Prodaja motocikla - pomoć

tipicno, nit jedan nit drugi ne dobijaju sto hoce

tak je Hrvatska pregovarala sa EU :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

majstorski


Srki

Pa, za 500 eura bi osobno odfurao motor iz ZG do Osijeka (i nazad ako bi kupoprodaja propala). Gdje je problem? Ili mislis da 500 eura nije dovoljno za jedan dan truda?
 
  • Like
Reactions: Synth and pivko11
OIB je javni podatak, ne bi trebalo biti problema sa time.
Pa ako imam sve tvoje podatke (uključujući i oib), te podatke o vozilu sa prometne, onda mogu sam s time otići na STP i napraviti prijenos vlasništva. (Sam ispunim sve podatke o tebi i meni i potpišem nas oboje). I vozilo je moje, da ti pojma nemaš. Zar ne?
 
Pa ako imam sve tvoje podatke (uključujući i oib), te podatke o vozilu sa prometne, onda mogu sam s time otići na STP i napraviti prijenos vlasništva. (Sam ispunim sve podatke o tebi i meni i potpišem nas oboje). I vozilo je moje, da ti pojma nemaš. Zar ne?
Vjerujem da moraš imat original prometnu za prebacit vozilo na sebe...

Svejedno, ja mu ne bih uzeo pola novaca, uzeo bih za trosak vožnje do tamo i nazad + za gubljenje vremena ako odustane. Znači 200-300 eura.
Ako hoće kupit onda plati sve.
Čim ti nudi pola, pa ostalo tek kad vidi motor je meni sumnjivo... Kaj onda ako ga neće? Moraš mu tu lovu vraćat, to meni nema smisla.

Za uplatu tebi samo IBAN i ime prezime. Ništa drugo. VIN ako hoće nešto preko toga provjeravat.

sretno
P
 
  • Like
Reactions: tegla and gvo
Pitaj ga pristaje li na 500 kapare. Ako želi, čuvaj poruku i vozi za Osijek čim ti novac sjedne na račun.
 
1500 Eur sada i 1500 kod isporuke
Sve pet. Ne šalji osobnu, IBAN i ime i prezime.
Ja svoga platio u cijelosti.
Godinu dana star.
I dopeljali ga skoro na kućna vrata.
Kakva frka.
Neka plati pola što ima veze.
Drugu polovicu prije potpisa na kupoprodajni.
Ako počme palamudit sjedaj u auto i doma. Pa neka kukuriče za 1500 evra.
 
Sve pet. Ne šalji osobnu, IBAN i ime i prezime.
IBAN, ime i prezime moze poslat kome god hoce, nista se lose zbog toga ne moze desit.

Al ako bi vec preuzeo na sebe da dostavim motor iz ZG u Osijek, izracunao bi koliko me to kosta (novaca i zivaca) u slucaju da se kupoprodaja izjalovi i taj dio bi trazio da se plati unaprijed.


Uglavnom, cudan je taj kupac, ne kazem da je muljator, al jebiga, danas treba puhat i na hladno




Nego, kako ono ide s kaparom: jel i dalje 10% minimum, a da prodavatelj vrati 2 kapare ako se on predomisli i ne zeli prodat?
 
  • Like
Reactions: prpa
Minimum nije propisan (ZOO regulira materiju), drugi dio točan.
 
To ti je fi puta (pomnoženo) oko. Neka je 10 posto + prevoz i tvoja dnevnica i to je 5 stoja i štrcaj.
 
  • Like
Reactions: prpa
Čovjek valjda hoce osobnu da vidi kome uplacuje lovu na neviđeno... (on isto riskira sto uplacuje na neviđeno i ne zna kome uplacuje)
Ne znam cemu drama, neka ti uplati pola i dofuraj mu motor.
Ostatak prije potpisa ugovora i to je to.
 
IBAN, ime i prezime moze poslat kome god hoce, nista se lose zbog toga ne moze desit.

Al ako bi vec preuzeo na sebe da dostavim motor iz ZG u Osijek, izracunao bi koliko me to kosta (novaca i zivaca) u slucaju da se kupoprodaja izjalovi i taj dio bi trazio da se plati unaprijed.


Uglavnom, cudan je taj kupac, ne kazem da je muljator, al jebiga, danas treba puhat i na hladno




Nego, kako ono ide s kaparom: jel i dalje 10% minimum, a da prodavatelj vrati 2 kapare ako se on predomisli i ne zeli prodat?
Jdg brzinski sam pisao.
Ne OIB
Da IBAN i ime.
Ja sam se sa svojim kupcem dogovorio na neki bzvz iznos nisam računao.
Normalno je da kapara ostaje ako se predomisli, a ako ti odustaneš od prodaje vraćaš mu kaparu i toliko mu još daješ
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Nije mi jasna cijela ta komplikacija..
Ja prodajem motor. Ti ga kupuješ. Dođi, vidi, plati i vozi ili ga krcaj u kombi. Tvoja stvar.
Ja sam nedavno prodao svoj Suzuki tako..
Došli su momci s kombijem iz Krapine, mislim.. Nisam tražio nikakvu kaparu. Rekli su doći za 2 dana i ja sam im rekao ok. Motor čeka do tada.
Ćemu te dostave motora kupcu?
 
Nije mi jasna cijela ta komplikacija..
Ja prodajem motor. Ti ga kupuješ. Dođi, vidi, plati i vozi ili ga krcaj u kombi. Tvoja stvar.
Ja sam nedavno prodao svoj Suzuki tako..
Došli su momci s kombijem iz Krapine, mislim.. Nisam tražio nikakvu kaparu. Rekli su doći za 2 dana i ja sam im rekao ok. Motor čeka do tada.
Ćemu te dostave motora kupcu?
Moj prijo prodao prije desetak godina, 2 godine star Harley Davidson Fat Boy u Pulu.
Kupila žena mužu za 25 godina braka, a on ne zna voziti motor. Kaže to mu je san.
Uzela i svu opremu od frenda, što je prodavao refuzo. Ono HD vindjake, marame, bisage, auspuhe... Nema cjenkanja.
Doduše motor je trebalo samo dostavit u DBK na trajekt za Rijeku, pa će ga njegov prijatelj preuzet.
Ne da bi mu ga dostavio za tu lovu, nego bi ga učio i vozit.
:cool:
 
  • Like
Reactions: Dene
Nije mi jasna cijela ta komplikacija..
Ja prodajem motor. Ti ga kupuješ. Dođi, vidi, plati i vozi ili ga krcaj u kombi. Tvoja stvar.
Ja sam nedavno prodao svoj Suzuki tako..
Došli su momci s kombijem iz Krapine, mislim.. Nisam tražio nikakvu kaparu. Rekli su doći za 2 dana i ja sam im rekao ok. Motor čeka do tada.
Ćemu te dostave motora kupcu?
Ja nisam imao vremena ni mogućnosti ići do Čakovca pa su mi dečki ubacili motor u kombi i usput dopeljali.