Probne pločice i neimanje istih

DacMan

Well-known member
Zanima me dali policiji predstavlja veliki problem ako podignem motor u salonu (osiguran sa svim papirima osim probnih pločica) i krenem na registraciju do obliznjeg grada. Naime salon u kojem podizem motor ne radi probne plocice. :misli:
Znaci motor je NOV, osiguran i ima papire od carine.
 
Za prijevoz moraš imati probne pločice. uostalom tome i služe, za prijevoz iz jednog mjesta u drugo i to je to. Probu moraš napraviti sam ako ju ne radi salon, a da li češ imati problema ili ne, uvelike ovisi o volji policajca koji će te (ako će) zaustaviti. Znaj da motor bez rege je idealan za policajca na motoru :wink:
Pokupi papire, odi na policiju i napravi rege. Ni moj salon nije radio probne neo ja sam (y)
 
DacMan said:
Zanima me dali policiji predstavlja veliki problem ako podignem motor u salonu (osiguran sa svim papirima osim probnih pločica) i krenem na registraciju do obliznjeg grada. Naime salon u kojem podizem motor ne radi probne plocice. :misli:
Znaci motor je NOV, osiguran i ima papire od carine.
moras imat probne, meni zakeljili kaznu jer ih nisam imao.
 
DacMan said:
Zanima me dali policiji predstavlja veliki problem ako podignem motor u salonu (osiguran sa svim papirima osim probnih pločica) i krenem na registraciju do obliznjeg grada. Naime salon u kojem podizem motor ne radi probne plocice. :misli:
Znaci motor je NOV, osiguran i ima papire od carine.
Problem? Kako kome. Teoretski to predstavlja problem.
:mrgreen:

Mislim da u 90% slučajeva to ne bi trebao biti problem. Postoji ona narodna: tko riskira, profitira.  (s time da je profit pola sata vremena i 50-ak kuna koliko te dođe vađenje probe). Rizik- 2000kn.

jolly the roger said:
moras imat probne, meni zakeljili kaznu jer ih nisam imao.
A jel postoji odredba ZSPC-a po kojoj ti NISI kažnjen, crni sine? :shock:
:mrgreen:
 
ja sam riskiro i profitiro :mrgreen:..iz dućana na sređivanje osiguranja, pa na tehnički, pa u mup i nazad na tehnički po tablicu..nije mi se dalo hodati,veliki đir :wink:
 
kad sam ja uzimala svoj motor, polovni a ne novi. registracija mu istekla, a trebalo ga je prevest u drugu zupaniju. Uglavnom otisla sam na policiju u umag po probe a oni su mi lijepo rekli da oni to nemaju za motore. i da su mi osiguranje i papiri od odjave prvog vlasnika sasvim dovoljni.
policija me putem nije zaustavila tako da problema nikakvih nisam imala.
 
Hrvoje said:
Problem? Kako kome. Teoretski to predstavlja problem.
:mrgreen:

Mislim da u 90% slučajeva to ne bi trebao biti problem. Postoji ona narodna: tko riskira, profitira.  (s time da je profit pola sata vremena i 50-ak kuna koliko te dođe vađenje probe). Rizik- 2000kn.
A jel postoji odredba ZSPC-a po kojoj ti NISI kažnjen, crni sine? :shock:
:mrgreen:
postoji, voznja u pijanom stanju, voznja u kontra smjeru u jednosmjernoj...naslo bi se :mrgreen:
 
DacMan said:
Zanima me dali policiji predstavlja veliki problem ako podignem motor u salonu (osiguran sa svim papirima osim probnih pločica) i krenem na registraciju do obliznjeg grada. Naime salon u kojem podizem motor ne radi probne plocice. :misli:
Znaci motor je NOV, osiguran i ima papire od carine.

Nek se javi zekonja sa foruma.. Ljetos ga odvezoh do splita po novog zeku, nismo stigli uzeti probe.. Policija je isla za nama kad je vidila da on nema tablice. Dobar dan, di je tablica? Od tud i tu smo isli smo po motor nov je i osigurnan, da vam pokazemo racun? Ne treba hvala i dovidenja... Ak si ljubazan nece nista biti barem po mojim iskustvima...
 
Tommee said:
Nek se javi zekonja sa foruma.. Ljetos ga odvezoh do splita po novog zeku, nismo stigli uzeti probe.. Policija je isla za nama kad je vidila da on nema tablice. Dobar dan, di je tablica? Od tud i tu smo isli smo po motor nov je i osigurnan, da vam pokazemo racun? Ne treba hvala i dovidenja... Ak si ljubazan nece nista biti barem po mojim iskustvima...
ocito padaju na nejake deckice. cim vide gromadu od covjeka poput mene, odmah se uplase i mahnito pisu kazne :mrgreen:
 
mislim da nema tu problema,stari prije par dana kupio si novi (polovni) auto
i isto nije bilo tablica na njemu (niti probnih)zaustavi murija stari pokaze svu potrebnu papirologiju
nije bilo problema.

valjda je isti k.... za i motor (zavisi do pandura)
 
jolly the roger said:
ocito padaju na nejake deckice. cim vide gromadu od covjeka poput mene, odmah se uplase i mahnito pisu kazne :mrgreen:

Ocito imas neki problem, al ak si u stvarnosti isti ko i na forumu odmah mi je jasno zasto ti pisu kazne  :jesus:
 
Tommee said:
Ocito imas neki problem, al ak si u stvarnosti isti ko i na forumu odmah mi je jasno zasto ti pisu kazne  :jesus:
Dobra dijagnoza!
:lolcry:
 
Tommee said:
Ocito imas neki problem, al ak si u stvarnosti isti ko i na forumu odmah mi je jasno zasto ti pisu kazne  :jesus:

:LOL: :LOL: :LOL:




DacMan said:
Zanima me dali policiji predstavlja veliki problem ako podignem motor u salonu (osiguran sa svim papirima osim probnih pločica) i krenem na registraciju do obliznjeg grada. Naime salon u kojem podizem motor ne radi probne plocice. :misli:
Znaci motor je NOV, osiguran i ima papire od carine.

prije par dana frend mi je krenuo registrirati auto, vozilo je bilo odjavljeno i bez tablica s tim što je prije odlaska platio policu......znači krenuo je prema tehničkom i zaskočili su ga revni MUP-ovci na tih 2 km puta do tehničkog i spušili mu kaznu.....  :?
 
bilo bi dobro imati ih.

mene je to kostalo 1000 kn kazne. motor je imao 300 metara na brojcaniku  :LOL:
 
ja san isto tako kad san bija uzeja skuter predocija racun da je novi i nije bilo problema , samo ja san odma isti dan isa rijesit registraciju e sad neznan koliko ce tolerirat ako cekas koji dan pa te onda uvate.
 
Hrvoje, ili neki drugi znalac recite...

Kad sam ja kupio motor, salon nije imao proba (navodno sve otišle, a nisu mu iz HR MUP-a poslali nove  :mrgreen:), a na policiji su me 2 dana uvjeravali da probe ne mogu dobiti. Rekli su mi da su probe samo i isključivo za to da se vozilo može voziti u drugu županiju, ili područje registracije kako li se to već zove (npr. iz RI u DE)... a mi koji smo tu da moramo odmah registrirati motor. Jasno mi je to, ali ja sam se onda razljutio i ženu na šalteru 2 dana gnjavio uvjeravajući ju da ne mislim voziti tih 10-tak km bez proba do stanice za tehnički pregled, pa opet na policiju, pa opet na STP po pločice.
Treći dan sam joj napokon dopizdio, zvala je nekoga "iznad sebe" i odobrili su joj da mi da probe?

Meni je ustvari to najviše trebalo da se mogu voziti 3-4 dana koliko mi je još i skuter trebao, pa da onda mogu prenijeti bonus od osiguranja i riješiti sve skupa...


Za kojeg vraga je to tako?
 
smarty said:
Hrvoje, ili neki drugi znalac recite...
Za kojeg vraga je to tako?
Zato jer tako valjda piše u nekom pravilniku.
:neznam:

A zašto su to smislili? Zato jer bi ljudi uzimali probe na 15 dana i onda ih svakih 15 produžavali tako reći u nedogled. Pa su se dosjetili jednostavnom načinu. Zabraniti probe za skoro sve  :mrgreen:
 
Hrvoje said:
Zato jer tako valjda piše u nekom pravilniku.
:neznam:

A zašto su to smislili? Zato jer bi ljudi uzimali probe na 15 dana i onda ih svakih 15 produžavali tako reći u nedogled. Pa su se dosjetili jednostavnom načinu. Zabraniti probe za skoro sve  :mrgreen:

A da, tako to obično bude. Zbog nekolicine nahebu svi...