PX200E

ispod desnog "bubrega" stražnjeg kotača, tam mora bit.
 
ne...vidio sam dost vespi i samo tam imaju...kaj buš ti turpijal? kaj si menjal za dukca?
 
mate said:
Gdje se na tom motoru nalazi broj šasije??

na skuteru misliš?
 
Vespa nije skuter!!!!!! To je jedno genijalno i originalno prevozno sredstvo... za razliku od ovih odvratnih zujalica koje se danas furaju na Vespu. :anger: :B:
 
mate said:
Vespa nije skuter!!!!!! To je jedno genijalno i originalno prevozno sredstvo... za razliku od ovih odvratnih zujalica koje se danas furaju na Vespu. :anger: :B:

pa vespa je u svojojklasi ono što je na motorima ,,, ne znam... neki touring, moj skuter je ,kada bi se tak gledalo, onda neki R :mrgreen: :mrgreen:
 
mate said:
Vespa nije skuter!!!!!! To je jedno genijalno i originalno prevozno sredstvo... za razliku od ovih odvratnih zujalica koje se danas furaju na Vespu. :anger: :B:
ajd pogledaj šta piše u papirima pod "oblik karoserije" :mrgreen:
mislim da ima nešto šta počinje na S a završava na KUTER :mrgreen:

jedino šta valja je karoserija i nepoderiva mašina. a nemoj spominjati prednji ovjes, odnosno cijela mašina obješena na jednu stranu...
 
Ma da, stvarno piše skuter? Ohhh shit...ubili su zadnju čar Vespe. :mrgreen: :mrgreen: Moja je na talijanskim regama a pitam gdje su brojevi jer je jeftinije izbrusit brojeve i ostavit je na parkingu nego je prodavat ili odjavljivat.
 
I onda neka netko kaže da Mate nije dobrog srca :mrgreen:
 
mate said:
Ma da, stvarno piše skuter? Ohhh shit...ubili su zadnju čar Vespe. :mrgreen: :mrgreen: Moja je na talijanskim regama a pitam gdje su brojevi jer je jeftinije izbrusit brojeve i ostavit je na parkingu nego je prodavat ili odjavljivat.
šta se tiće brojeva.

a)na 99,9% vespi su urezani u farbu ali ne i u karoseriju(restaurirao sam skup s frendovima dosta vespi pa smo imali problema sa brojem šasije nakon pjeskarenja šasije-sva sreća da ima ovih špiceva za graviranje u uljaniku)
b) prvo provjeri na netu kojim slovima počinje šasija tvog modela(mislim da samo zadnjih 5 brojeva je serijski broj, ostalo govori o modelu, boji, karteru i to), naravno ako nemaš već postojeći broj šasije
 
foggy said:
daj to meni za buraza da mu uredim
:nono: to prejako za tebe :nono:

sta, sad si se preporodio kad si na grobniku vozio piletovu pilu? :mrgreen:


foggy tha skuteraš... hahahahah.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
jolly the roger said:
mate said:
Ma da, stvarno piše skuter? Ohhh shit...ubili su zadnju čar Vespe. :mrgreen: :mrgreen: Moja je na talijanskim regama a pitam gdje su brojevi jer je jeftinije izbrusit brojeve i ostavit je na parkingu nego je prodavat ili odjavljivat.
šta se tiće brojeva.

a)na 99,9% vespi su urezani u farbu ali ne i u karoseriju(restaurirao sam skup s frendovima dosta vespi pa smo imali problema sa brojem šasije nakon pjeskarenja šasije-sva sreća da ima ovih špiceva za graviranje u uljaniku)
b) prvo provjeri na netu kojim slovima počinje šasija tvog modela(mislim da samo zadnjih 5 brojeva je serijski broj, ostalo govori o modelu, boji, karteru i to), naravno ako nemaš već postojeći broj šasije

Brojevi su uvijek natučeni na lim...ne na farbu...a valjda znaš kaj je pjeskarenje?
 
Bandit said:
jolly the roger said:
mate said:
Ma da, stvarno piše skuter? Ohhh shit...ubili su zadnju čar Vespe. :mrgreen: :mrgreen: Moja je na talijanskim regama a pitam gdje su brojevi jer je jeftinije izbrusit brojeve i ostavit je na parkingu nego je prodavat ili odjavljivat.
šta se tiće brojeva.

a)na 99,9% vespi su urezani u farbu ali ne i u karoseriju(restaurirao sam skup s frendovima dosta vespi pa smo imali problema sa brojem šasije nakon pjeskarenja šasije-sva sreća da ima ovih špiceva za graviranje u uljaniku)
b) prvo provjeri na netu kojim slovima počinje šasija tvog modela(mislim da samo zadnjih 5 brojeva je serijski broj, ostalo govori o modelu, boji, karteru i to), naravno ako nemaš već postojeći broj šasije

Brojevi su uvijek natučeni na lim...ne na farbu...a valjda znaš kaj je pjeskarenje?

ne na onim vespama koje smo mi restaurirali...znam da zvuči čudno ali je tako bilo...mi smo se uhvatili za glavu kad je vespa poslije pjeskarenja došla bez brojeva(ipak pjeskarenje nije bilo tak jako da izbriše brojeve)
 
na tom tankom plehu su brojevi lagano natučeni...svako pjeskarenje ti je ko šmirglanje...normalno da i brojevi lagano nestaju.
 
Bandit said:
na tom tankom plehu su brojevi lagano natučeni...svako pjeskarenje ti je ko šmirglanje...normalno da i brojevi lagano nestaju.
gle, brojevi ti dođu taman ispod ruba desnog poklopca, i ulupani su samo u farbu....ozbiljno ti kažem, uzmi razrjeđivać i skineš si brojeve šasije...bez ikakvog šmirglanja...