prvi put mjenjam ulje ktm-u 640 sm.pomoć

gogim

New member
molim sve koji imaju iskustva u mjenjanju ulja jer bi htio sam promjeniti ulje i filtere i malo me bune 2 ispusta na karteru i onaj na ovjesu ispod mosta i koliko se ulja di sipa i kojim redosljedom se ispušta ulje iz kojeg ispusta jer koliko kužim na dva šarafa ispustam ulje.hvala svima
 
jedan ti je za odzračivanje, i mani se ćorava posla :wink:
 
http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=57107

Molim, nema ne čemu....!

Pazi koje šarafe skidaš na karteru, položaj se razlikuje od godine do godine.
Tu ti sve piše, pročitaj pažljivo par puta prije nego kreneš....

U motor ide 1,3L a u ramu 0,6L....ako se dobro sjećam.

ODZRAČI!!!!!!!!!!!!!!

Pazi kako stavljaš i zatvaraš mali filter na mašini, možda ćeš se malo morati poigrati s lajtunzima i pedalom kočnice....

(y)
 
Nije li pametnije dati nekome da to napravi nego ne ozraciti dobro motor pa si samo napravit dodatne troskove  :misli: :misli:
 
gogim said:
molim sve koji imaju iskustva u mjenjanju ulja jer bi htio sam promjeniti ulje i filtere i malo me bune 2 ispusta na karteru i onaj na ovjesu ispod mosta i koliko se ulja di sipa i kojim redosljedom se ispušta ulje iz kojeg ispusta jer koliko kužim na dva šarafa ispustam ulje.hvala svima

moj ti je savjet da se javiš ovom korisniku i probaš sve dogovoriti (y)

http://www.motori.hr/forum/index.php?action=profile;u=19416
 
gogim said:
molim sve koji imaju iskustva u mjenjanju ulja jer bi htio sam promjeniti ulje i filtere i malo me bune 2 ispusta na karteru i onaj na ovjesu ispod mosta i koliko se ulja di sipa i kojim redosljedom se ispušta ulje iz kojeg ispusta jer koliko kužim na dva šarafa ispustam ulje.hvala svima

Tu ti sve piše...
 
Skini servisni manual za svoj model i pomalo sa razumjevanjem.

Promjena ulja i filtera sigurno nije posao zbog kojeg bi motor trebalo voziti u servis i placati masnu satnicu za odserafiti dva serafa i naliti ulje.
 
Ninja said:
Skini servisni manual za svoj model i pomalo sa razumjevanjem.

Promjena ulja i filtera sigurno nije posao zbog kojeg bi motor trebalo voziti u servis i placati masnu satnicu za odserafiti dva serafa i naliti ulje.


E to sto treba odsarafit malo vise od dva sarafa je razlog da ga se odvede u servis
 
Ninja said:
Skini servisni manual za svoj model i pomalo sa razumjevanjem.

Promjena ulja i filtera sigurno nije posao zbog kojeg bi motor trebalo voziti u servis i placati masnu satnicu za odserafiti dva serafa i naliti ulje.

ove dvi slike koje sam mu stavio gore su iz servisnog manuala, tako da i nije neka muka prominit ulje.
 
Ninja said:
Skini servisni manual za svoj model i pomalo sa razumjevanjem.

Promjena ulja i filtera sigurno nije posao zbog kojeg bi motor trebalo voziti u servis i placati masnu satnicu za odserafiti dva serafa i naliti ulje.
promjena ulja nije servis ...  8)
 
Frane said:
ove dvi slike koje sam mu stavio gore su iz servisnog manuala, tako da i nije neka muka prominit ulje.


Nebi trebala biti ....................
 
....malo su to iskomplicirali....sistem suhog kartera koristi jos i dan danas xt yamaha..kao sto je koristila i honda xl xr i nx serija.....imas dva cepa na vidnom mjestu..ispustis ulje iz rame i iz masine...Zamijenis ulozak filtera ulja...naspes 1.9 litara u otvor u rami...(honda)....upalis...zagrijes motor...provjeris nivo...i to je to...nikakvo odzracivanje nije bilo potrebno.... :mrgreen:
 
e pa na lc4 treba , jer su znale mašine zaribat  :wink:

 
markookram said:
e pa na lc4 treba , jer su znale mašine zaribat  :wink:


I ti moras sve reci  :?
 
hvala svima na pomoci ,i sve sam napravio osim ozračivanja e to sad kako kad bi mi neko objasnio bio bi mu zahvalan i u motor ide 1.4l a u ramu 0.6 l ulja.
 
pa piše ti na drugoj slici sto ju je Frane postao , ako trebaš prijevod tu smo  (y)
 
idem ga upravo ozračit i mislim da neće bit nekih problema, a i makazica mi je bio od velike pomoći,kao i ostali dečki hvala na trudu i sretno svima sa ženama danas??
 
Ja to ne bih sam radio da sam na tvom mjestu..... Bolje idi kod nekoga tko je to radio da ti pokaže pa da znaš za idući put..... SRETNO
 
sve rjeseno i zamjenjeno i ozračeno za sad je sve ok,i jos sam mu iso pogledat filter zraka i on je za naručit jer ne liči na ništa koliko je prljav sloj masti mu se uhvatio s jedne strane,ali da ga ne vracam gore takvog na par dana dok ne uzmem novog očistio sam ga i opro, a motor ko da je prodiso,ako zna neko di mogu naručit sportski filter koji odgovara umjesto ovog nek javi.