Prvi motor

Zanima me, isplati li se kupiti motor za svakodnevnu vožnju do škole/faksa na (studentski) kredit, koliko bih otprilike koštao motor za tako nešto, i koje motore preporučate, ja sam se zainteresirala za kawasaki ninja 400, ali naravno da to nije jedina opcija već motor koji se meni sviđa
Na kredit?
Ne isplati se.
Ako voliš motor i taj ti se sviđa i baš baš je to to, onda uzimaj.
Jedino provaj sve što možeš da ne upadaš u kredit ili brzu pozajmicu.
 
Na kredit?
Ne isplati se.
Ako voliš motor i taj ti se sviđa i baš baš je to to, onda uzimaj.
Jedino provaj sve što možeš da ne upadaš u kredit ili brzu pozajmicu.
Ne moze puno njih bez kredita, ali zasto ne, pa nije to smrtna kazna
 
Ne moze puno njih bez kredita, ali zasto ne, pa nije to smrtna kazna
Pitanje je isplati se uzeti?
Ne isplati, ok to svi znamo.
A mogao sam shvatiti kao tetoričko pitanje.
Ehhhh,...
 
Forum je uvijek bio mjesto za zajebanciju, ali se naiđe i na korisne savjete.
Ako hoćeš Ninju 400 jer ti se sviđa, a ne zanima te ništa drugo u toj klasi, kupi i gotovo.
Ako ipak želiš savjet, radije uzmi nešto tipa ER6 ili GSR600 ili sl. To su vrlo jaki motori, ali opet uz normalnu glavu nisu opasni. Najbitnije je da su lako upravljivi i ne preteški, što je jako bitno za početnika. Pouzdani su usprkos godinama.

Ja sam uvijek za to da se uzme za prvi motor nešto jeftino, po mogućnosti ne previše kila i konja. Jednostavno se mora desiti i poneki pad, daj bože da je samo "na mjestu". Iz tog razloga sam protiv kredita za motor, ok ako je to na nekoliko rata jer ti fali neki iznos za motor koji ti se sviđa, ali cijeli nikako ne.
Nije to kao da kupuješ auto.

Bitnu stvar nisi odgovorila, visina, možda ne toliko bitna sama visina već više "korpulencija". Ili laički, s kolko velikim i teškim motorom možeš manevrirati.

I drugo pitanje, da li imaš A kategoriju ili A2? Po tome što ti treba za faks zaključujem da imaš više od 18g ali vjerojatno manje od 24 kolko je uvjet za polagati direktno A.
 
  • Like
Reactions: BARKLEY and Author
Ducati monster i tocka, nizak i lagan motor...evo ja se javljam da proba moga 😈