pucanje iz auspuha

dali se to događa i Vama?

  • često

    Votes: 0 0.0%
  • nikada

    Votes: 0 0.0%
  • povremeno

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    0
  • Poll closed .

Tomy B.

Member
u vožnji kad zatvorim gas do kraja, bez obzira na kolko okretaja i u kojem stupnju prijenosa, često se zna dogodit učestalo pucanje iz auspuha.
zanima me:
1. da li to smeta mašini ili auspusima?
2. ak smeta, kolko smeta?
3. ak je potrebno, kak se tog riješit?
 
Pucanje koje se desava slucajno nie problem , ali ono namerno steti motoru i to debelo, mada na ovu temu je vec bilo rasprave na forumu
 
Može biti više razloga;
Provjeri jeli ti probijen ili odvidan auspuh
Provjeri kabele svićica i"lulice"
gumene prirubnice na karburatorima(ovo je bio uzrok na mom gpx-u)
provjeri filter zraka
ima ih još mnogo...
P.S. posjeti stranicu http://www.thekwaksownersclub.co.uk/forum/index.html
 
šta bi dao da meni puca....
to ti je dar... nemoj to sad pokusavat maknut... :mrgreen:
 
2 Budimir: ovo se dešava slučajno, u vožnji

2 Kneeslider: vidim ima tu dost stvari koje bi trebalo provjeravat, al men se to neda i nesmeta mi to pucanje, sam me zanima jel šteti motoru, pa ak šteti da to onda probam riješit
 
Ako su ti lose flansne na karburatorima, prvo bi trebao da puca na paljenju.Ako puca zbog njih uskoro ce i poceti da nepali, zato sto tu vuce fals vazduh.Drugo ako je auspuh malo otvoreniji ili supalj negde oce i zbog toga da puca na oduzimanju gasa.U svakom slucaju ne moze mu senista strasno desiti
 
Zildjian said:
šta bi dao da meni puca....
to ti je dar... nemoj to sad pokusavat maknut... :mrgreen:
ja sam na skuteru to radio hmmmm......ali to šteti....i mogo bi nabrajat čemu sve! :shock: uglavnom nema meni serijale više..sad je kit :( :mrgreen:
 
treba postavit dijagnozu tog pucanja pa onda ocijenit jel steti motoru ili ne.
:wink:
 
Naravno, ponesi pištolj kad ideš u vožnju i pucaj do mile volje... :mrgreen:
 
bob the biker said:
a je li se da na apn-u pucati :?: :twisted:
zabij gas i drži ga, i drži dugme za gašenje... pali i na automatiku.... :mrgreen:
 
Meni je tako riknul dihtung na glavi.
 
ja sna toe radija na bivšem tomosu i između glave i cilindra mi je znala vatra šibat van :cool:
 
Skup sport ak se mene pita.
bolje ugradit svjecicu u auspuh pa pucaj kolko hoces
 
vidim ima tu svakakvih odgovora al ništ konkretno, neko je spominjo i nešt postavit dijagnozu pucanja i to pa ajd da probam nešt napisat da vam još pojasnim šta se događa ak neko nij shvatio. znači vozim se u nekoj brzini (nij bitno kojoj jer se događa u svakoj) zatvorim gas do kraja, motor je u brzini, kvačilo ništ nediram, dakle, kočim mašinom i onda se često čuje pucanje iz auspuha. sad me zanima:
1. da li to smeta mašini ili auspusima?
2. ak smeta mašini ili auspusima, kolko smeta mašini ili auspusima?
3. ak je potrebno riješit da to više ne puca, kak da to riješim da nepuca više?

et sad se nadam nekom konkretnijem odgovoru

btw: radi se o Kawasaki-u GPX 600R iz 88.
 
moj prijedlog;provjeri prirubnice na karburatorima i filter(to je meni bio uzrok)
Ako su ti prirubnice ili filter onda; DA,ŠTETI MAŠINI zbog lošeg omjera zraka i benge (vuče "falši" zrak) što može dugotrajno gledano dovest do ozbiljnih oštećenja(pregrijavanjem)

P.S: ovo je moje skromno mišljenje
 
Ovako, pucanje iz auspuha u tvom slucaju dogadja se vrlo vjerojatno zbog prebogate smjese. Da bi bio 100% siguran, sjedni na motor, zagrij ga, naguraj ga u, recimo, 4-toj brzini do polovice broja okretaja, a onda upotrijebi kill switch (ugasi motor u voznji), pritisni kuplung i zaustavi se. Izvadi svjecice i pogledaj kakve su.

Ako nisu svijetlo smedje boje (k'o Jelenko :mrgreen: ), tj. crne su ili vlazne, smjesa ti je prebogata i visak bezina se skuplja u auspusima, dok ne "kresne" i izgori. Isto se dogadja i dok palis motor, pa motor promasi koji ciklus i ne "kresne". Smjesa ode u auspuh i tu prvom prilikom eksplodira. Ovo je vise neugodno, negoli stetno.

Ako su svjecice sive ili bijele, a izolator (keramicki bijeli dio uz elektrodu) ispucan, smjesa je presiromasna i motor se pregrijava. Vjerojatno motor "vuce" zrak "sa strane", prirubnice rasplinjaca, gumene cijevi izmedju rasplinjaca i motora, ili sl. Ovo je opasno i treba se pod hitno srediti.

Po tvom opisu meni se cini da je ovo prvo. Daj nekome da ti nastela i sinkronizira fergazere.
 
Hvala GussRadWixer!!!

:cool:

ovo će već poslužit nečem, bar se nadam.

no imam još jedno pitanje za Vas. na motoru sviječice nisam mjenjo neko vrijeme, pa me zanima dali možda treba stavit nove pa nakon određenog broja km ih pregledat il to mog provjerit i s ovima koje su sad na mašini?

btw: ne događa se pucanje pri paljenju motora sam kod kočenja mašinom
 
Tomy B. said:
Hvala GussRadWixer!!!

:cool:

ovo će već poslužit nečem, bar se nadam.

no imam još jedno pitanje za Vas. na motoru sviječice nisam mjenjo neko vrijeme, pa me zanima dali možda treba stavit nove pa nakon određenog broja km ih pregledat il to mog provjerit i s ovima koje su sad na mašini?

btw: ne događa se pucanje pri paljenju motora sam kod kočenja mašinom
u 90% slucajeva samo puca kad se koci masinom, a promijenit svjecice
nikad nije s gorega... ali digni prvo staru pa vidi kakva je...
 
Meni se to stalno događa.ALi znam da mi motor dobiva previše benzina.Pa da odma pitam ako neko ima manometre da mi to poštela.
Ali meni su i otvoreni auspusi,pa je i to jedan od razloga.Bar mislim.