Radilica VX

DevMichele

New member
Poz,
kako bas nemam srece sa motorom trebam zamjenit piksne i kupiti novu radilicu te oba semeringa ,molio bi da sve one koje znaju koliko dodju nove piksne i semening te di ih se moze kupit neka odg .
hvala
 
nemoj niti pokusavati....kod piaggia idu novi blokovi koji u sebi sadrze te lezajeve....To je jebada zamijeniti da ti je pol dosta....em su tvornicki ljepljeni......em se prilikom ubacivanja u blok lagano deformiraju...tako da poslije vise ne odgovaraju toleranici za uparivanje sa radilicom.....Novi blokovi i amen....
 
4000kn za blok ma neznam bas ,ljepljeni nisu nego samo ugurani ,ma tesko se deformiraju jedino me zanima ako ih ima tu kod nas za narucit ili pravac u ita?
 
ako promjenis samo lezajeve nakon jako malo km ce biti ista stvar,tako da moras nove blokove uzeti i mislim da kostaju vise od 4000kn  :(
 
kod piaggia ORIGINAL  ne postoje kao zamjenski dio....Blokovi komplet i to u tri boje lezajeva(crvena plava zuta). I amen....
 
jedan tip je kupio zariban skuter i mislio da ce to lako rijesiti,ali nama tu pomoci,novi blokovi ili nista
 
malaguti said:
ako promjenis samo lezajeve nakon jako malo km ce biti ista stvar,tako da moras nove blokove uzeti i mislim da kostaju vise od 4000kn   :(
ma tesko da ce mi se ponovno desit ako cu mjenjat redovito ulje,a i nova radilica dolazi tako da... hmm trebalo bi biti za kupit piksnu , da dosta mi je njih reklo da se u servisu mjenja blok ali da onda bezveze bacam novac bolje naci piksne ili kupit novu mashinu (vxr)
 
ma iskreno uzo bi je da je odmah nadjem i da je u ok stanju za cca 3500kn ,ali necinimise neki problem to zamjenit bas sam danas pricao sa jednim odlicnim majstorom koj mi kaze da se to da rijesit 100% ako ja ne nadjem da se njemu obratim,nista probat cu sutra obici par trgovina
 
DevMichele said:
ma tesko da ce mi se ponovno desit ako cu mjenjat redovito ulje,a i nova radilica dolazi tako da... hmm trebalo bi biti za kupit piksnu , da dosta mi je njih reklo da se u servisu mjenja blok ali da onda bezveze bacam novac bolje naci piksne ili kupit novu mashinu (vxr)
a koju si radilicu uzeo ?? Kategorija 1 ili kategorija 2?? Imas tvornicki dvije vrste radilica..za razlicitim tolerancijama...i zavisno od blokova....kombiniraju se sa dobivenim vrijednostima istih....Nema nista napamet. Tocno postoje tablice...Radilica kategorije 1 ima promjere na kliznim povrsinama 28,994-29,000 mm a kategorija 2 ima te promjere 29,004-29,010.....Sad...koju ces ti radilicu dobiti....Nije to tako jednostavno...kao izgleda...
 
nisam znao za to stvarno ,kako da saznam koju trebam uzet? btw klinjaca ostaje ista kada budem stavio klip od malossia 210?
 
da...malossi 209 ide na original klipnjacu...A nista...kad ti stigne radilica....izmjeri mikrometrom dosjede..i usporedi sa dati vrijednostima ovdje....Tada ces znati koju kategoriju blokova nabaviti....Najprije izmjeri radilicu...Pa vidi dalje....A imas u puli "cikli" i "hp motori"....oni imaju manuale sa tabelama...i mogli bi ti pomoci i tu dilemu rijesiti. Da sa ja tu "javno" ne prosipavam "znanje".... :mrgreen:
 
ma sutra tek idem uzet radilicu, ma iskreno njima se neda bas jebavat oko piksni ,a i razumjem ih, znam majstora koj ce to vrhunski obavit samo ih trebam nabavit ,ima negdje na blokovima oznaceno koju bi trebao radilicu uzet za njih ili jednostavno da uzmem ovu moju radilicu i kazem da mi daju isto mada nisam niguran da su upoznati da postoje 2 kategorije  :misli:
btw mislim uzimat u ciklima jer sam tamo vec uzeo kit getribu..
 
bmw od sad nemoj nikom pomagati(osim meni),nego samo daj svoju adresu i nakraju racun :wink:
 
DevMichele said:
ma sutra tek idem uzet radilicu, ma iskreno njima se neda bas jebavat oko piksni ,a i razumjem ih, znam majstora koj ce to vrhunski obavit samo ih trebam nabavit ,ima negdje na blokovima oznaceno koju bi trebao radilicu uzet za njih ili jednostavno da uzmem ovu moju radilicu i kazem da mi daju isto mada nisam niguran da su upoznati da postoje 2 kategorije  :misli:
btw mislim uzimat u ciklima jer sam tamo vec uzeo kit getribu..
blokovi kao blokovi su isti...razlika je u lezajevima koji se presaju unutra....Nakon ubacivanja...mjere se dijametri lezajeva...i prema dobivenim mjerama oznacavaju se sa tri boje....crvena....zuta...plava....I tada se svrstavaju u kategorije 1 i kategorije 2......Tesko ces nabaviti te lezajeve...posto piaggio to ne nudi kao zamjenski dio....Ima od konkurenicije mozda...Upresas ih...(bitna je i dubina presanja...kao i polozaj polutki....jer jedan lezaj je po sredini supalj) Ma....kada budes spreman...javi se....pomoci cu koliko mogu... (y)
 
malaguti said:
bmw od sad nemoj nikom pomagati(osim meni),nego samo daj svoju adresu i nakraju racun :wink:
ma znas da imas pravo....ti ces platiti cugu prvi puta kad budem u rijeci...pa zatim mozemo dalje...o poslu... :LOL:
 
ma puno ti hvala bmw ;) btw odlican nick  :D
ugl potrudit cu se naci ,primejtio sam da je jedan supalj , jedino mi nije jasno zasto ima oznake na njemu ako ga ne nude kao rezervni dio  :misli:
 
DevMichele said:
ma puno ti hvala bmw ;) btw odlican nick  :D
ugl potrudit cu se naci ,primejtio sam da je jedan supalj , jedino mi nije jasno zasto ima oznake na njemu ako ga ne nude kao rezervni dio  :misli:
da ih razlikuju na montaznoj traci....koju radilicu gdje ubaciti....(valjda)... :LOL: Nema beda....sretno !! Ako zaskripi....samo ti "vici"... :mrgreen:
 
bmw m 5 said:
ma znas da imas pravo....ti ces platiti cugu prvi puta kad budem u rijeci...pa zatim mozemo dalje...o poslu... :LOL:
ma kad budem dolazio u istru kod libertya i ekipe navratit cu do rovinja...