QJ Motor Hrvatska

Zanima me kako će se sad prodavati Benelli, kad je stigao original QJ Motor... Benelli prodaje iste proizvode sa svojom značkom i po višim cijenama...Bar vani..Ne znam kakve su kod nas ciene..
QJ mi je ok..Oni su bar original kinezi i ne predstavljaju se ko talijani... Dobro izgledaju, kvaliteta je ok, a to mora pratiti i cijena..
E sad je pitanje, zašto bi netko dao 1.000-1.500 eura manje za kineski motor, nego li košta sličan japanac u toj klasi? Motor se ne uzima za godinu dana..Bar ne kod nas..
A nije zanemarivo ni paziti na prodaju istoga kao polovnog za 5-6 godina..
QJ SVT650X je 8.700 eura, a Suzuki V-Strom650XA je 9,990 eura.. Model V-Stroma 650A je 9.290 eura..Da, Suzuki nema led svjetla, ekran u boji itd, ali je dokazan japanac.
Ali opet, svatko ima svoju računicu i pravo da bira. Zašto ne?
Neka konkurencije, ona može samo dobro donijeti, šta se tiće kvaliteti i ponude.
 
Last edited:
problem je s tim kinezima sto ce biti za par godina.
oni stariji se sjecaju Protona i Kie u doba dolaska... oba istocna ''smeca'' za malo para... proton nestao u 2-3 godine i jazavci ostali na suhom po pitanju podrske, a drugi jazavci koji su uzeli kiu - vid ju danas... auto u top segmentu... al ga ti znaj kad dodje
MOzda jedan od ovih čunga lunga za 10 godina bude uz rame japancima ko Kia danas a mozda buude za njivu ko recimo zongshen kojeg vise nemres nigdje na cesti naci
Idalje je Golf bolji od bilo koje kije
 
Zanima me kako će se sad prodavati Benelli, kad je stigao original QJ Motor... Benelli prodaje iste proizvode sa svojom značkom i po višim cijenama...Bar vani..Ne znam kakve su kod nas ciene..
QJ mi je ok..Oni su bar original kinezi i ne predstavljaju se ko talijani... Dobro izgledaju, kvaliteta je ok, a to mora pratiti i cijena..
E sad je pitanje, zašto bi netko dao 1.000-1.500 eura manje za kineski motor, nego li košta sličan japanac u toj klasi? Motor se ne uzima za godinu dana..Bar ne kod nas..
A nije zanemarivo ni paziti na prodaju istoga kao polovnog za 5-6 godina..
QJ SVT650X je 8.700 eura, a Suzuki V-Strom650XA je 9,990 eura.. Model V-Stroma 650A je 9.290 eura..Da, Suzuki nema led svjetla, ekran u boji itd, ali je dokazan japanac.
Ali opet, svatko ima svoju računicu i pravo da bira. Zašto ne?
Neka konkurencije, ona može samo dobro donijeti, šta se tiće kvaliteti i ponude.

NIsi tako pisao dok si prodava Fantica.
 
QJmotor je vlasnik Benellia i drže ga samo zbog imena i prodaje u IT/EU. Plan je u neko dogledno vrijeme ga i izgasiti. QJ je "premium" proizvod za Benelli. Garancija je mislim 3+ godine i bit će opcija produživanja. Da nema većih problema navodno i da su motori dosta pouzdani.. U Španjolskoj ih već ima dosta bez nekih drama. Dole daju mislim 4+ godine garanciju. Obzirom kolika je tržište Kina i Azija i koliko se to prodaje dole sve dječje bolesti i gluposti su trebale biti riješene. Prenosim
 
Je, u jugoistočnoj aziji su baš superpopularni modeli iznad 500cc. Stotine tisuća miljuna ih je prodano po EU cijenama.
 
  • Like
Reactions: MOONSHIELD