Rabljena Yamaha YBR 125 2006-2007 godište

matt750

Member
Planiram kupiti ybr 125. Nakon skutera Aprilia SR 50 to bi bio prvi motor i škola za veće, jače, pa me zanima na što bi trebao obratiti pozornost prilikom kupnje? I dal je realna cijena za npr 2005 10kkn?
 
Prije dvije godine sam prodao YBR 125 za 10000 kn ( bio je 2005 godište), a imao je 7800 km. Ne znam da bi baš tako dobro trebale držati cijenu  :misli:( 2005 godište je još imala klasični karburator, a znalo me je zafrkavati i zadnje svjetlo (na kraju je izgorila žarulja). Također, sa 3 godine ga je malo gnjavio i akumulator- ako se nisam vozio 2 tjedna, moral sam ga dopunjavati. Orginalne gume su još išle, ali su bile plastične do zla boga. Ali, kad je krenuo, znao sam se voziti po 4-5 sati u komadu (cca 60-80) dok ne bi ispraznio rezervar goriva. (y) Čak i po polju, oranicama i sl.
Još i sad kad ih vidim na cesti, sjetim se lijepih trenutaka s njim... :wink:
 
ja sam imao YBR125 i mogu ga samo nahvaliti,
za male pare dobiš izvrsno vozilo koje malo troši, jedino treba malo bolje gume,
čovjek kome sam je prodao kupio je novi motor i čini se da je Yamaha na prodaju,
to je 2007 i čini se da je bila cca 11000
 
Keeway Speed mi ima poznanik i to je recimo ista YBR-ka al je završna obrada zbilja žalosna. Neznam sad dal je isto na YBR-ki al eto neki dan se vozio i zacvikao mu se lanac kod osovine motora. Lančanik mu se olabavio i ode lanac. Imao je sreće da nije pao. Ono što me iznenadilo je sigurnosni lim koji ide preko matica lančanika. Ono, zašrafiš matice i da ne bi bilo mrdanja još se kao povije limić preko njih? Jel isto i kod YBR-ke i općenito motocikala?
 
Evo prodajem ti ja YBR-a 2007 za 10000kn, s vjetrobranom, bočnim nogarom, Kucelj auspuhom i još dosta sitnica, nisam ti daleko, u Bistri pa navrati jedan dan pogledati. Inaće motor je besprijekoran, napravio sam puno kilometara s njim i nikad ni najmanjeg problema.
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/yamaha-ybr-125-oglas-1174881
 
Zivota mu sada su i meni pocele zazubice rasti. Ybr za po gradu i FZ6 za "ozbiljno". Ps mtr strasna kombinacija...

Kolko dodje registracija sa osiguranjem za njega? Bez bonusa recimo?
 
mann said:
Zivota mu sada su i meni pocele zazubice rasti. Ybr za po gradu i FZ6 za "ozbiljno". Ps mtr strasna kombinacija...

Kolko dodje registracija sa osiguranjem za njega? Bez bonusa recimo?

Sad sam zbrojio malo troškove, kad sam kupio YBR-a sam platio točno 1000kn registraciju, prometnu, tablicu, tehnički i sva ona davanja + prijenos na poreznoj. Iduče godine s 10% bonusa je bilo 870kn troškova. Eh da na to treba dodati još onaj godišnji porez na CMV, 80kn godišnje.
 
imam ja ybr i motor je ok. neznam dali je iko primjetio da je u keeway-a  zere višlji sic - ja kad sam išla probat sist na keeway-a jedva sam petama dotakla pod (ebiga - imam kratke noge) a na ybr-u bez problema pa se nekako osjećam sigurnije na ybr -u .
U biti to je isti motor al je yamaha yamaha  :mrgreen:

što reče za plastične gume?  istina pri svakom žeščem ili na brzinu kočenju (kad ti nešto izleti na cestu) zadnja guma prokliže i automatski te baca na bok  :x a o vožnji po kiši neću uopće  :eek:mfg:

 
i ja sam imal 3godine YBR moja je bila 2005 god crne boje sve u original stanju zbilja nisam imao nikakve probleme s njim samo valja redoviti mjenjat ulje i servisirat ga nisam ga forsirao, nisam ni jednom pao nadam se da ni necu, zbilje je motor bio odrzavan subotnje ciscenje tak da je za nedelju bio spreman za popodnevnu voznju. skinuo sam kilometre i prodao ga sad mi je i malo zao sto sam ga prodao stari preko ljeta tuguje on bi se vozio e hebi ga....
ma motori (y)
a sto se tice guma preporuka najbolje bi bilo da ih odma izmjenis zapravo ovisi u kakvom su stanju.....  :mrgreen:
 
matt750 said:
Planiram kupiti ybr 125. Nakon skutera Aprilia SR 50 to bi bio prvi motor i škola za veće, jače, pa me zanima na što bi trebao obratiti pozornost prilikom kupnje? I dal je realna cijena za npr 2005 10kkn?

ovisno o stanju i dali je motor registriran ali je realna je cjena, ako imas lovu na hrpi ponudi nesto nizu cjenu cjenkaj se ne moj puno obracat pozornost na dodatnu opremu obicno se nesto skriva pod tom opremom nekakv pad.... dok prodavac vidi da imas perje popustit ce ti
sretnu kupovinu !
 
Pitanje za gume. Koje gume preporučate za zamjenu serijskih iz 2007 godine i koju dimenziju?
 
matt750 said:
Pitanje za gume. Koje gume preporučate za zamjenu serijskih iz 2007 godine i koju dimenziju?

Kak sam odgovoril već na jednoj temi, Michelin Pilot Sporty o originalnoj dimenziji, ili potraži Savu u toj dimenziji, nije loša guma.

Kaj si kupil na kraju YBR-a?