Prodaja motora koji je jos pod kreditom

Zaboravio sam nesto. Komunikacija banka - Fina - Mup ide postom pa budes li i to cekao eto ti mjesec dana dok si reko keks.
Najbolje sam trcati od vrata do vrata!
 
to je procedura koja ti traje 3 dana ako sam nosiš papire.napravi kupoprodajni ugovor i idi sam isplatit vozilo u banku.kad imaš ugovor na svoje ime kao da si vlasnik isto ti vrijedi.nakon toga odjava vozila i porezna.ako ostane love onda bivšem vlasniku isplati resto i to je to... (y)
 
ja sam imao auto na kradit i htio sam ga prodat tj prodao sam ga neke 3 god (cca 50k kn preostalo ) prije isteka krede (2god redovno plačan).

Ja dosao u banku s parama i velim evo pare ocu zatvorit kredit a službenica meni "nide vam to tako".

Treba ispunit zahtjev, platit, onda oni taj zahtjev nekud šalju, pa nakon što se vrati rješenje mora stajat izvješeno na nekoj oglasnoj ploči da postane pravomočno (kao netko ima pravo žalbe) i tek onda sam mogao dobit knjižicu vozila. Da napomenem morao sam im i platit neku naknadu za prijevremeno zatvaranje kredita......

Cijela ta ceremonija je trajala za popizdit, ja sam već nakon 3 dana bil lud ko puška, nakon 5-og dana u banci su bila 2 sokola jer sam službenicama uljudno objasnil da sljedeći put dolazim s kantom benzina. Papire sam dobil nakon nekih 15 dana i to je bilo kao požureno (nema tog direktora do kojeg nisam došal) jer kao ta procedura traje 30 dana tj 30 dana je neki rok žalbe jer sam ja prijevremeno zatvoril kredu...
 
Pazi ovo, da se ne bi netko žalio što ti zatvaraš svoj kredit...  :LOL:
 
moover said:
Pazi ovo, da se ne bi netko žalio što ti zatvaraš svoj kredit...  :LOL:
nemreš vjerovat,mamu im jebem :palacdolje:
 
Ja sam kupio auto pod kreditom, mora se čekati barem 15 dana dok ne prođe procedura banka, FINA,.. Nisam imao komplikacija osim što sam čekao.
 
Kazna za prijevremeno zatvaranje od 0,5-3%, ovisno od banke!
 
EXD9M said:
Kazna za prijevremeno zatvaranje od 0,5-3%, ovisno od banke!

Kaj to nije ukinuto :misli:

Ili je to samo za stambene...
 
Placa se provizija od nesto % za zatvaranje kredita s tim da na taj dan otplacujes samo ostatak glavnice, bez kamata.
Nema nista dzabe  :D
 
MS051 said:
Placa se provizija od nesto % za zatvaranje kredita s tim da na taj dan otplacujes samo ostatak glavnice, bez kamata.
Nema nista dzabe  :D

to banke zovu "proizvod" koji ti kao prodaju  :mrgreen:
 
ja sam radio zamjenu auta koji je bio pod lizingom za motor.
Dosao s autom kod tipa, otisli u banku i zatvorili lizing.
Ostatak love kod njega u dzepu, napravili kupoprodajni, kod biljeznika, nakon toga on meni ostatak love.
Vratili se do njega, razmjena kljuceva i stisak ruke.
Motor registriran godinu dana, ne da mi se prebacivat, sutra cu, sutra cu...
Proslo skoro godinu dana, blizi se rega, nazovem covjeka, ponistimo ugovor i napravimo novi.
Platim porez i sve 5.

Bitna napomena: ovo s porezom se moglo prije Linica, sada teti na poreznoj kad dodjes sa kupoprodajnim starijim od 15 dana program odma generira nekakvu kaznu i printa dodatnu uplatnicu.  :mrgreen:
 
bendix said:
ja sam radio zamjenu auta koji je bio pod lizingom za motor.
Dosao s autom kod tipa, otisli u banku i zatvorili lizing.
Ostatak love kod njega u dzepu, napravili kupoprodajni, kod biljeznika, nakon toga on meni ostatak love.
Vratili se do njega, razmjena kljuceva i stisak ruke.
Motor registriran godinu dana, ne da mi se prebacivat, sutra cu, sutra cu...
Proslo skoro godinu dana, blizi se rega, nazovem covjeka, ponistimo ugovor i napravimo novi.
Platim porez i sve 5.

Bitna napomena: ovo s porezom se moglo prije Linica, sada teti na poreznoj kad dodjes sa kupoprodajnim starijim od 15 dana program odma generira nekakvu kaznu i printa dodatnu uplatnicu.  :mrgreen:

Kako ste poništili ugovor? Ili ste samo napisali novi? Jer to je kazneno djelo, on je dvaput prodao istu stvar, a ti si utajio porez. :mrgreen:

Ja osobno da sam prodavatelj ti nebih napravio takvu ogromnu uslugu, koju je ovaj tebi napravio. Ne radi navedenog na početku mog posta, za to mi je prosto svejedno, jer time se nitko ne zamara, jedini dokaz toga je preslika prvog kupoprodajnog ugovora kod javnog bilježnika, ali to je odavno "zaboravljeno", nego iz razloga da, da se nešto desilo u međuvremenu sa motorom, pa Policija potražuje tablice ili motor, poslije bih morao dokazivati da sam ga vec prodao, a jedini način za to je priznati kazneno dijelo navedno u prvom odlomku. A takve zajebancije mi osobno nisu potrebne. Kupio si, super, plati porez.

Tako da, tip ti je veliku uslugu napravio.
oK6yFP0.gif


Ja osobno uvijek pokušam kupcu izači u susret, na sve meni prihvatljive načine, ali kako kaže Frank White u King of New York, "There are some things I don't do". :mrgreen: :LOL:
 
pazi, sve više manje stoji što si napisao
ali zavisi kako gledaš
niko nikog nije zajebao, drzava je dobila porez (boli njih kita, samo da je plaćeno) ali nesto manji nakon skoro godinu dana.
Svi zadovoljni, ja u međuvremenu iskompletirao opremu  :D

Ugovor se može (sad ne znam je li poništiti ili raskinuti) kod bilježnika.
Znam, bedara bi bila njemu da sam ja radio sranja po cesti,
Ali evo ispalo sve 5.

Hoću reći da je ovo prošlost, sad Linić gleda svaku pizdariju di može izvuć kunu.  :mrgreen:
 
Ne kuzim bas....
Ako je prvi ugovor sklopljen kod javnog biljeznika, on ga je po zakonu duzan u roku od mislim 15 dana dostaviti poreznoj upravi.

Kak onda ponistis ugovor i kako to da nisi primio porezno rjesenje + kaznu? :misli:
 
Cisto mali update.
Pretproslu nedjelju sam otisao po motor. Napravili smo kupoprodajni i punomoc. Od tada se vozim samo sa punomoci i prometnom te je motor jos uvijek na bivseg vlasnika. Nije bilo nikakvih problema za sada s time. Cak sam uspio i opomenu od murje pobrati zbog zanimljive voznje ( :) ) nakon xy godina sto sam imao srece. Za papire nisu nista rekli tak da je ocito to sve ok.
Danas sam otisao u poreznu i uredno platio isti. Tocno mi je 14. dan tako da sam ga htio platiti prije isteka onih 15 dana iako teta u poreznoj kaze da bi mi da sam 16. dan platio kamate bile svega par lipa.
Sad cekam da banka sve rijesi do kraja te da motor prebacim na sebe.
Jel se sjeca mozda tko koliko je to jos love? Znaci trebam novu tablicu i novu prometnu?
 
Tehnickom? Motor je prije mjesec dana regan i osiguran. Ja se ne sjecam vise kakva je procedura ali zar nije samo varijanta da odem na mup sa postojecom knjizicom, prometnom i kupoprodajnim i oni tamo sve rijese?
 
U zg vjerojatno je, kod nas u selendrama prijenos vlasnistva se placa 213 kn na tehnickom i 35 kn takse u murji, jbga.