Rave ventil af1/rs

koki_3

Member
zanima me dali pase rave ventil s aprilie af1 125 (1990 god) na rs 125 (1993)...ustvari ventil znam da pase, a sto s elektronikom?
 
ja sam proda od AF1 92god.
i lik je stavio na RS 2003. god,
s elektronikom, sve ok radilo
 
koki_3 said:
i ja sam prodao i sad mu ne radi..a doma kod mene je radilo  :misli:
a cdi, treba i njega spojit, i motorić ventila i ventil mehanicki
 
toni-RS said:
a jel taj lik prije nego sto si mu prodo imo otvorenog rs-a ili zatvorenog....jer je imam zatvorenog pa mislim da ga neka struja blokira da ne otvori!?
Ne, ako je RS zatvoren onda nema ništa od doli navedenoga i nema šta otvorit šta. A kamoli neka struja koja ce sprijecavat otvaranje.

Triba mu ventil sa kućišten, sajla, solenoid (elektromagnet koji vuce sajlu) sa postoljen i Ducati elektronika koja "pali/gasi" solenoid.
Naravno to sve triba znat spojit i uštelat inače neće radit.

Zildjian said:
a cdi, treba i njega spojit, i motorić ventila i ventil mehanicki
Tocno.
Samo sta je CDI odvojen od elektronike za ventil, to su 2 razlicita komada, tek od 2008. se spajaju u istu "kutijicu".
 
pa sve sam mu dao..
a one žice sto jos idu od tog motorčića do te ducati elektronike sto je pod sicom ima vec gore
 
Da, to je sve, samo šta izgleda da je preživilo par ratova ali nema veze, ako je to radilo tebi na motoru, nema razloga da na njegovon ne radi.
Jedino ako on nije sta krivo spojia.
 
toni-RS said:
ma sve sam spojio kak spada i nezeli povuc onaj dio na motoricu(solenoidu) unutra

Može bit zbog više faktora.
Prvo to je sve tribalo dobro očistit (ventil onako crn sa slike sigurno neče radit -.-), onda je tribalo podmazat onaj uski dio ventila di se kači sajla, onda je tribalo podmazat sajlu u košuljici i vrlo malo sam solenoid.
Nakon svega toga triba znat nategnit sajlu da otvara skroz do kraja, a da ne zapinje niti malo. To ti nemogu objasnit jer to triba stelat na licu mista ovisno o motoru, ako neznas kako ces onda vodi u servis.
Kad sve tako središ on bi triba otvarat i zatvarat u manje od sekunde (klik-klak).
 
poslao mi je vec natrag..danas mi je baš došlo.evo sad sam baš išao i radi..budem sutra stavio i filmić..vjerojatno si nešto krivo spojio
 
toni-RS said:
ide mi vise na qurac ovaj motor....pa spoji0 sam sve kak spada

si siguran da je ispravan taj cdi? jesi probao stavit od nekog drugog pa probat, mozda mu stvarno neda da se otvori, kao neka blokada?  :misli:
 
onda ocito nesto ne valja na ostatku instalacija od motora, mislim ako si sve dobro spojio, mozda ta elektronika od ventila nema parametar okretaja od motora....  :misli: