Pumpa za izbacivanje vode

3alfa3

Well-known member
Trebao bi el. pumpu koja bi bila u stanju ispraznit saht gdje mi je vodomjer u dvoristu, a koji ne dihta pa se voda nakuplja. Zadnjih 2-3 tjedna je parsto litara vode zavrsilo u njemu.

Moze neka preporuka gdje bi u Zagrebu mogao nac neku elektricnu pumpu koja bi to izbacila van, a da nije nesto preskupo? Ajmo rec red velicine 200-400kn.

Fala
 
Stalno mi iskace na fejsu :mrgreen:
 

Attachments

  • 0E32D47C-6A8C-4BAB-BC09-D2E5B6B001AB.jpeg
    0E32D47C-6A8C-4BAB-BC09-D2E5B6B001AB.jpeg
    734.7 KB · Views: 146
3alfa3 said:
Trebao bi el. pumpu koja bi bila u stanju ispraznit saht gdje mi je vodomjer u dvoristu, a koji ne dihta pa se voda nakuplja. Zadnjih 2-3 tjedna je parsto litara vode zavrsilo u njemu.

Moze neka preporuka gdje bi u Zagrebu mogao nac neku elektricnu pumpu koja bi to izbacila van, a da nije nesto preskupo? Ajmo rec red velicine 200-400kn.

Fala
Najobičnija potopna puma (bauhaus, pevec itd.) Cijena oko 300-400 kn

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

 
Plastična kanta 20L - 15kn. Jbg, nižu cijenu nisam našel  :mrgreen:. Za nekakav štrik se buš moral snaći sam :mrgreen:
 
Kiki_Rotten said:
Plastična kanta 20L - 15kn. Jbg, nižu cijenu nisam našel  :mrgreen:. Za nekakav štrik se buš moral snaći sam :mrgreen:


:mrgreen:
Imam, 10 litrenu, zavezanu spagom za stap. Al dopizdilo mi  :LOL:
 
nekakav patent slozi,kolotur,špaga i štap :mrgreen:  :LOL:
 
3alfa3 said:
:mrgreen:
Imam, 10 litrenu, zavezanu spagom za stap. Al dopizdilo mi  :LOL:
Tehnologiju imas..sad samo rijesi silu....susjedovog sina kojem treba dzeparac za pizzu  :mrgreen:
Ko da nisi ko klinac zaradjivao po kvartu.ccc
 
Koja je svrha ispumpavanja vode kad ce se ionako stalno puniti dok se zemlja ne osusi? Moja je puna i kad je suša  :mrgreen: :mrgreen:
 
DamirK said:
Koja je svrha ispumpavanja vode kad ce se ionako stalno puniti dok se zemlja ne osusi? Moja je puna i kad je suša  :mrgreen: :mrgreen:
kad smo vec kod suse  :mrgreen:

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/umirovljeni-vojni-pilot-ivan-selak-izraelci-su-izraubali-avione-koje-nam-nude-njihov-zivotni-vijek-je-vec-zavrsio---511530.html

:LOL: :LOL:
 
DamirK said:
Koja je svrha ispumpavanja vode kad ce se ionako stalno puniti dok se zemlja ne osusi? Moja je puna i kad je suša  :mrgreen: :mrgreen:

Nemrem doc do ventila za otvorit vodu za pipu i slauf u dvoristu bez maske i peraja  :wink:
 
3alfa3 said:
Nemrem doc do ventila za otvorit vodu za pipu i slauf u dvoristu bez maske i peraja  :wink:

Isprazni jenput, složi dugu ručku i gotovo  (y)  :mrgreen:
 
...samo trebaš imati bušilicu  :mrgreen:

https://tena-g.hr/prz.php?k=1781
 

Attachments

  • bgs50830.jpg
    bgs50830.jpg
    175.8 KB · Views: 66
3alfa3 said:
Trebao bi el. pumpu koja bi bila u stanju ispraznit saht gdje mi je vodomjer u dvoristu, a koji ne dihta pa se voda nakuplja. Zadnjih 2-3 tjedna je parsto litara vode zavrsilo u njemu.

Moze neka preporuka gdje bi u Zagrebu mogao nac neku elektricnu pumpu koja bi to izbacila van, a da nije nesto preskupo? Ajmo rec red velicine 200-400kn.

Fala
ja mislim da tebi šaht jako dobro dihta pa ti zato voda ne otječe  :misli:
 
meni žao samo ispustiti vodu iz bazena, pa zalijem voćnjak, otprilike svaka 2 tjedna,
nisam primijetio da nešta smeta što je voda bazenski tretirana  :mrgreen:
a suše su zaredale, pa sam ekološki osviješten :LOL:

uglavnom: RUSKA PUMPA (y) i nemoj biti u vodi, dok radi
jer nije sigurno, budući da je cijena bila oko 150kn ali radi već puno sezona :D

index.php

 
... treba mi jedno poslijepodne/večer za izbaciti svu vodu, ali sad budući da znam da si precizan  :mrgreen:
koliko struje potroši nisam mjerio, no više izbacuje nego što možeš dobiti pritisak na bilo kojem dovodu u kućanstvu  :D
 
Pogledaj u trgovini nautike,vako nesto
https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=kaljužna+pumpa

.....samo oko usisa stavis mrezicu da ne vuce prljavstinu.
 
markookram said:
ja mislim da tebi šaht jako dobro dihta pa ti zato voda ne otječe  :misli:

?

To je betonska "kutija" dimenzija (odokativno) 1,5x1x2 metra u kojoj je vodomjer i iza njega par ventila - ventili su svi suhi (kad nisu potopljeni  :mrgreen: ). Mislim da voda ulazi na mjestu gdje cijev ulazi u saht. Ne ulazi voda iz vodovoda nego je neka podzemna zila u pitanju jer kad se snijeg topi je puno izrazenije. Po ljeti zna bit tjednima sve suho.

S vanjske strane ga ne mogu zakrpat (previse posla bi to bilo), pa cu po ljeti probat sa unutarnje, samo se moram raspitat sa cime.
 
Imam ti ja ovu na žgance
 

Attachments

  • rucna-pumpa-vodu-slika-34855938.jpg
    rucna-pumpa-vodu-slika-34855938.jpg
    144.9 KB · Views: 56