prodaja rame

aurellie

Active member
koja je procedura za prodat papire i uništenu ramu. ja ću to prodat za par stotina eura, ali što je sa kupoprodajnim ugovorom i prijenosom? Može li se nešto napravit da budući vlasnik ne plaća prijenos na punu vrijednost vozila? Koji je najlakši i najbezbolniji način za odigrat to? Kupac je dosta daleko pa da nešto zajedno rješavamo baš i nije neka opcija...
 
Najbolje da uopće ne radiš prenos. Novi vlasnik će ionako vani tražiti nekog divljaka pa onda bolje da se tebi doma nacrtaju drotovi za koji mjesec nego da čovjeka bezveze maltertiraš obavijesnim razgovorima.
 
2 Mate:  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:


2 Aurelie : Nema ništa s tobom, napravite kupoprodajni i onda on traži procjenu vrijednosti vozila (rame  :LOL: ) na poreznoj. Ne znam samo bi li se igra s tim, radije platit puni porez nego privlačit nepotrebnu pažnju prilikom mutnih poslova.
 
      ...svoj dio posla obavi po redu i po zakonu. Sastavite normalan kupoprodajni ugovor, bez ikakvih posebnih napomena (naročito ne o stanju motora u momentu prodaje). On neka plati puni prenos i to je to. Što će se dalje s njim i NJEGOVIM motorom (ramom) događati nije nikako tvoj problem. Sebi za dušu možeš poslikati ramu na način da se jasno vidi broj. Za svaki slučaj  :wink:... 
 
to je to, napravit ću ugovor sa stvarnom cijenom i tako neka bude  (y) hvala ljudi. što mi treba sve za javnog bilježnika, ne mora kupac bit tu?

@bole FU  :mrgreen: ali motor je barem zavozio nakratko ako ništa drugo  :mrgreen:
 
aurellie said:
hvala ljudi. što mi treba sve za javnog bilježnika, ne mora kupac bit tu?
osobna i 100-ak kuna.
ne treba ti kupac, ali prije nego odeš kod bilježnika neka se kupac potpiše na ugovor (ili ga ti potpiši)