rastavljanje topa

jozy

New member
Imam na er6n kuceljev top, dobio ga na motoru, za moj je ukus preglasan, a sa db killerom mi ima glup zvuk
pa planiram dodat malo vune unutra
nisam nikad rastavljao te topove pa me interesira koja je procedura, dakle sastavljen je klasicno sa nitnama na pocetku i kraju...
 
Sa izlazne strane auspuha lagno probuši glave nintni sa bušilicom da ispadnu kapice, skineš poklopac topa, napuniš vunom i postupak završiš sa ugradnjom novih nitni ali ne aluminijskim jer se znaju rasklapati brzo (y)
 
di ima za kupit vunu i koja je cijena kod nas? Baš do Louisa mi se nejde za to, kak se to uopće i zove po švapskom pa da vidim cijene?
 
da se nadovežem, također želim stišati auspuhe.
u ovom slučaju je riječ o moto guzzi falcone '72.
po user manualu ima 80 dB. što mi je previše.
nemam nikakvih šarafa za otšarafit, samo matica u cijevi odozada. biće da ću tako izvuči sviralu.
da pozaštropam par rupa na svirali?
nisam pametan





Uploaded with ImageShack.us
 
Lovro Vz said:
di ima za kupit vunu i koja je cijena kod nas? Baš do Louisa mi se nejde za to, kak se to uopće i zove po švapskom pa da vidim cijene?
potrazi keramicku vunu ili kamenu a moze i ova nova knauf ecose sa njom ja sad punim topove i mnogo vise upija zvuk nego ove druge evo ti moj savet ako ces celog da uradis novu vunu za prvi sloj najbolje je celicna vuna da se ne bi ova druga brzo izduvala pa tek onda drugu vunu kao drugi sloj lepo polako smotas i uguras u plast...................
 
coma said:
da se nadovežem, također želim stišati auspuhe.
u ovom slučaju je riječ o moto guzzi falcone '72.
po user manualu ima 80 dB. što mi je previše.
nemam nikakvih šarafa za otšarafit, samo matica u cijevi odozada. biće da ću tako izvuči sviralu.
da pozaštropam par rupa na svirali?
nisam pametan


oko ovih auspuha s ne moze nista uraditi oko stisanja jer su radjeni sa komorama a i zavareni su koliko vidim a potom hromirani jedino resenje zameniti ih drugim.................


Uploaded with ImageShack.us
 
SRAD said:
Sa izlazne strane auspuha lagno probuši glave nintni sa bušilicom da ispadnu kapice, skineš poklopac topa, napuniš vunom i postupak završiš sa ugradnjom novih nitni ali ne aluminijskim jer se znaju rasklapati brzo (y)

a bili ga moga rastavit sa ulazne strane, jer je tamo isto na nitne pricvrscen?
jer taj se dio uopce ne vidi ako zeznen stogod  :mrgreen:
 
coma said:
da se nadovežem, također želim stišati auspuhe.
u ovom slučaju je riječ o moto guzzi falcone '72.
po user manualu ima 80 dB. što mi je previše.
nemam nikakvih šarafa za otšarafit, samo matica u cijevi odozada. biće da ću tako izvuči sviralu.
da pozaštropam par rupa na svirali?
nisam pametan

daj pofotkaj ulaz i izlaz auspuha... i te frulice kad ih izvadiš..

možeš promijenit položaj ili dimenzije rupa radeći novu ''sviralu'' ..ili ako su komore skroz prazne prigušiti ga promjenom protoka ubacivanjem dodatnih elemenata (smanjenjem protoka) što bi u radikalnom pothvatu moglo izazvati pretjerano zagrijavanje i utjecati na rad...

2jozy , mislim da sa malo dodatne vune nećeš postić veliki učinak (pogotovo ako ju prejako sabiješ), osim ako su ti sad u topu pogoreni ostaci vune..
 
jozy said:
a bili ga moga rastavit sa ulazne strane, jer je tamo isto na nitne pricvrscen?
jer taj se dio uopce ne vidi ako zeznen stogod  :mrgreen:

Ako mijenjaš cijelu vunu treba ga rastaviti i na ulaznoj strani jer se vuna treba omotati oko cijevi sa rupicama.
 
te frulice kaj imaš..na ulaz i izlaz našvasaj neku mrežicu i gotovo, puno bude stišano a ne utječe previše na protok plinova, tak ima i akrap db killere, ili probaj navarit samo na jednu stranu pa ak ne bude dovoljno stišano navari na obje, to MORA bit dobro onda
 
Negdje sam gledao reportazu o manufakturi izrade topova malo poznatije tvrtke iz USA cijeg se imena ne mogu sjetiti ni za zivu glavu, spominjana je vuna od vulkanskih vlakana jer ima najvecu tocku topljenja/izgaranja i kao takva ima dozivotni vijek trajanja u njihovim sistemima... e sad da li je to moguce kupiti ili nabaviti je drugi par cipela
 
Lovro Vz said:
te frulice kaj imaš..na ulaz i izlaz našvasaj neku mrežicu i gotovo, puno bude stišano a ne utječe previše na protok plinova, tak ima i akrap db killere, ili probaj navarit samo na jednu stranu pa ak ne bude dovoljno stišano navari na obje, to MORA bit dobro onda
to sam ja prije napravio na motoru, a morat ću i sada prije tehničkog :) to s perforiranim pločicama
 
No, a zna ko kolko kosta vuna i gdi je ima za kupit kod nas, za narucit?
 
Ništa od toga. Kako napisa Andjelo, napravljeni su sa komorama, zavareni i potom kromirani.

Nema nikakvog pristupa, šarafa, matica, nitni...

Samo rupa, bez utora, svirale... tako da odustajem.

kupit ću si čepiće za uši  :palacdolje:
 
Lovro Vz said:
No, a zna ko kolko kosta vuna i gdi je ima za kupit kod nas, za narucit?

Neznam gdje je ima za kupit :misli: ali ako imas nekoga tko ti radi u termiki novi marof da ti donese malo kamene vune,ja stavio u svoj top i vrhunski mi je zvuk (y),nazalost taj covjek vise ne radi unutra pa ti nemogu nabavit  :x