Prvi pad, i to sam prezivio :)

Status
Not open for further replies.

beetleman

Member
Hi all,

evo obzirom kako sam opasno isao ove godine natuc kilometre sa svojom LX125 (da znam, nije motor, Vespa je :) ), jucer sam statisticki gledano morao imati i pad.

Vrijeme radnje: 08:30
Mjesto radnje: Osijek
Vanjska temperatura: cca 6C, pri 80 kmh feels like 0C
Oprema: Jakna (bez stitnika), rukavice full cover, integralna kaciga.

Iako sam njub u motorizmu, nema clanka na ovoj stranici koji nisam procitao, kao savjeta koje ste davali, stoga ujutro sam krenulo lagano do posla, svega 3km voznje, u prvih cca 500-tnjak metara na ravnoj cesti sam lagano zagrijavao gume misleci da ce biti dovoljno, no nije.

Skoro pred posao, imam skretanje, ostro pod pravim kutom, gdje stoji semafor, iz vece ceste koja ima ukupno 4 trake, skretao sam u jednu jednosmjernu ulicu. Tocnije iz Ulice R.Hrvatske u Ul. Lorenza Jagera.

Spustio sam lagano brzinu na 20-tak kmh te spustio noge (nekako sam to navikao jos sa starom PX-icom radit) dolje, pritisnuo sam obadvije kocnice i u tom trenutku preko prednjeg kotaca mi je Vespa proklizala i ja sam se u trenutku nasao na lijevom boku. Obzirom na brzinu i moju reakciju, poslijedice su bile vrlo male, prvo za moju precijenjenu Vespu: ogrebotina na prednjem blatobranu, ostalo sve u redu, iako je zavrsila na boku. Razlog sto je Vespa prosla ok je sto je pala na moju nogu, koja je zavrsila sa par ogrebotina na koljenu i podlijevom u podkoljenici (listovima). Nicim drugim osim lijevim laktom i lijevom nogom nisam dotaknuo cestu, na ledjima sam imao ruksak u lijevom djepu traperica iPhone koji je ostao citav, iako su osjetljivi kao staklo.


Sva sreca, prometa nije bilo, ustao sam se, podigao Vespu i otisao sastrane.

Danas kad sam kod kuce, malo sam vrtio cijeli dogadjaj i osim sto sam jucer potpuno glupo odlucio ici do ureda iako sam ujutro imao mucnine i temperaturu od 38C, ipak sam odlucio vozit Vespu. Mehanicki gledano, iako znam da se treba kocit s obadvije kocnice, mislim da je greska u toliko sto moja LX-ica naprijed ima disk, straga imam bubanj, stoga logicno mi je da je disk jace ulovio, dovoljno je bilo malo vlaznosti na skliskom asfaltu da jednostavno preklize preko prednjeg kotaca.

Jedan pad iza mene, vjerujem da ce ih biti jos, daj Boze da ih bude ovakvih benignih, jedno iskustvo iza mene.

Odlucio sam ovo podijelit s vama, prvenstveno sa novim vozacima kao sto sam ja, i onima koji vise voze skutere (manje i vece) a ne vas koji ste ipak na puno boljim (jacim) dovokotacima.



 
Voznja u bubi je definitivno sigurnija od voznje na vespi  :mrgreen:
 
ako je s 20kmh pad, kad onda pocinje riders block  :misli:
 
loudpipes said:
ako je s 20kmh pad, kad onda pocinje riders block  :misli:
tesko je to reci.  :LOL:
no i sa 20 na sat kad se poskliznes na sodru, a slucajno nemas konkretne hlace i jaknu, poprilicno dugo imas krasturine po ekstremitetima  :mrgreen:
 
Ja tu sheram s vama a vi tak po meni, drugi put cu banderu otkinut. :) Ok znaci junf jos imam, super :) Morat cu vise  :021: :)
 
Pustite tehnikalije. Pa,popiknul,rasua, izvrnija, slomija, srušija...isti kc kad mu je vepsa dobila ogrebotinu.



©
 
Skoro RIP :shock:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
ljubio si asfalt i sad znas koji je to glupi osjećaj kad nemožeš ništa a padaš. sretno  (y)
 
A jeste svi neke mimoze

Ja sam opal sa 5 km/h, sav sam se razbil ko picka

Ovaj decec je mogel zginut

Srki
 
Ako nema slika nije se dogodilo  :jesus:
 
..više sam na*ebao sa malim brzinama nego sa velikim..
 
beetleman said:
Ja tu sheram s vama a vi tak po meni, drugi put cu banderu otkinut. :) Ok znaci junf jos imam, super :) Morat cu vise  :021: :)
Pogriješio si u prezentaciji, trebao si napisati da;
Brzina nije bila 20, nego 120km/h, i nisi kočio zbog skretanja nego ti je tigar izletio pret skut. Nogu nisi natukao nego slomio, i boljela je ko vrag dok si se borio s tigrom :mrgreen:

 
beetleman said:
Ja tu sheram s vama a vi tak po meni, drugi put cu banderu otkinut. :) Ok znaci junf jos imam, super :) Morat cu vise  :021: :)
I ti si našel crkvu u kojoj buš se molil :mrgreen:


A vi ostali niste skužili...pa on plače zbog Vespe. Ne boli njega kaj je opal, i malo tko ili nitko to nije vidio - pa nema sramote :mrgreen:

Kak se pada pred publikom, pitajte Matu :mrgreen:
 
Je, vidim, nisam pisal u forumaskom stilu, utrkivao se, vozio 120 kmh, izbjegavao zenu, decu, spasio zivot i pal. :)


Bandit sad znam za buducnost, a i ovu crkvu vise volim neg onu crkvu kaj zvoni. :)

Rajic zadnje kaj mi je bilo na pameti je vadit phone i fotkat, al zao mi je kaj nije bilo ljudi, sigurno bi bila epic fail snimka ili fotka :)
 
Status
Not open for further replies.