RADAR LASER DETEKTOR

Status
Not open for further replies.

bac

Member
Vidim da ima tema iz 2004 u kojoj nije puno toga rečeno o ovoj vrsti uređaja.Zanima me dali tko ima iskustva s tim uređajima,(obavljaju svoj posao :mrgreen:),na e-bay ima za naručiti u rasponu od 80 do 600 dolara,dali ima zakonska zabrana uvoza tih uređaja.Mene osobno zanima za motor zato što sam nesvjesno sigurno 80% vremena u blagom prekršaju,a naša policija je sve opremljenija sa radarima :palacdolje:.Ovo na slici je COBRA xrs 9955 za 180 dolara
 
Nabavkom i montažom istog na vozilo, bit ćeš u prekršaju 100% vremena.  (y)
 
rhythm said:
Nabavkom i montažom istog na vozilo, bit ćeš u prekršaju 100% vremena.  (y)

(y)

probaj ga koristiti u zemljama izvan lijepe nase  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
oke... kaj murja ima nekakve trikodere kojima detektira ako ja ovo imam ugradjeno?

ili ometa njihove uredjaje pa mogu sumljati da imam nesto ugradjeno?


ili je uredjaj takav da me jednostavnoobavjesti da bu drot negdje blizu?
 
rednyaW said:
oke... kaj murja ima nekakve trikodere kojima detektira ako ja ovo imam ugradjeno?

ili ometa njihove uredjaje pa mogu sumljati da imam nesto ugradjeno?


ili je uredjaj takav da me jednostavnoobavjesti da bu drot negdje blizu?

Obzirom na sve ugrađene sklopove u tvojoj glavi, ne bi bilo ni na kraj pameti da traže još koji u autu. :mrgreen:
 
rhythm said:
Nabavkom i montažom istog na vozilo, bit ćeš u prekršaju 100% vremena.  (y)

zasto?
 
loudpipes said:

zato sto:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/339713.html - ZAKON

kaze ovako:

                                                      Članak 283.

4. Ne smiju se koristiti niti ugrađivati u motorno vozilo uređaji ili naprave koje imaju za cilj ometanje ili otkrivanje uređaja koje koriste ovlaštene osobe za nadzor prometa na cestama. Ukoliko policijski službenik nađe na vozilu ili u vozilu takav uređaj ili napravu naredit će vozaču da ga ukloni, a ukoliko vozač to odbije, uređaj ili naprava će se ukloniti o trošku vozača.
5. Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbi stavka 4. ovoga članka.
 
- Dobar dan!
- Dobar dan!
- sto vam je to na motoru (autu)?
- ma eto znate...
- morati cete ukloniti taj uredaj, to je zabranjeno
- OK evo (iscup i u dzep)
- hvala ljepa, dobar dan i ugodnu voznju!

ili nesto nedoreceno u zakonu ili stvarno to tako pise 
 
Chief said:
- Dobar dan!
- Dobar dan!
- sto vam je to na motoru (autu)?
- ma eto znate...
- morati cete ukloniti taj uredaj, to je zabranjeno, a jer ste prekršili stavak 4. članka 283 Zakona biti ćete kažnjeni novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna!
- OK evo (iscup i u dzep)
- hvala ljepa, dobar dan i ugodnu voznju!

ili nesto nedoreceno u zakonu ili stvarno to tako pise 

Ništa nije nedorečeno...
 
Ljudi, ima li netko iskustva kako to radi u praksi, a gdje i kako ćemo ga smjestiti,............ ?
 
manite se tih laser detektora...ako bas zelite "full protection" onda samo laser interceptor
http://speed.g-zona.hr/Lidar.htm
....ja ga imam na autu vec skoro 2 god...i mogu reci da mi je brdo love ustedio....a sad nesto kontam i na motor da ga stavim mada nemam toliko problema sa policijom kad sam na motoru...uredjaj "ubija" sve ove nove radare sto policija koristi...ja sam svoj platio 400eura i vrijedi svaki ulozeni cent....
 
Ovdje se više manje raspravila ova tema i to relativno nedavno:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,170156.0.html
 
rednyaW said:
oke... kaj murja ima nekakve trikodere kojima detektira ako ja ovo imam ugradjeno?

ili ometa njihove uredjaje pa mogu sumljati da imam nesto ugradjeno?


ili je uredjaj takav da me jednostavnoobavjesti da bu drot negdje blizu?
Ja imam "Cobru"već 15 godina,ali u autu i spasio me je dosta puta.Zvučno te obavjesti da si ušao u laserski snop(kod laser pištolja) i moraš trenutno sjest na kočnicu.Kod Multanove-onaj tronožac,uređaj ti daje zvučni signal kad uletiš u taj snop, :yikes:,ali to ti je kasno za bilo kakvu reakciju da smanjiš brzinu,ali možeš počet tražit neko skretanje sa ceste prije nego te zaustave za naplatu.Uređaj je najbolje reagirao na one stare policijske radare,na njih je blejao već na koji km udaljenosti.Uređaj ti mogu skužit jedino ako ga vidiju.Meni je sa čičak trakom pričvrščen tako da ga lako skidam i stavljam u pretinac ili džep.Uređaj bleji i na razne protuprovalne senzore kojih je grad pun.Za motor nije prikladan,osim ako si ga ne uguraš u kacigu  :mrgreen:,ili ufurat neku slušalicu sa njega do kacige.
 
Ma svi ti uređaji su za kurac,triba punit proračun i panduri su danas u stanju dat kaznu za pojas na motoru  :mrgreen:
Poanta:nema ljeka
 
Status
Not open for further replies.