promjena karika

X-Spirit

Member
naime ,o cem se radi, kada am slagao masinu krivo sam slozio karike i trosio je nenormalno ulja i tak slozen je odvozio nekih 2000km, e sada sam sve skinuo dolje i opet iz pocetka, ta masina ima ukupno prijedenih 10000km, zanima me da li bi trebao mijenjati karike posto su bile krivo slozene, tj. da li se u takvim slucajevima karike moraju obavezno mijenjati, inace radi se Runner-u VX125

 
a kak se to mogu karike krivo stavit???  :mrgreen:

ak nije problem da malo pojasnis.... kako i gdje si pogrijesio....
 
pa kak se ne bi mogle krivo sloziti, kod 4T klipova imas oznake na klipu po kojima se slazu karike na koje nisam obracao paznju posto sam prvi put u zivotu slagao nekakvu 4T masinu, no dobro ipak se na greskama uci, sad znam kak ide

...ja sam navikao na 2T klipove, tamo ne mozes fulat jer u kanalima za karike na klipu imaju osiguraci... :mrgreen:
 
a zooooo......

opce nisam skuzio da je skutac 4t... sorry

jos si mislim pa kak je uspjel na 2t karike krivo okrenut  :LOL: :LOL:

sto se tice ovih karika na 4t neznam...
ajt neku sliku nabaci da vidimo
 
X-Spirit said:
naime ,o cem se radi, kada am slagao masinu krivo sam slozio karike i trosio je nenormalno ulja i tak slozen je odvozio nekih 2000km, e sada sam sve skinuo dolje i opet iz pocetka, ta masina ima ukupno prijedenih 10000km, zanima me da li bi trebao mijenjati karike posto su bile krivo slozene, tj. da li se u takvim slucajevima karike moraju obavezno mijenjati, inace radi se Runner-u VX125

na 4t imaju 3 karike kojima spojevi moraju biti u trokutu... kuzis me?? to valjda znas.. al ja mislim da nemoze tu nista stetiti... nemogu se one tositi vise ako nisu dobro slozene samo pustaju vise ulja..
 
Boky said:
na 4t imaju 3 karike kojima spojevi moraju biti u trokutu... kuzis me?? to valjda znas.. al ja mislim da nemoze tu nista stetiti... nemogu se one tositi vise ako nisu dobro slozene samo pustaju vise ulja..

e zaboravio sam napomenuti da imam malossi 209, kod njega se drugacije slazu karike, ovo u obliku trokuta (ili u obliku znaka mercedesa) se slazu kod serijske masine, e pa to mene muci, bez obzira sto su bilo krivo slozene mislim da se ne bi trebale potrositi ili sam u krivu, i kad sam isao pitati servisera da mi to preslozi i kada sam mu rekao u cem je problem, bez previse razmisljanja mi je rekao da moraju ici nove karike...

...evo vam i koja slika...
 
znas kaj... po ovome mi se cini da bi mozda samo uljnu kariku trebalo promjenit... ove dvije kompresijske mi se cine sasvim uredu...

i normalno sve dobro ocistit...
 
piroman said:
znas kaj... po ovome mi se cini da bi mozda samo uljnu kariku trebalo promjenit... ove dvije kompresijske mi se cine sasvim uredu...

i normalno sve dobro ocistit...

(y) (y) to se slazem... al budes vidio s vremenom.. ako kihne onda znas sta je :D
 
e problem je sto moram kupit cijeli set, ne mogu se karike posebno kupiti, no ako je tako onda cu sve promijeniti, a ove cu staviti sa strane