put u sarajevo

BBVT

New member
žena i ja idemo u petak, 26. 04., naravno, motorom u sarajevo... neznam, možda je još netko planirao takav put, ako je bit će nam drago da se vozimo u društvu... inače, planiramo, iz siska, preko dubice, pa banja luka, jajce i sarajevo... ako netko ima kakav koristan savjet unaprijed hvala... lijep pozdrav
 
Svakak se zaletite na Jahorinu i okolne planine. Super je, jeftino spavanje a pogledaje i ostatke građevina od zimskih OI 1984... (y)
 
jbg... baš šteta... vi imate zanimljivu turu, i mi smo razmišljali o tom putu, ali ovako nam je brže i kraće... ništa, sretan vam put želimo, po gasu, ali ipak pripaziti na njihovu muriju...
 
Nama je ovako najkraće do Sarajeva, planiramo da nam tamo bude centrala, pa onda naokolo.
Ako budete imali kakav prijedlog za smještaj ili bilo što, bili bi vam zahvalni (skvo & ja)

Eto..  :)  sretan i vama put, pa javite kako vam je bilo.
Pozz  (y)
 
što se tiće smještaja neznam šta da vam kažem, mi smo u hotelu hayat rezervirali prije 3mj., posebno mi se svidjelo što se moglo rezervirati i mjesto na čuvanom parkingu :shock: :shock: :shock:... ono, da mogu mirno spavati... malo prosurfajte po netu, mislim da se može jeftino naći, ali riješite to prije nego krenete na put, jer tražiti tamo, nakon puta, sa motorom i u opremi je gnjavaža... pozz
 
BBVT said:
jbg... baš šteta... vi imate zanimljivu turu, i mi smo razmišljali o tom putu, ali ovako nam je brže i kraće... ništa, sretan vam put želimo, po gasu, ali ipak pripaziti na njihovu muriju...

Savjet je na mjestu i stvarno bi o tom trebalo vodit računa. Ne znam da se bilo gdje državni proračun revnije puni na račun prekoračenja brzine nego što je slučaj u BiH. Ranije se ta neugodost mogla riješit na licu mjesta s 10 - 20 KM, ali koliko čujem, to su neka prošla vremena.
Prošle godine sam se nagledao tehnike za utvrđivanje brzine kretanja u BiH, možeš doktorat napisat. Al malo vožnje po PS-u, uz dozu sreće i blicanja drugih vozača, pa nisam imao problema.
Vi koji idete, topli savjet je da tamo gdje je 50, vozite 50. Znam da zavoji zovu, al dajte si oduška tek u brdima van naselja.
 
Hotel focin han,ne ocekuj puno al jeftino.
100 metara od carsije.
Cevapi zeljo ili ferhatovic.
Obici begovu damiju,inat kuca,ratni tunel,narvno carsiju,slako cose.....ma sve imas na netu.
 
2 stvari u Sarajevu sto se tice jela

Cevapi -Ferhatovic(Petica) ili Mrkva

Slastice - Sarajbosna
 
obavezno par novčanica od 10€ po džepovima na dohvat ruke... za muriju dušu dalo ...  :mrgreen: :mrgreen:
 
Evo, nisam se stigao prije javiti... put u Sarajevo je bio pun pogodak i to mogu svima preporučiti. Išli smo putem, Sisak, Kostajnica, Dubica, Kozarska dubica, Gradiška, pa sam se ubo na autoput do Banja Luke ( još se ne naplačuje ), dolinom Vrbasa do Jajca... pa dalje Travnik, prije Sarajeva na autoput do njega... vrijeme nas je poslužilo sva tri dana, tako da smo mogli sve fino obići. Uglavnom smo se zadržavali na Baščaršiji i tamo obilazili poznate restorane, čevabđinice, aščinice, slastičarne... Svi su bili ljubazni i susretljivi tako da će nam sve to ostati u jako lijepom siječanju. Inače, sve je dolje, barem tamo gdje smo mi išli, skuplje nego kod nas, sarajevska piva od 3km do 6km, čevapi 8,9km, a ako se želi nešto konkretno pojesti od 20 do 25km.... vjerujem da to nije tako u cijelom Sarajevu. Sve vrvi od turista, tako da te cijene i nisu čudne... U Jajcu je već sarajevska piva 2km, a i klopa puno jeftinija... imaju jako puno novih benziskih kroz bosnu i svi odmah trće van da ti natoće, to kod nas nisam doživio... Još jednom da napomenem, Baščaršija je čudo, prelijepa, čista egzotika... bio sam u gazi husrev begovoj džamiji, naravno i u našoj katedrali, pušili smo nargilu... cijeli doživljaj je dosta kvarila policija na cesti koju sam više sretno nego spretno izbjegavao, na putu tamo 5,6 kontrola, nazad i duplo više, i svi snimaju... moram spomenuti da na cesti koja ide dolinom Vrbasa ima odrona kamenja, pa treba pripaziti...