kao nekad.
 
Hrvoje said:
Trebalo bi. I to velikih. Više nema izdavanja pokusnih i produljavanja roka važenja kao nekad.

u hrvatistanu moguće sve
 
stvar je vrlo jednostavna i skupa i za mene neprihvatljiva...

1. motor moram osigurat, mogu najkrace na 1.mj. znaci puno osiguranje(imam50%) podjeljeno na 12 mj., to je oko 175 kn.

2. tehnicki pregled 115 kn, plus cestarina(puna) 600 kn.

mup necu ni zbrajat, dovoljno je ovih neprihvatljivih 890 kn za mjesec dana... bolje mi je punu regu uzet. :mrgreen: