Quick Shifteri (iskustva)

googy gxsr

Member
Evo, možda nekom dosadna tema, nekom zanimljiva.
Dakle i sam sam u potrazi za QS i u moru informacija i brendova ni sam neznam šta odabrati. O tome šta je QS i dali je potreban netreba puno pričati jer toga ima dosta na forumu, ali iskustva vlasnika sa određenim brendovima jako malo. Pa eto ako ste voljni pomoći sa svojim iskustvom (pogotovo ako ste isprobali više brendova), bio bih zahvalan kako ja, tako i ostali željni ovakve zvečke na svom mjenjaču.
Pa ajmo malo Translogic, H&M, Dinojet, Healtech, Cordona šta valja a šta zaobić u širokom luku.
 
Shiftpower za svaku preporuku. Ugradio ih vec nekoliko. Isprobao na vise motora. Rade savrseno svaki put
 
Imam Translogic i to je zbilja vrhunski proizvod. Na drugom motoru imam Healtech uz malo vremena i podešavanja radi kako treba ali Translogic je ipak dva koplja ispred
 
  • Like
Reactions: piljun
Healtech ima osjetljiv senzor koji se lako sjebe. Ne bi ga vise nikad montira.

HM SS+ bomba, nikad nije promasio saltanje.
Na healtech najviše ciljam zbog cijene, pristupačnosti i tog ugađanja putem BT a i senzor se može posebno kupit. Jedino kad vidim taj njihov senzor, naspram drugih proizvođača, malo sam skeptičan, ali gledam po YT recenzije i fino odrađuje posao, ma da na YT su 99% zbog promocije nekog proizvoda.
 
ja sam imao želju nešto napisati, ali onda sam shvatio da ja pojma nemam o tim quick shifterima ... :unsure:
 
ja se isto nekako dvoumim. nije da mi treba ali bi volio probat. malo sam i ja istrazivao ali bi volio cut bas od ljudi koji su ga stavili. dali je preporucljivo ga stavljat na motor koji nema tvornicki? i to, koja marka se mora gledat da bude siguran da se nece nista razletit
 
Healtech QS naručen, pa kud puklo. Ako odradi upola bolje posao od mog šaltanja bez kuplunga i oduzimanja gasa ja prezadovoljan.
 
Healtech QS naručen, pa kud puklo. Ako odradi upola bolje posao od mog šaltanja bez kuplunga i oduzimanja gasa ja prezadovoljan.

Puknit ce senzor :D

Da mi je znat zašto si pita ako si na kraju kupija najgoreg. Dva senzora promijenio u par godina i onda kupio hm.
 
  • Like
Reactions: piljun
Healtech 333 € besplatna dostava, HM SS 455€ + troškovi, Translogic 520€ + troškovi. Eto razloga za Healtech, ako odradi dvije sezone cca 3000 km, meni dobar.
 
Nisam imao QS na ni jednom motoru, ali, npr na Z900 forumu se kunu u Translogic. Koliko para toliko muzike?
 
Ja stavio na AT od Rapidbike-a. Na mom modelu radi samo za dizanje brzina (za dole nema opcije). Radi dobro. Koristim ga samo kad mi dođe želja raspalit pod punim gasom sve brzine.
Uglavnom od svih para koje sam bacio mislim da je ovo na prvom mjestu :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Xj6_2013
Daj malo više, zbog čega odlaze, di pucaju senzori i kako.

Problem je gdje montiraš senzor. Usto, ne smiješ ga puno stegnuti, pa postoji šansa da će ti provrtit osovina šalterice.

Odlaze jer su govno. Nisam dalje analizirao.

Healtech 333 € besplatna dostava, HM SS 455€ + troškovi, Translogic 520€ + troškovi. Eto razloga za Healtech, ako odradi dvije sezone cca 3000 km, meni dobar.

Nije ti nimalo čudno zašto je toliko jeftiniji?

Izračunaj sada koliko je izmjena mjenjača jer govno od šiftera nije radilo kako treba. Ili kad ti prekine iskru u rupi, pa motor trzne...Izračunaj koliko je izmjena osovine kad se pojedu zubi jer je ne smiješ propisno stegnuti zbog senzora.

Ja stavio na AT od Rapidbike-a. Na mom modelu radi samo za dizanje brzina (za dole nema opcije). Radi dobro. Koristim ga samo kad mi dođe želja raspalit pod punim gasom sve brzine.
Uglavnom od svih para koje sam bacio mislim da je ovo na prvom mjestu :mrgreen:

Meni je jebeni gušt i žao mi je što ga na Oldtimeru ne smijem imati.
 
Ja i kad sam vozio motor s QS sam hvatao kuplung, jednostavno sam skeptićan, bolje onda kupit DCT motor ili skuter !
 
  • Like
Reactions: Author
Nero vodiću se tvojim iskustvom Healtech otpada, malo sam čitao i strane forume i drugi se žale na sezor koji je problematičan. Točnije steže se sa m6 na 5Nm što je nedovoljno za pravilno stisnutu šaltericu. Ako je stegnuto više ili manje od propisanog nemoguće je postaviti parametre . Tako da izgleda Healtech iz jednostavne stvari zakoplicirao dobro stvar.
 
Ja i kad sam vozio motor s QS sam hvatao kuplung, jednostavno sam skeptićan, bolje onda kupit DCT motor ili skuter !

Ispravak netocnog navoda svaki motor ima quicksifter samo nema onaj lijepi zvuk iz auspuha pri promjeni kao kada imas tu stvarcicu, jedino sto ga ne saltam ispod 5000 rpm/min jer grubo salta a i nema mi potrebe. Zapravo nema meni osobno uopce nikakve potrebe al mi fora 😄
 
  • Haha
Reactions: toecutter