Prvomajska vikend vožnja 01.-03.05.

Toma HR

New member
Ovo je naša ideja za put preko prvomajskih praznika. Za sada idemo samo nas dvoje (žena i ja) i primamo društvo.
Normalna i lagana vožnja, dva noćenja i klopa kad smo gladni i gdje nije preskupo.

01.05. - Pokret iz Zagreba oko 09.00 sati.
         - Zagreb - Vrbovec - Bjelovar - Daruvar (kava) - Geopark Papuk - Požega
         - Spavanje u Požegi, Vila Dora, noćenje + doručak za 2 osobe 200 kuna
02.05. - Pokret nakon doručka oko 10.00 sati
         - Slavonski Brod - Bosanski Brod - Derventa - Doboj - Kotar Varoš - Banja Luka - Jajce - Bihać - Travnik
         - Spavanje u Travniku, motel Aba, noćenje za 2 osobe 50KM ( 200 kuna )
03.05 - Pokret nakon doručka oko 10.00
         - Travnik - Mrkonjić grad - Bihać - Bosanska Krupa - Otoka - Bosanski Novi - Dvor na Uni - Glina - Pisarovina - Zagreb
   
 
Toma HR said:
Ovo je naša ideja za put preko prvomajskih praznika. Za sada idemo samo nas dvoje (žena i ja) i primamo društvo.
Normalna i lagana vožnja, dva noćenja i klopa kad smo gladni i gdje nije preskupo.

01.05. - Pokret iz Zagreba oko 09.00 sati.
          - Zagreb - Vrbovec - Bjelovar - Daruvar (kava) - Lipik - Pakrac - Požega - Geopark Papuk
          - Spavanje u planinarskom domu na Papuku sa večerom i doručkom (www.jankovac.com)

Učini si put zanimljivijim tako da skreneš sa ceste Pakrac-Požega prema Zvečevu i
Voćinu, pa onda kroz Slatinski Drenovac do Jankovca. I rezerviraj smještaj na
Jankovcu što prije.  (y)
 
AnteK said:
Učini si put zanimljivijim tako da skreneš sa ceste Pakrac-Požega prema Zvečevu i
Voćinu, pa onda kroz Slatinski Drenovac do Jankovca. I rezerviraj smještaj na
Jankovcu što prije.  (y)

Hvala na sugestijama i prihvaćaju se! Imaš kakva iskustva sa Jankovcem?
 
na Jankovcu prva liga...  (y)

nisam spavao u domu.. ali sam kapirao vani ... priroda je prelijepa..  (y)
 
Toma HR said:
Hvala na sugestijama i prihvaćaju se! Imaš kakva iskustva sa Jankovcem?

Tamo sam ko kod kuće. Za očekivati je veliku gužvu, pa rezerviraj smještaj
što prije. To je lijepo izletište, posjeti špilju, 10-ak minuta hoda od doma.
Inače tamo svratim jedno 10-puta godišnje na cugu, usput mi je u lokalnim
djirima.
 
takodjer gore na Zvecevu ima prekrasno jezero, mislim priroda je prekrasna, nisam sad dugo bio tako da ne znam u kakome je stanju to sve sad!?  Strasilo jesi isao tamo sta u zadnje vrijeme!?
 
na Zvečevu (oko jezera) je sve poprilično zapušteno... ali ima stado ovaca, pa je trava uvijek "pošišana" ... može se lijepo kampirati, prilaz motorima ja asfaltiran i ima se gdje "opustiti" ...

ustvari je gore jako lijepo ..  (y) .... samo je "van civilizacije" ... nema restoran, kafić, smještaj ... znači sve na šemu "šta si poneseš" ... ali svakako nije promašena ruta ...  (y)
 
AnteK said:
Ako imaš sreće, Shoenblick u Vetovu ...

nisam siguran da imaju smuđa...  :misli:

ali se može provjeriti ...

SCHON BLICK d.o.o. za ugostiteljstvo i usluge
34335 Vetovo, Zagrebačka 18

telefon - (034) 267 108
mobitel - (098) 484 850

 
Ima jos jedan restoran isto malo povise Schon Blicka (jebiga nemogu se imena sjetit sad, al pitat cu starce pa javim), isto je jako ljepo i dobra klopa!  koji god odaberes neces pogrijesit, jer oba su dobra.
 
nba163 said:
Ima jos jedan restoran isto malo povise Schon Blicka (jebiga nemogu se imena sjetit sad, al pitat cu starce pa javim), isto je jako ljepo i dobra klopa!  koji god odaberes neces pogrijesit, jer oba su dobra.

Ima, ali nije bash nešto, barem ne trenutno...
 
AnteK said:
Ima, ali nije bash nešto, barem ne trenutno...


Moji su bili prosli vikend i rekli su da nije bilo lose... Probali su prvo ici u Schon Blick al je bila neka krizma pa nisu mogli tam!  :mrgreen:
 
nba163 said:
Moji su bili prosli vikend i rekli su da nije bilo lose... Probali su prvo ici u Schon Blick al je bila neka krizma pa nisu mogli tam!  :mrgreen:

A dobro, valjda nisam imao sreće...  :mrgreen:
 
Jučer, kasno navečer, završila je naša prvomajska vožnja.

2 motora, 2 para (pridružili su nam se Dacman i Lidija), 3 dana i ukupno prijeđenih 1.200 km.

Planirana ruta kroz Bosnu malo je korigirana jer smo dobro pretpostavili da neće biti prometa u subotu zbog neradnog petka.
Ruta: Zagreb-Vrbovec-Bjelovar-Daruvar-Voćin-Velika-Jankovac-Orahovica-Kutjevo-Požega (noćenje)-S.Brod-Derventa-B.Luka-Jajce-Travnik(noćenje)-Vlašić-Jajce-Bihać-B.Krupa-Dvor-Glina-Pisarovina.

Put je bio predobar i evo nešto slika od Vesne i Tome.
 
daj jos malo slika!  :mrgreen:

di ste spavali na kraju?
 
Na Jankovcu nije bilo mjesta pa smo spavali u Požegi u Vili Dora. Smještaj je bio super jeftin, a idealan. Lijepe soba, grijanje, doručak, centar za napravit đir i sve to za 100kn po osobi. Baš nam se svidjelo. Večera nije bila Smuđ jer nam je popodnevni pljusak poremetio planove pa smo jeli pizze i lasagne u Požegi. Ujutro, pranje motora, kava u centru i pokret prema Bosni.
 
Slijedi Bosna. Cesta do B.Luke je bila iznenađujuće prazna i dobra. Prvo stajanje u zanimljivom ambijentu restorana na Vrbasu. Jelo nam se slatko i imali su samo grčke baklave. Nismo se bunili. Dolina Vrbasa je definitivno najjača i svaki puta iznova zapanjuje. 
 
Ne stajemo u Jajcu. Plan je da spavamo u Travniku. Već smo dobrano ogladnili i jedva čekamo da se na vidiku pojavi restoran Vlašička kuća (na izlazu iz Turba, poznat nam je po teletini otprije).Nakon dobre klope, penjemo se na Vlašić. Predivna planina. Ostatak puta ostavljam za sutra.