Rally Albanija 2016 - ajd' da ne možeš

Pozdrav, pratim temu još od proljeća, svaka čast na pothvatu, zakon ste.

@lb i svi ostali koji imaju iskustva: tehničko-filozofsko pitanje vezano uz navigacijsku opremu. Po slikama i jutub filmićima vidim da kao backup za offroad navigaciju na rallyju i na individualnim vožnjama koristiš Garmin GPSmap 60-nešto.

E sad, osim činjenice da je Garmin namjenski izrađen GPS uređaj, robusnije konstrukcije, vodonepropusan i da može raditi na AA(A?) baterije, možeš li usporediti, ovako iskustveno-odokativno-kvalitativnom metodom, koliko je za off-road moto vožnju Garmin pouzdaniji od kakvog prosječnog Android smartphonea opremljenog prosječnim GPS prijemnikom u kombinaciji s offline topo-kartama?

- Kolko se Garminu često događa da izgubi track u realnim uvjetima, npr. u šumi, po oblačnom vremenu, u gradu među zgradama itd.?
- Isplati li se uzeti novije modele GPSmap 64 odn. Montana 610 koji primaju u paraleli i GLONASS?
- Koliko Garminov softveraj radi pouzdano (maintenance i učitavanje baze karti, bugovi itd.)?
- Kako dobro podnosi kad ga duže vrijeme ostaviš direktno na suncu?
- Jel se resetira uslijed vibracija?
- Koliko prosječno struje vuče iz napajanja?
- Koliko se Montana više isplati od GPSmapa (osim mnogo većeg ekrana)?

Za cestovna putovanja unazad par godina i za amaterske offroad izlete u zadnje vijeme koristim kombinaciju kineski USB punjač + kineski ZTE Android + OsmAnd+ OpenStreetMap offline topo karte + Rally Navigator GPX rute gdje treba. Za sad manje-više radi, ali znam da nije najinženjerskije rješenje i pitanje je vremena kad/gdje će me ostavit na cjedilu.

Zato me zanima koliko dobivam investicijom u recimo Garmin Montanu + AdriaTopo. Alternativa mi je eventualno uzeti još jedan dodatni mobitel (možda malo robusniji), koristit ga samo za navigaciju i pouzdati se u redundanciju :)

 
Oknid said:
Pozdrav, pratim temu još od proljeća, svaka čast na pothvatu, zakon ste.

@lb i svi ostali koji imaju iskustva: tehničko-filozofsko pitanje vezano uz navigacijsku opremu. Po slikama i jutub filmićima vidim da kao backup za offroad navigaciju na rallyju i na individualnim vožnjama koristiš Garmin GPSmap 60-nešto.

E sad, osim činjenice da je Garmin namjenski izrađen GPS uređaj, robusnije konstrukcije, vodonepropusan i da može raditi na AA(A?) baterije, možeš li usporediti, ovako iskustveno-odokativno-kvalitativnom metodom, koliko je za off-road moto vožnju Garmin pouzdaniji od kakvog prosječnog Android smartphonea opremljenog prosječnim GPS prijemnikom u kombinaciji s offline topo-kartama?

- Kolko se Garminu često događa da izgubi track u realnim uvjetima, npr. u šumi, po oblačnom vremenu, u gradu među zgradama itd.?
- Isplati li se uzeti novije modele GPSmap 64 odn. Montana 610 koji primaju u paraleli i GLONASS?
- Koliko Garminov softveraj radi pouzdano (maintenance i učitavanje baze karti, bugovi itd.)?
- Kako dobro podnosi kad ga duže vrijeme ostaviš direktno na suncu?
- Jel se resetira uslijed vibracija?
- Koliko prosječno struje vuče iz napajanja?
- Koliko se Montana više isplati od GPSmapa (osim mnogo većeg ekrana)?

Za cestovna putovanja unazad par godina i za amaterske offroad izlete u zadnje vijeme koristim kombinaciju kineski USB punjač + kineski ZTE Android + OsmAnd+ OpenStreetMap offline topo karte + Rally Navigator GPX rute gdje treba. Za sad manje-više radi, ali znam da nije najinženjerskije rješenje i pitanje je vremena kad/gdje će me ostavit na cjedilu.

Zato me zanima koliko dobivam investicijom u recimo Garmin Montanu + AdriaTopo. Alternativa mi je eventualno uzeti još jedan dodatni mobitel (možda malo robusniji), koristit ga samo za navigaciju i pouzdati se u redundanciju :)

Robusnost, mogućnost rada na AA baterije, tipke umjesto touch-a - meni su to dovoljni razlozi za odabir planinarskog Garmina. Ja o opremi ne želim misliti dok se vozim, želim biti (koliko je to god moguće) ziher da će raditi. No, kako oko ove teme redovito krenu vjerski ratovi, preseli pitanje u GPS temu, pa možemo tamo,  da ovdje ne nastane haos...
 
davor_77 said:
Ja ti kažem da bi jedan bivši ugostitelj, inače moj jako dobar prijatelj, uložio u set novih T63. I to je to. Sunčane oćale ima, a rodbuk mu je tlaka pa bi vozio za vodećima.

Taj bi samo ovog Huga pratija i kad niko ne gleda na planini gurnija mu teleskopski selfi stap u zbice... :mrgreen:

lb said:
Evo sprtljao sam i neki filmić.
@struja -skužaj - dulji je od 2:47... jebajiga, gledaj utri puta...

https://www.youtube.com/watch?v=H7cz_7Z5Dlc&feature=youtu.be

Dobro je sve...pogleda sam udva. Za punpavanje nemam sta rec al mi moras malo poradit na ovim izjavama u mikrofon. Tu ima puno prostora za napredovat... :mrgreen:
 
Luka ti si sve ludji i ludji  :LOL:  (y)

:naklon: :naklon: :naklon: :naklon:

(y)
 
@clox - to je bilo nenamjerno zaustavljanje, nisam ga dobro prikumplužio, pa me okrenulo :embarrassed:

@branko - sve je to za ljude  :mrgreen:
 
Luka prvo čestitke za ovaj vrhunski rezultat tebi i kompletnoj ekipi!
Ovo je definitivno najbolja "sportska" reportaža koju sam dosad vidio! Toliko interesantnih detalja, fotografija...
A ovaj video je ludilo! Još na slovenskome jeziku: Ta video trga gate! (y) (y) (y)
https://www.youtube.com/watch?v=H7cz_7Z5Dlc&feature=youtu.be
 
ja se samo bojim...da ova prekrasna prica....nekako ostane zaboravljena....izgubljena na forumu....mislim, ja je sigurno necu zaboraviti.....ali, vrijedna je citanja, uzivanja  u istoj...bas jako jako vrijedna....ljudi koji su je stvorili...svi redom....vrijedni divljenja i postovanja......
 
posronja said:
ja se samo bojim...da ova prekrasna prica....nekako ostane zaboravljena....izgubljena na forumu....mislim, ja je sigurno necu zaboraviti.....ali, vrijedna je citanja, uzivanja  u istoj...bas jako jako vrijedna....ljudi koji su je stvorili...svi redom....vrijedni divljenja i postovanja......

Ništa, svakih 2-3 tjedna ubaci neki post, mi ćemo na smjenu pizdit i tako.
S vremenom ćemo obučit ljude koji će nas zamijeniti.
Tako će tema trajati dok bude interpleta.
 
Luka, derem ŠkorpiJonku već šestu tisuću.
Koliko si ti napravio?
Imaš još koju na koju si se popišal?
 
posronja said:
Hvala......to mi je nedostajalo, samo par slika iz misteriozne EnduroLab radionice...i, bas si mislim ŠuKurac...tko zna sto se tamo zbivalo ;) Puno hvala ;)
Samo pederluk, nista vise..
 
clox said:
Luka, derem ŠkorpiJonku već šestu tisuću.
Koliko si ti napravio?

ako sam ti dao onu sa crvom, a koliko me pamćenje služi jesam - napravio sam jedan đir, recimo 500 km

clox said:
Imaš još koju na koju si se popišal?

nešto smo bili bacali, moram provjeriti jesmo li koju vratili u ZG...  javim...

 
lb said:
Evo sprtljao sam i neki filmić.

... ne znam za druge , ali meni ona trubica na 4:24 - 4:25 najbolja  :0648: ...
 
Jebiga, treba mi nešto da me zaokupi, pa nisam mogao smisliti ništa pametnije od prijave na još jedan rally. Pa sam se prijavio. Štaću...

rally-hellas.jpg


Će da vidimo što Grci nude...