propust u radu vulkanizera

tamaraa

New member
pitanje sto napraviti po pitanju ne strucnosti djelatnika u vulknizerskim radionicama u ovom slucaju se radi o Vulcu u Đakovu. Unazad dvije godine na dva nasa automobila dva identicna propusta, nedovoljno zategnuti sarafi na kotacima, u prvom slucaju sreca je da je bila gradska voznja jer su 3 od 4 vijka s jednog kotaca ispala prilikom skretanja u ulicu, a danasnje iskustvo to da od 20 vijaka 19 je bilo samo rukom zategnuto sto je i mehanicar potvrdio, normalno mozete predpostaviti kakvu buku je to proizvodilo da smo bili uvjereni da na novom automobilu ide popravak od nekoliko tisuca eura. Zanima me kom prijaviti ovo jer nakon razgovora sa odgovornom osobom u toj istoj radionici oni se ograduju od svega, u pitanju su ljudski zivoti jel realno da netko danas tako radi. Sreca je pa je bio vikend bez planova i izleta, jer se preko tjedna automobil vecinom nalazi na autocesti pa sad zamislite situaciju da ti tako stegnuti sarafi popuste do kraja. Pa vas evo molim za neki savjet kom prijaviti da se nesto poduzme prije nego netko u voznji ne ostane bez kotaca i prije nego se dogodi ono najgore da netko zbog tude nemarnosti izgubi zivot. Hvala!
 
Uvijek nakon vulkanizera treba provjeriti šarafe, neki i savjetuju da se nakon cca 50-100 km još jednom provjeri. Moje pitanje je zašto si se registrirao/la na moto forum, bez predstavljanja, s kritikom na auto vulkanizera? Uz naveden i naziv firme.
 
Nekad su ljudi znali uzeti ključ u ruke i provjeriti da li su vijci stegnuti kako treba, u današnje vrijeme znaju se samo uloviti mobitela.
 
  • Like
Reactions: Octane and Spin
kod mene suprotno, uvijek prikuju vijke sa onim zracnim udarnim zavijacem da se voda iz njih cijedi
 
Ispada da kad mi majstor slijedeći put servisira plinski bojler, moram provjeriti jel sve pritegnuo kak spada. A pošto se u bojlere kužim ko Mara u krivi k....c moram uzeti drugog majstora da to provjeri😂
 
  • Like
Reactions: TNT and DuroDu
Ne pričamo o generalki na motoru, slaganju getribe, servisu plinskog bojlera ili remontu nuklearne elektrane nego o zamjeni kotača na autu. To bi svatko tko je položio ili kupio vozačku dozvolu morao znati provjeriti. Felge ionako imam duple, kad treba zamijeniti gume na tim felgama ostavim kod vulkanizera gume i felge i drugi dan pokupim i montiram sam na auto. Na motoru ili skidam kotače sam ili biram majstora motoristu koji zna što radi. I opet provjerim čim dođem u garažu da se nije nešto putem otpustilo.Vidim da masa ekipe misli da je samim time što je nešto platila to odmah podrazumijeva i dobro odrađen posao, a oni sami nikad nisu zbrljali i na brz način došli do te iste love 😁🫢. Ajmo sad malo o mazanju lanca, dugo nismo 🤣.
 
Znači žena koja odvede auto u vulkanizera posli mora sama provjeravat jesu li vide dobro stegnute?🤔
 
Ovo je neka dobra zajebancija.🤔
 
Znači žena koja odvede auto u vulkanizera posli mora sama provjeravat jesu li vide dobro stegnute?🤔
Ne znam kak tvoja, moja si zna sama zamijeniti gumu na autu, a ak ja ne stignem u stanju je i sve četiri zamijeniti na autu. Ak može voziti auto i motor, može i zamijeniti gume. I ne jebe ju da bu zamazala ruke ili strgala umjetni nokat. Koliko vidim svaki dan na cesti, masa je nesposobnih individua.
 
Ne znam kak tvoja, moja si zna sama zamijeniti gumu na autu, a ak ja ne stignem u stanju je i sve četiri zamijeniti na autu. Ak može voziti auto i motor, može i zamijeniti gume. I ne jebe ju da bu zamazala ruke ili strgala umjetni nokat. Koliko vidim svaki dan na cesti, masa je nesposobnih individua.
Šta ti pišeš? 🤔 znači žene koje ne znaju to sve napravit šta tvoja žena može su nesposobne individue.🤔
 
Ne, ali osnove kao vozač-vozačica bi svi trebali znati. Kad vidim gore prvi post da se netko vozi autom i ne kuži da mu kotači nisu stegnuti i dalje se tak vozi, to mi jednostavno nije jasno. Tip vozača koji probuši gumu i vozi tak dugo dok ima felge 😁. Daj mi jedan razlog zašto žena vozač ne može provjeriti tlak u gumama ili stegnutost vijaka na kotaču? Kao ženski rod je nesposobnija od muškarca? Ili pojedini muški vole držati uzde u rukama i uvjeravati ih da to nije "ženski posao"? Živjela emancipacija .
 
  • Like
Reactions: tegla
Ne, ali osnove kao vozač-vozačica bi svi trebali znati. Kad vidim gore prvi post da se netko vozi autom i ne kuži da mu kotači nisu stegnuti i dalje se tak vozi, to mi jednostavno nije jasno. Tip vozača koji probuši gumu i vozi tak dugo dok ima felge 😁. Daj mi jedan razlog zašto žena vozač ne može provjeriti tlak u gumama ili stegnutost vijaka na kotaču? Kao ženski rod je nesposobnija od muškarca? Ili pojedini muški vole držati uzde u rukama i uvjeravati ih da to nije "ženski posao"? Živjela emancipacija .
Klijent koji je platio uslugu u vulkanizera bez obzira je li muško ili žensko nema šta provjeravat🤔 , je li ovo neka zajebancija?🤔
 
baš, ajd nakon 50-100 km bacit oko, ali ne da mi se ni to, ali ić za meštrom dotezat vide na kotačima, mislim ono..
 
Milslim da je stvar u konkurenciji...