Prometna sa skuterom?

bart

New member
Ima sam jutros prometnu, ono zaobilazim auta koja čekaju na semaforu(možda su i vozili pomalo, uglavnom crveno na semaforu), i od jednom jedan skrene livo, di ka nije  smia.  
Neko od svjedoka je zva policiju i hitnu, mene poslikalo, uglavnom nabija sam samo podlakticu, ostalo proša ka na piru.
Kako je mene odvelo da me snimi, prijatelju mi je reklo da će mi pisat kaznu za priticanje kolone, a njemu valjda 2 kazne.
Ima sam kacigu, napuva 0.0.
Kako mi je ovo prvi put, može li mi ko dat par savjeta,šta mi je činiti, kako će bit na osiguranju? Šta ispred suca?
Je li se moguće dogovorit bez njih?
Šta se tiče motora, iskrivilo mi je prednju vilicu, sažuljalo plastike, puka nosač kufera,žmigavac i takve stvari...
Je li ko zna katalošku vrijednost malaguti f15,2003, ako bi mi dali totalnu?
Prva prometna mi je , pa ne znam šta činit??
Hvala svima
 
bart said:
i od jednom jedan skrene livo, di ka nije  smia.  
kontakt je bio u desnom ili lijevom prometnom traku, tj. s lijeve ili desne strane bijele ocrtane crte na kolniku ?
 
on je kriv, jelda...
znači sad je na tebi da odeš na njegovo osiguranje i prijaviš nezgodu. svu medicinsku dokumentaciju prikupljaj...
motor ćeš odvest na procjenu na njegovo osiguranje ili će ti doć doma slikat ako nije u voznom stanju...isto tako reć će ti da napraviš predračun za dijelove...to ćeš napravit u malagutijevom dućanu, kod ive...sve mu lipo objasni i navedi do jedan oštećen dio...predračun nosiš kasnije na osiguranje...
zatim odeš u treću policijsku postaju na žnjanu i uplatiš 20kn taxenih maraka i ispuniš požurnicu kako bi šta prije dostavili zapisnik na osiguranje...dobit ćeš vjerovatno totalnu štetu...nekih 3-4 tisuće kuna ako imaš sriće...s tim da motor ostaje tebi...
dužni su ti poslat ponudu čim stigne zapisnik...i kad je potpišeš i dostaviš...isplatit štetu u roku 15 dana...dakle pare na ruke u roku cca misec dana

naknadu za ozljede tražiš odvojeno...preporučam ti da se javiš firmi "bona fide" na st3...oni se bave takvim slučajevima...da ti ne objašnjavam puno...oni izvuku maximalan iznos od osiguranja...s tim da njima ide 15% od toga...pitaš pa ti sve detaljno objasne :)