R1 2008 - Ne reaguje na gas

DrazenG

Member
Yamaha R1 RN19 2008, motor je u vlasnistvu vec 4 mjeseca, do sada nikakvih problema e sad je pocela zezati i to jako cudno

Znaci cca svako 3 minute voznje motor "izgubi gas", znaci padne na ler i tu radi, kao da je raskopcana rucica gasa, ne vrijedi je okretati, e onda ugasim motor, preklopim crveni prekidac (off-on)  upalim i ponovo je sve ok naredna 3 minuta, i ponovo isti postupak.

Na motoru je sve ok osim instrument table, koja ne radi ali ona ne radi od samog pocetka i raskopcana je.

Sta mu moze biti  :misli: :misli: :misli:
 
DrazenG said:
Yamaha R1 RN19 2008, motor je u vlasnistvu vec 4 mjeseca, do sada nikakvih problema e sad je pocela zezati i to jako cudno

Znaci cca svako 3 minute voznje motor "izgubi gas", znaci padne na ler i tu radi, kao da je raskopcana rucica gasa, ne vrijedi je okretati, e onda ugasim motor, preklopim crveni prekidac (off-on)  upalim i ponovo je sve ok naredna 3 minuta, i ponovo isti postupak.

Na motoru je sve ok osim kontrolne table, koja ne radi ali ona ne radi od samog pocetka i raskopcana je.

Sta mu moze biti  :misli: :misli: :misli:
Sve si rekao. Kontrolna tabla ti je problem .
 
DrazenG said:
Ali motor kod mene ide 4 mjeseca bez nje, i ko zna koliko kod prethodnog vlasnika
Možda si ti mislio da ide  :misli: Ako se ne varam ispod kontrolne table je komp priko kojega šteluješ komplet rad motora. Barem je tako bilo na modelu iz 2005 :misli:
 
Nemam pojma kako mogu misliti da ide a ona ne ide, za takvo nesto nisam znao da je moguce.

PS: s motorom sam prije 20 dana uzeo prvo mjesto u trci ubrzanja, motor sam vise puta vozio na stazi, vjeruj mi znao bi ja da ne ide
 
DrazenG said:
Ali motor kod mene ide 4 mjeseca bez nje, i ko zna koliko kod prethodnog vlasnika
Kolega mi je ima istu i uvjeren da motor leti. Kad sam je provoza osta sam šokiran kao da joj 50ks fali. Rješeno sve priko kontrolne table u roko 30 min. Kad je ponovo sio na nju osta je šokiran
 
DrazenG said:
Nemam pojma kako mogu misliti da ide a ona ne ide, za takvo nesto nisam znao da je moguce.

PS: s motorom sam prije 20 dana uzeo prvo mjesto u trci ubrzanja, motor sam vise puta vozio na stazi, vjeruj mi znao bi ja da ne ide
Stvarno neznam ali nije ti problem odvest do yamahinog servisa da ispitaju kontrolnu tablu. Ovako je samo nagađanje. Ako kontrolna tabla ne valja triba krenit od nje.A mogu biti i banalne stvari
 
Ma kontam da je prije neka banalna stvar, a joj servis, otkud u BIH bilo kakav servis  :? :? :palacdolje: :palacdolje:
 
DrazenG said:
Ma kontam da je prije neka banalna stvar, a joj servis, otkud u BIH bilo kakav servis  :? :? :palacdolje: :palacdolje:
Pošaljem ti jedan broj na pm pa se njemu javi.