Prodaja motora koji je jos pod kreditom

Nove dokumente ti izdaje tehnicki a ovjerava mup, tako da moras i kod jednih i kod drugih.
Prvo na mup odjava sa starog vlasnika, pa na tehnicki izdavanje novih dokumenata, pa na mup ovjera dokumenata i nazad na tehnicki finalizacija svega. Ne boj se, nece ti biti dosadno.
Bar je tako nekako bilo, jbg kod nas se svako malo nesto mijenja.
 
Jos jedna stavka, zaboravio sam. Sogorica prije dva tjedna kupila auto. Normalno ti izdaju novu prometnu a u knjizicu vozila samo dodaju tebe kao novog vlasnika. E sad, njoj skuzili da joj u knjizici vozila jedna stavka pise drukcije jer je starija knjizica a one su se izgleda mijenjale u zadnjih godinu dvije.
Znaci nemoze samo upis novog vlasnika u staru knjizicu nego mora nova knjizica vozila i naravno nekih dodatnih 200 kn, ako se ne varam za cifru.
 
Hmm, hvala. Sve mi se vise cini da ce to prebacivanje trajati par dana kod mene s obzirom da jedino vremena radim danom imam ujutro od 8.00 do 8.30 :D. Danas sam jedva stigao porez rijesiti.
 
MS051 said:
Nove dokumente ti izdaje tehnicki a ovjerava mup, tako da moras i kod jednih i kod drugih.
Prvo na mup odjava sa starog vlasnika, pa na tehnicki izdavanje novih dokumenata, pa na mup ovjera dokumenata i nazad na tehnicki finalizacija svega. Ne boj se, nece ti biti dosadno.

Točno, takva je procedura. Nova knjižica i nova prometna se izdaju.
 
a jel postoji neka sigurna opcija za kupovinu ,na način da nastaviš otplaćivati kredit i dok ga otplatiš,onda napraviš prijenos?
 
kod se vi dogovorite, ovaj motor iz naslova će izaći iz kredita i biti prodan...  :LOL: :LOL:
 
Prosle god sam prebacivo motor na sebe, i siguran sam da sam samo u mup isao, tamo su mi napravili nove knjizice mislim, dobio sam neke uplatnice sto sam morao odmah platit, al ne sjecam se koliko, nikakav tehnicki dok nije istekla rega.
 
U većim mjestima se to rješava sve u mup-u, al u malima na tehnički po dokumente a onda na ovjeru u mup.
 
Čisto da javim kako je saga završila.
Platio sam porez unutar zakonskog roka, odnosno cca. 2 tjedna nakon potpisivanja kupoprodajnog. S obzirom da cijela priča sa kreditom nije završila do tad, jučer nakon što sam se vratio sa godišnjeg otišao sam u MUP i sve tamo riješio kroz 5min. Vratio staru tablicu, dobio novu europsku prometnu i dobio novu tablicu :).
Sve u svemu, prošlo je sve bez problema.