Prodaja uveženog rabljenog motora iz EU!?

zelek55

New member
Pozdrav svima....
prije 2 tjedna uvezao sam rabljeni motor iz EU (motor kupljen od hendlera-račun), napravio homologaciju, na carini prijavio i platio trošarinu tj. poseban porez na motorna vozila te sam motor prijavio u poreznu upravu (oslobođen sam 5% poreza na moterna vozila pošto sam kupio od hendlera tj. imao sam račum).
i sad, mene zanima dali mogu prodati motocikl u ovoj fazi??  dakle imam porezno riješenje, org. račun i stranu knjižicu vozila? ja bi prodao taj motor bez da ga registriram....
pitao sam lika na poreznoj, on me čudno gleda i dosta nesigurno mi odgovorio da mogu..... a ja sad nisam siguran u ništa......!!!
:misli: :shock:
 
....hm.... A kako mogu onda npr. preprodavači kod nas oji imaju firmu, uvezu auto iz vana i tebi ga prodaju sa stranom prometnom???
 
Zasto ne bi mogao? Postoji pravni slijed i svi papiri glase na tebe, potreban je samo kupoprodajni ugovor.
 
mate said:
Zasto ne bi mogao? Postoji pravni slijed i svi papiri glase na tebe, potreban je samo kupoprodajni ugovor.
Čisto sumnjam! U ovom slučaju zašto jednostavno nisi sve papire napravio na novog vlasnika - uz njegovog prisustvo (neka te isplati).

Država hoće svojih 5% od kupoprodaje, te prometna mora glasiti na vlasnika.

Prodaj i nek budući vlasnik plati 5%...Sve u svemu  :palacdolje:
 
Prometne nema niti mu ne treba, ima račun. Ista stvar kao da kupiš u dućanu motor i imaš račun, nakon nekog vremena prodaješ i ako je na ime radiš kupoprodajni ugovor i plaćaš porez na promet odnosno ako je na firmu izdaješ račun s iskazanim PDVom. Bitno je samo imati sve papire za registraciju.
 
Motor je tvoje vlasnistvo (imas sve papire, drzavi si sve platio). Sa kupcem napravis kupoprodajni ugovor, on plati 5% poreza, i to je to.
 
Sad samo kupoprodajni ugovor, čovjek plati porez i na registraciju a ti po drugi motor  :021:
 
Mate Bananero zvani "frizura" ti je dao točan odgovor.Ako si firma,nema 5%,ako si osoba ima 5%.Sve čisto.
 
maRRin 06 said:
Sad kad je makarije to Amenova moze lock :mrgreen:
Marine,glagoli se pišu malim,a imena velikim slovom.A što se tiče Makarija,on nije među nama od osmog mjeseca.Stoga te molim za malo suzdržanosti što se tiče njega.Čovjek je bio stvarno dobar.A to znaju mnogi na ovom forumu.Nadam se da je ova izjava bila plod neznanja,a ne retardiranosti i napušenosti.
 
Živčani said:
Marine,glagoli se pišu malim,a imena velikim slovom.A što se tiče Makarija,on nije među nama od osmog mjeseca.Stoga te molim za malo suzdržanosti što se tiče njega.Čovjek je bio stvarno dobar.A to znaju mnogi na ovom forumu.Nadam se da je ova izjava bila plod neznanja,a ne retardiranosti i napušenosti.
Ajde, ajde, taj retardirani stil smrdi na kilometre :mrgreen:
 
odlično.... misim da bi to onda bilo to.... ja sam privat osoba ( nemam firmu) a to znači da kupac plača 5% poreza na na vrijednost vozila po katalogu.... tak je meni nešto brujio lik u poreznoj upravi ali je bio dosta nesiguran.... meni ga je problem registrirat jer moram platit policu 100% a kubikaža je 1200 ccm a pretpostavljam da če motor kupit biker koji več ima određene postotke na policu a ja ču toliko pustit cijenu dole....
 
zelek55 said:
odlično.... misim da bi to onda bilo to.... ja sam privat osoba ( nemam firmu) a to znači da kupac plača 5% poreza na na vrijednost vozila po katalogu.... tak je meni nešto brujio lik u poreznoj upravi ali je bio dosta nesiguran.... meni ga je problem registrirat jer moram platit policu 100% a kubikaža je 1200 ccm a pretpostavljam da če motor kupit biker koji več ima određene postotke na policu a ja ču toliko pustit cijenu dole....
Jedina stvar ti je (koja može bit minus za tebe kao prodavača) što moraš kupcu dat original fakturu jer će ga to tražit prilikom registracije motora i plaćanja prijenosa, pa će znat koliko si ti to gore platio. Ako napraviš prometnu na sebe i registriraš, to mu neće trebat osim običnog kupoprodajnog ugovora.
 
da ja idem prodavati takav motor, znaš što bi me bolila kimbala što će kupac vidjeti koliko sam ga ja platio ... mogao sam ga i na poklon dobiti ..  :LOL: :LOL:
 
strasilo said:
da ja idem prodavati takav motor, znaš što bi me bolila kimbala što će kupac vidjeti koliko sam ga ja platio ... mogao sam ga i na poklon dobiti ..  :LOL: :LOL:
Nije važno šta će kupac vidit, nego porezna :mrgreen:
 
Kawa GTR
nije u oglasniku, još se točno ne mogu odlučit šta ču s nijm pošto mi je to drugi bajk!!!
 
zelek55 said:
Kawa GTR
nije u oglasniku, još se točno ne mogu odlučit šta ču s nijm pošto mi je to drugi bajk!!!

Zar nije kubikaža 1400, a ne 1200ccm kako si napisao?

Ja se ponadao da si dovezao GS/Multistradu/Caponorda pa da trgujemo :)