R 1100 RS / 94 održavanje

Poštovani
Odnedavno sam postao vlasnik BMW R1100R/1996 g. Nisam ga do sada još provozao ali slušao sam ga kako radi ma mjestu. Prije njega sam vozi Yamahu FZ 1000 Fazer pa mi se sada zvuk koji proizvodi moj BMW čini neprimjeren.
Zanima me dali je netko već nešto radio na tom problemu i što. Napominjem da imam orginal auspuh.
Unaprijed hvala na rješenjima.
Pozdrav
 
Ja svejedno ne čujem svoj motor dok ga vozim , osim ako stojim na nogarima s glavom iznad vizira no dao sam nećaku krug pa kad je sa 150 prošao pored mene čulo se samo zujanje. Želio sam biti samo malo glasniji, tek da me ostali sudionici u prometu primjete. Pogledao sam cijene ispuha nekih firmi i odmah odustao. Na netu sam pronašao nekog australca koji je to riješio besplatno na istom motoru. Neznam kakav je tvoj završetak auspuha, ali ja sam poslušao savjet i na obrubu uzbušio 3 rupe fi 10mm raspoređene otprilike kao da su na vrhovima mercedesove zvjezde. Pokušaj povećati moju sliku, u krajnjoj liniji mislio sam ako mi se ne svidi mogu zaviti tri šarafa pa sam na početku, međutim meni se zvuk sviđa pa sam tako ostavio. Imam i jedan Marving koji je bio na Hondi pa možda i to jednom probam, mada ne vidim svrhu obzirom da se BMW ne razvlači do 10-11000 okretaja