Prodaja motocikla - pomoć

Zdravac1974

Member
Trebam prodati motor u drugi grad.
Sa dostavom.
Čovjek bi ga uzeo na neviđeno, tj. na viđeno s fotografija.
E sad, on bi platio pola unaprijed, a pola kad se motor dostavi.
Motor bih dostavio osobno, pa taj nije problem, jer se tada odmah riješi prijenos.

Ono što me on traži unaprijed je fotografija prometne, fotografija osobne i broj računa.

Može li on, (mislim da bez OIBa ne može), s podacima s prometne i osobne napraviti ikakvu malverzaciju meni na štetu?

Ja dostavim motor, on se pravi grbav da mu nekaj ne štima, ja se okrenem i ostao si bez 50% love. Taj dio nije problem.

Može li nešto "papirnato" izvesti na moju štetu, a da ja ne vidim trenutno što bi to moglo biti?

Hvala.
 
Npr. vani nitko ne dozvoljava da mu fotkaš osobnu jer postoje online trgovine gdje je to jedino bitno da ti pošalju robu, ja ne bih ništa fotkao i slao. Neka pogleda uživo kad se sretnete i to je to.
 
  • Like
Reactions: Shepa
Prometnu i broj računa (samo IBAN, bez datum isteka i CVC broja) + ime mu možeš dat, ali ja osobnu ne bih slao. Niti mu treba.
 
  • Like
Reactions: bebeli
A zašto sve ne plati kad pogleda motor?Naravno ako udaljenost nije prevelika ,tj. Preveliki trošak za prodavača?
 
  • Like
Reactions: prpa
Nek ti uplati kaparu 500 eura na iban, a ostatak pri isporuci. Potpišeš mu kupoprodajni i doviđenja. 500 eura ti pokriva trošak transporta i tvog vremena ako odustane.
Ti prodaješ i postavljaš pravila.
 
i u prometnoj ti piše OIB... ali u pravilu ako on nema tvoju prometnu kod sebe ne može ništa

i da ekipa je u pravu nemoj mu davat osobnu nikako više zbog broja tvoje osobne iskaznice nego OIBa i ostalih sranja... jer na konto broja tvoje OI ti može kupovati naručivati itd itd itd...
 
Za uplatu na tvoj račun je dovoljno tvoje ime, prezime i IBAN.
Neka ti uplati kaparu u vrijednosti troška dostave, ostalo kada vidi motor (uživo).
 
  • Like
Reactions: zivac009
Fala ljudi. Udaljenost je Zg-Osijek. Sam je ponudio platiti pola unaprijed, pola kad motor dođe. Vidjet ću kaj bude rekao kad mu kažem da osobnu ne šaljem, pa budemo pametniji.
 
Ako ga toliko zanima motor da bi platio pola na neviđeno tj viđeno samo na slikama neka uzme opremu sjedne na vlak ili bus i dođe po motor.
 
  • Like
Reactions: zivac009 and prpa
OIB je javni podatak, ne bi trebalo biti problema sa time.

nije javni podatak, niti je kao takav dostupan. javni je samo za firme, ali ne i za fizičke osobe. Druga je stvar kako ga koja institucija ili pravni subjekt stiti od zlouporabe...
A nije javni za fizičke osobe baš zato jer se može zloupotrebiti za razne stvari.

Za uplatu na tvoj račun je dovoljno tvoje ime, prezime i IBAN.

Za uplatu je dovoljan samo IBAN, ne treba ime
 
Ja isto ne bih slao osobnu. Možeš zacrniti brojeve i sliku, ali šta će mu osobna. Mislim, vjerojatno je jedan od onih pacijenata koji misle da sve najbolje znaju, pa glumi pamet neku.
Ja bih jedino poslao sliku prometne, ali da se vide nebitni podatci (specifikacije motora, registracija), sakrio bih svoje prezime, OIB, broj prometne i šta već ima takvo.

Ja pretpostavljam da je samo naporan, ali ne treba odbaciti mogućnost da je prevarant.

Išao sam sa jednim kupovati auto, tj. njemu biti savjetnik. I tip je na autu koji ima malo km i ful uredno radi htio skidati dizne i mjeriti kompresiju, da bude siguran. To je takva ekipa čudaka.
 
Ako mu je problem proći relaciju ZG - OS, nema taj para za motor.
Pa ne znam za to. Ja sam pokušao dogovoriti dostavu kad sam kupovao, nije mi se vozilo na +37 u komplet opremi 700 km. Kad nije uspilo, vozio sam ali sam bio spreman platiti za svoj komod.
Ako lik plaća 50% odmah na račun, ja bi pristao. Dovedem mu ga (naravno, ne besplatno) i tamo mi plati ostatak. Ako mu ne paše, opet dobro.
 
kakvih jelena tu ima, od straha da taj navodni kupac ne pobjegne, spremi popusit i kitu i motor i lovu :ROFLMAO:

mozda da mu posalje kartonski motor, ovaj nece primjetit?

I osobnu od Blazenke iz Lidela iz Stubickih?




Srki
 
Nek ti uplati kaparu 500 eura na iban, a ostatak pri isporuci. Potpišeš mu kupoprodajni i doviđenja. 500 eura ti pokriva trošak transporta i tvog vremena ako odustane.
Ti prodaješ i postavljaš pravila.

Eto. Komocija da kupac ne ide do prodavatelja, a prodavatelj namiren u slucaju odustajanja od kupovine.