Prodaja uveženog rabljenog motora iz EU!?

Pozdrav
Zanima me vrijedi li još ono pravilo da motocikl mora imati više od 5000 km i više od 6 mj. od prve registracije da bi se uvezao(unesao) kao polovni ? Ili je nešto novo izmišljeno?
Kada sam prije dvije godine uvozio motor znam da su negdje slikali kilometražu ali se više ne sjećam je li to bilo na tehničkom za homologaciju ili na  carini na Kukuljanovu.
Hvala


zelek55 said:
Pozdrav svima....
prije 2 tjedna uvezao sam rabljeni motor iz EU (motor kupljen od hendlera-račun), napravio homologaciju, na carini prijavio i platio trošarinu tj. poseban porez na motorna vozila te sam motor prijavio u poreznu upravu (oslobođen sam 5% poreza na moterna vozila pošto sam kupio od hendlera tj. imao sam račum).
i sad, mene zanima dali mogu prodati motocikl u ovoj fazi??  dakle imam porezno riješenje, org. račun i stranu knjižicu vozila? ja bi prodao taj motor bez da ga registriram....
pitao sam lika na poreznoj, on me čudno gleda i dosta nesigurno mi odgovorio da mogu..... a ja sad nisam siguran u ništa......!!!
:misli: :shock:
 
hellboy1974 said:
Pozdrav
Zanima me vrijedi li još ono pravilo da motocikl mora imati više od 5000 km i više od 6 mj. od prve registracije da bi se uvezao(unesao) kao polovni ? Ili je nešto novo izmišljeno?
Kada sam prije dvije godine uvozio motor znam da su negdje slikali kilometražu ali se više ne sjećam je li to bilo na tehničkom za homologaciju ili na  carini na Kukuljanovu.
Hvala
Mora imati više od 6000 km i više od 6 mjeseci od prve registracije!

Prilikom homologacije slika se stanje kilometara.

Poslano sa mog HT6 koristeći Tapatalk
 
lavandin said:
Mora imati više od 6000 km i više od 6 mjeseci od prve registracije!

Prilikom homologacije slika se stanje kilometara.

Poslano sa mog HT6 koristeći Tapatalk
A zato sam ga na stenderu još vrtio noć prije  :mrgreen: :021:
hvala na info (y)
 
sonny said:
Zar nije kubikaža 1400, a ne 1200ccm kako si napisao?

Ja se ponadao da si dovezao GS/Multistradu/Caponorda pa da trgujemo :)

da... hiljadučetristo je... krivo sam stisnija :wink:
 
zelek55 said:
odlično.... misim da bi to onda bilo to.... ja sam privat osoba ( nemam firmu) a to znači da kupac plača 5% poreza na na vrijednost vozila po katalogu.... tak je meni nešto brujio lik u poreznoj upravi ali je bio dosta nesiguran.... meni ga je problem registrirat jer moram platit policu 100% a kubikaža je 1200 ccm a pretpostavljam da če motor kupit biker koji več ima određene postotke na policu a ja ču toliko pustit cijenu dole....

U osiguranjima dijele popuste, ako kod njih već imaš neko vozilo sa 50%.