Racing gume, ali 4 god stajale

TomiTraktor

New member
Bio sam jučer kod vulkanizera s autom i primjetim ja iza negdje sva prašnjava, ali potpuno nova racing soft prednja Sava mc16 guma za moj motor.

problem je sto je proizvodnja 25-i tjedan 2002.-e godine

da li je pametno to uzeti...btw cijena je 1/3 nove

napriejd imam jos vise do pola normalne mc16 gume i nisam zadovoljan kako drzi pa bi volio probati sa racing soft, ali koliko dugo ona zadrzava svoja svojstva?
 
mislim da ti na to pitanje naj bolje može odgovoiti "pro biker bojan" jer on radi sa gumam pa zna točno  (y)
 
ako je bila u hladu i polegnuta vodoravno mislim da nebi smila gubiti svojstva!
 
Frane said:
ako je bila u hladu i polegnuta vodoravno mislim da nebi smila gubiti svojstva!

je...ja sam je nasao na hrpi guma naslaganu prasnjavi u to sasvim slučajno

2 tom: doi na hraweb i citaj
imas i ovdje nesto
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,33517.0.html
 
Moj ti je savjet NE UZIMAJ to je ipak stara guma neka nikadad na njoj nije voženo.Naime guma s godinama gubi svojstva bez obzira što je nevožena.Guma stari i gubi elastičnost,nećeš biti zadovoljan,možda samo neko vrijeme dok je malo ne izvozaš jer onda ti više neće dobro držati na cesti  (y)
 
thing is da ima mele pukotine u utorima u profilu ali vjrujem da nije to nista

a opet do proljeca iovak ionak nejde na motor jer ko ce to zagrijati po ovom vremenu...

bitno je da nije izgubila svojstva
 
Medo said:
Kolko dođe takva nova guma za tvoj motor?

znam na sto ciljas...i stvar je da m netreba nova guma

ali ovo je super prilika ako guma ima imalo svojstva koja bi trebala imati i uzeo bi je cisto da je potrosim na ljeto kad zapeče i kad se doslovce lijepi softica za cestu..ionak mi nebu trajala dugo
 
puno je dat cca 150 kn za tu gumu kako god dobra/losa bila kad za 200kn vec mozes kupiti novu savu kisnu gumu. i s njom do ljeta odvozit. govorim samo o cijeni i dobivenom proizvodu. ti ces tu mozda bacit 150kn da bi mogo iskusit tu softicu koja vjerovatno i nije onako soft kako je trebala biti prije 4 godine kuzis...a sa novom gumom se vozis kak spada...

ja nebi to uzimao.
 
ak se sad voziš na mc16 običnoj onda će ti svaka guma makar i stara 4 godine biti racing naspram nje :LOL:

o toj savi sam ćuo dobre stvari ali ja sam jedva čekao da maknem seriske nc16 sa skuta...najgora guma koju sam vozio
 
TomiTraktor said:
znam na sto ciljas...i stvar je da m netreba nova guma
Znam na šta misliš da sam ciljao ali nisam na to ciljao! :mrgreen:
Samo me zanima kolko koštaju gume za skutere, onako informativno da znam.  (y)
 
sven54 said:
puno je dat cca 150 kn za tu gumu kako god dobra/losa bila kad za 200kn vec mozes kupiti novu savu kisnu gumu. i s njom do ljeta odvozit. govorim samo o cijeni i dobivenom proizvodu. ti ces tu mozda bacit 150kn da bi mogo iskusit tu softicu koja vjerovatno i nije onako soft kako je trebala biti prije 4 godine kuzis...a sa novom gumom se vozis kak spada...

ja nebi to uzimao.

sven ja imam prednju gumu koja jos nije ni 50% potrosena

softiocu bi uzeo samo da je prek ljeta pogulim namjerno forsajuci sve kasnije i kasnije kocenje..čisto radi gusta...a kosta me 100kn+ montaza...dakle nista a opet sigurno je bolja po ljeti od obicne mc16
 
Ako se voziš po gradu i ako ne voziš brzo, onda je kupi.
Ako putuješ dalje i ako voliš puknuti po gasu, onda kupi novu.
 
TomiTraktor said:
sven ja imam prednju gumu koja jos nije ni 50% potrosena

softiocu bi uzeo samo da je prek ljeta pogulim namjerno forsajuci sve kasnije i kasnije kocenje..čisto radi gusta...a kosta me 100kn+ montaza...dakle nista a opet sigurno je bolja po ljeti od obicne mc16
Pa 100kn nije neki novac, a to kaj je guma stajala, mozda je izgubila svojstva al nije sigurno do kraja. Da sam na tvojem mjestu ja bi uzel.
 
Drug mi je kupio na E bayu Dunlop 208 GP god proiz 2001, montirao je neki dan na suzukia, kaze da nista ne primjecuje i da drzi ko luda na ovim Hercegovackim putevima