Pucanje iz auspuha(Beverly 200)

mountain36

Member
Kada ga spustam sa 80-90km/h negdje oko 60km/h pukne iz auspuha.Promjenio svjecicu,ocistio filter zraka,pregledao sva crjeva(sve ok).Skidao auspuh koji je orginalni od Beverly 200 i nesto zvecka u njemu(vjerovatno se raspala pregrada).Zadnjih dva puta sam tocio na omv-u tak da iskljucujem da je stvar benzina(pitanje je samo dali ima vode u rezervoaru) mada mislim da bi onda i nemirno radio na ler gasu na semaforima.Molio bih pomoc oko glupog kvara koji ide na zivce a mislim i ljudima po gradu gdje prolazim .....
 
Siromasna smjesa.
Pretpostavljam da ima Walbro fergazer. Zasarafi vijak smjese do kraja i odsarafi ga tocno 2,5 kruga.

Ako i dalje detonira problem je u auspuhu ili ventilima. Koliko km ima i kada su stelani ventili? Ako je auspuh u raspadu iznutra to lako moze biti razlog.
 
Ima 35200 km,za ventile neznam jer sam ga ja kupio prije dvije godine i nisam ih davo stelati a auspuh izgleda dosta lose.Budem probao sa stelanjem smjese pa javim
 
Definitivno provjeri auspuh.. Tako je bilo i kod mene.. Pucao je i čudne zvukove proizvodio. Majstor je nekako "otvorio" auspuh i povario tu pregradu koja se raspala. Od tog trena je nestalo i pucanje, iako sam mislio da to ne može imati veze sa time. Meni je radio na jednom drugom skuteru, ali vjerojatno je to slično.. Sve je povareno spod zaštitnog poklopca tako da se nije ni vidjelo da je nešto rađeno.
 
zveckalo je i meni, pripisao sam to auspuhu, pucalo je prilikom otpuštanja gasa, sve je to završilo promjenom pumpe. :misli: :021:
 
Prije godinu dana promjenjeni namotaji,regler i poklopac vodene pumpe :-( ali sto cu kad nemam za drugi(novi) :-( preostaje mi servisirati ga i voziti .....
 
mountain36 said:
Gdje da nabavim auspuh zamjenski ili malo rabljen (novi kazu da je od 1700-3000 kn)???

Imas ga na njuskalu
 
Nazalost prerano veselje.Poceo je opet pri spustanju okretaja pucketati manje detonacije.Provjerio seljnu ok.,azbest u auspuhu malo je losjeg stanja(rulji se)ali ga ima.
Sto mi je ciniti?
 
Vec smo ti rekli, ventili ako si smjesu podesio.
Moze biti i da je pumpa losa pa ti ne baca dovoljno goriva te je zbog toga smjesa siromasnija pa detonira.
Ta vakum pumpica im je losija strana kada je skut star..
 
Ventile podesio,ali nisu bili nesto ni rastelani ....
Ali sam prcao po smjesi zraka i dobio malo manje pucanje,pa bi me interesiralo kako da to rjesim(kako se podesava smjesa zraka i benzina) ili to odfurati na servis?
 
prilikom pustanja gasa uvijek ce malo pucketati,pomiri se sa tim
 
mountain36 said:
Ventile podesio,ali nisu bili nesto ni rastelani ....
Ali sam prcao po smjesi zraka i dobio malo manje pucanje,pa bi me interesiralo kako da to rjesim(kako se podesava smjesa zraka i benzina) ili to odfurati na servis?

Moj drugi post na ovoj temi ti kaze kako.