Produljenje registracije MUP?!

stane

Well-known member
Čujem da je moguće obaviti produljenje registracije u mup-u (nakon što sam obavio tehnički i uzeo osiguranje osiguranje)?!

Razlika u cijeni je dosta cca 110kn po mojoj računici.
U prilogu, koliko bi koštalo sve na tehničkom (378,45) a da radim u mup-u plaćam 35kn biljega (za regu) te naknadu za ceste/okoliš i sam tehnički = 267,07Kn  8) (y).
 
:shock: :shock: :shock: :shock:
 
cadjo said:
Ima samo jedan zaj... sta ako oni u tehnickom nedaju da odes to sam obaviti
Zašto ne bi? :misli:
 
A kak ti to oni mogu zabraniti? :shock:

Ja to radim vec par godina.


Napravite sve u stanici za tehnicki, platite naknadu za ceste i eko pizdariju i odes u MUP produziti regu. Usteda oko 100 KN kuna ali su uvijek guzve pa je pitanje koliko se isplati jer ostavis jaja cekajuci na red.
 
Drugim riječima, dao bi nekome 100 kuna da umijesto tebe čeka u redu kod murije...  8)
 
Shepa said:
Zašto ne bi? :misli:
Ma cita san u nekoj temi da znaju na tahnickom zezati kao da moraju oni to odraditi,ispada kada svaki tehnicki je zasebna firma jer svi imaju drugacije kriterije
 
cadjo said:
Ma cita san u nekoj temi da znaju na tahnickom zezati kao da moraju oni to odraditi,ispada kada svaki tehnicki je zasebna firma jer svi imaju drugacije kriterije

...ne ispada kao da je zasebna firma, nego ona to zaista i jest.
 
Jbt Stane otkrio si toplu vodu  :shock: :shock: :shock: ...aj trazlicu ..stara prozvakana stvar na forumu  :mrgreen: Jesi naso koje su gume najbolje za offroad  :misli: :misli:
 
cadjo said:
Ma cita san u nekoj temi da znaju na tahnickom zezati kao da moraju oni to odraditi,ispada kada svaki tehnicki je zasebna firma jer svi imaju drugacije kriterije

Nema tu kriterija nego npostoje zakoni a oni samo pokusavaju utjecati na razne nacine na ljude da im bez veze ostave 100 kuna.
Papire u ruke nakon tehnickog i u MUP u red po stambilj.
 
cadjo said:
Ima samo jedan zaj... sta ako oni u tehnickom nedaju da odes to sam obaviti

Kako ti daju kad ti prometna se mjenja, pa moras po novu, tako mogu i sada  :mrgreen:
 
Maestral said:
Nema tu kriterija nego npostoje zakoni a oni samo pokusavaju utjecati na razne nacine na ljude da im bez veze ostave 100 kuna.
Papire u ruke nakon tehnickog i u MUP u red po stambilj.
Dobra je stvar sta u Sibeniku u MUP-u iza podne bas i nema guzve,uskoro mi ide na autu pa cu bas provat,javin dojmove,mislin da san jednom u Vodicama pita za to a gospoja je kratko rekla da sve to oni odradjuju i udrila stambilje
 
cadjo said:
Dobra je stvar sta u Sibeniku u MUP-u iza podne bas i nema guzve,uskoro mi ide na autu pa cu bas provat,javin dojmove,mislin da san jednom u Vodicama pita za to a gospoja je kratko rekla da sve to oni odradjuju i udrila stambilje
pa ti njoj kratko odgovori da ti nećeš da ti to oni odrađuju nego da si budeš sam to riješil na policiji 8)
 
fala kolegi klokanu na podršci  :B:

Rješeno :drunk: , pardon nije 35 biljega nego 30 kn. Malo su službenici bili lijeni, pa sam ih lijepo upoznao s zakonom i njihovim poslom te su se odmah bacili na posao i regali...

 
jura_vz said:
pa ti njoj kratko odgovori da ti nećeš da ti to oni odrađuju nego da si budeš sam to riješil na policiji 8)
Zaboravija san napisat da su me uredno odjebali u PU Sibenskoj,dosa s papirologijom u postaju i najprije da se to ne moze radit i ja govorim da se moze u zg-u,kaze teta da smo mi provincija pa da ne moze,onda kaze moga bi al ti je jucer isteka tehnicki pa da si dosa jucer moglo bi,vjerovatno moze samo je njoj tlaka to radit pa san se vratija do tehnickog i obavija to tamo
 
cadjo said:
Zaboravija san napisat da su me uredno odjebali u PU Sibenskoj,dosa s papirologijom u postaju i najprije da se to ne moze radit i ja govorim da se moze u zg-u,kaze teta da smo mi provincija pa da ne moze,onda kaze moga bi al ti je jucer isteka tehnicki pa da si dosa jucer moglo bi,vjerovatno moze samo je njoj tlaka to radit pa san se vratija do tehnickog i obavija to tamo
Provincija,,,Sramotno prije bi rekao da je gđa. iz pripizdine i ne zna gdje joj je glava a di p....

Dotična je državni službenik i ona je tu zaposlena zbog svih nas, (a ne obrnuto) trebaju prijaviti šefu zbog ne obnavljanja dužnosti. Slijedom šef piše službenu bilješku u osobnik. Da vidiš, nagodinu će te zvati da izlazi registracija i da ju posjetiš 8).
 
cadjo said:
Zaboravija san napisat da su me uredno odjebali u PU Sibenskoj,dosa s papirologijom u postaju i najprije da se to ne moze radit i ja govorim da se moze u zg-u,kaze teta da smo mi provincija pa da ne moze,onda kaze moga bi al ti je jucer isteka tehnicki pa da si dosa jucer moglo bi,vjerovatno moze samo je njoj tlaka to radit pa san se vratija do tehnickog i obavija to tamo
Nije Šibenik jedini. :mrgreen:
U mojem slučaju je bio argument da nemaju gdje držati obrasce prometnih dozvola jer nemaju sef... :LOL:
 
Jos jedna sitnica,posto cestarinu i porez na okolis nisan moga platiti u tehnickom dali mi te uplatnice naprave u PU ili kako ide vec to,namjeravan se pobosti opet s njima
 
Naknada za okoliš se mora platiti, a tehnički pregled se mora napraviti u stanici za tehnički pregled. Nitko drugi u državi to ne radi.
Što je za tehnički pregled koliko-toliko normalno :mrgreen:
Ali naknada za okoliš koja se plaća FZOEU... :mrgreen: ... lijepo kaže Pravilnik u čl.2 st.3 ( http://www.fzoeu.hr/hrv/pdf/Pravilnik_001.pdf )
da je naplaćuju jedino i isključivo STP-i, koji naravno onda uzimaju i naknadu za plaćanje. Nema šanse da se to direktno plati fondu, njima je to komplicirano.
:mrgreen:
Uplatnice za naknadu za ceste iliti cestarinu nećeš dobiti na mup-u, ali tamo imaju upute o ispunjavanju (broj računa itd).