prvi izlazak na stazu

BedoMedo

Active member
Ajmo ponovo... izgleda d aje bilo zabune oko toga kako zelim da se ova tema razvija... zanima me prvenstvono iskustav i savjeti trkaca, njihovi poceci na stazi.. i sada nakon godina njihovi savjeti "mladima" odnosno ljudima koji zele se okusati a ne zanimaj savjeti velikih bajkere (od 17 godina) samo gas i to je to...

Zanima me malo priprema... tehnike zavoja... sve ono sto mislite da bi vama olaksalo da vam je neko rekao na pocetku
 
BedoMedo, nemam ti ja dat neki pametan savjet o vožnji na stazi jer nisam u tom điru ali sam vidio da u "Proficient Motorcycling The Ultimate Guide to Riding Well - Hough" ima brdo korisnih stvari. Pdf ima cca 35 MB i ak ga nemreš najti na netu, mogu ti ga ja nekako isporučit pa čitaj... :misli:
 
Nisam iskusan, al sam probao. Najvaznije od svega je da gledas kamo ides, tocnije, da gledas tamo gdje zelis ici. Vozi se bez nekih prenaglih ubrzanja i kocenja i sto je najvaznije, opusti se.
 
to sa gledanjem putanje je stvarno jedan od opce korisnih savjeta koji sam dobio i puno puta mi se dokazao kao nevjerovatno koristan
 
pazi jako na ove kretene šta na treningu hvataju stotinke, prođu manje od pol metra od tebe i osim šta se od toga usereš još i zvuk od neke r6 na 15000 te isprepada, sad kad malo zahladi je grobnik dosta prazan a trening je 250kn cijeli dan. Ja nisam neki iskusni ali ti mogu reći da prvi put si nemoj ni štopat vrijeme, upoznaj zavoje i taj osjećaj kad si svaku sekundu u maksimumu jer ja sam to skroz drukčije zamišljo.
 
Shokrefumi said:
cisto informativno, s kojim motorom mislis ic prvi put na stazu i na koju stazu bi isao?
za pocetak bi isao na marof... za vlakicem (zzr1400) dakle neadekvatni motor za kratke zzavoje... ali laganini za provesti nekoliko krugova biti ce ok....
a onda cem ovidjeti sta i kako dalje...
 
BedoMedo said:
za pocetak bi isao na marof... za vlakicem (zzr1400) dakle neadekvatni motor za kratke zzavoje... ali laganini za provesti nekoliko krugova biti ce ok....
a onda cem ovidjeti sta i kako dalje...
uuu, good luck with that...
buduci da ti je motor vjerojatno siri od piste, bar te nitko nece preticat.
 
SM rules said:
pazi jako na ove kretene šta na treningu hvataju stotinke, prođu manje od pol metra od tebe i osim šta se od toga usereš još i zvuk od neke r6 na 15000 te isprepada, sad kad malo zahladi je grobnik dosta prazan a trening je 250kn cijeli dan. Ja nisam neki iskusni ali ti mogu reći da prvi put si nemoj ni štopat vrijeme, upoznaj zavoje i taj osjećaj kad si svaku sekundu u maksimumu jer ja sam to skroz drukčije zamišljo.

          (y) (y)Zasigurno dobar i poučan savjet,naročito ovo:Ja nisam neki iskusni ali ti mogu reći da prvi put si nemoj ni štopat vrijeme, upoznaj zavoje i taj osjećaj kad si svaku sekundu u maksimumu jer ja sam to skroz drukčije zamišljo.
[/quote]
(y)
 
BedoMedo said:
Ajmo ponovo... izgleda d aje bilo zabune oko toga kako zelim da se ova tema razvija... zanima me prvenstvono iskustav i savjeti trkaca, njihovi poceci na stazi.. i sada nakon godina njihovi savjeti "mladima" odnosno ljudima koji zele se okusati a ne zanimaj savjeti velikih bajkere (od 17 godina) samo gas i to je to...

Zanima me malo priprema... tehnike zavoja... sve ono sto mislite da bi vama olaksalo da vam je neko rekao na pocetku
Dođi u Marof u nedjelju pa ćemo popričati, kolege tamo će ti svašta reći i pokazati.

Ovdje na forumu.... otvarali smo takvih tema....
 
SM rules said:
pazi jako na ove kretene šta na treningu hvataju stotinke, prođu manje od pol metra od tebe i osim šta se od toga usereš još i zvuk od neke r6 na 15000 te isprepada, sad kad malo zahladi je grobnik dosta prazan a trening je 250kn cijeli dan. Ja nisam neki iskusni ali ti mogu reći da prvi put si nemoj ni štopat vrijeme, upoznaj zavoje i taj osjećaj kad si svaku sekundu u maksimumu jer ja sam to skroz drukčije zamišljo.

da da, one su najopasnije  :mrgreen:
 
macak zx6r said:
           (y) (y)Zasigurno dobar i poučan savjet,naročito ovo:Ja nisam neki iskusni ali ti mogu reći da prvi put si nemoj ni štopat vrijeme, upoznaj zavoje i taj osjećaj kad si svaku sekundu u maksimumu jer ja sam to skroz drukčije zamišljo.
(y)
definiitvno bez stoperice, upoznavanje zavoja.. i motora u zavojima, inace po cesti nevolim forsirati iz sigurnosnih razloga pa samim time niti motor ne zelim voditi u neke prolaske kroz zavoje na cesti... a zelim vidjeti kako se snalazim u uvjetima kada je moje da vozim i ne brinem o cestovnom prometu...