Razletio se Mayesty

zocko yp

New member
Pozdrav svima,
Yamaha Majesti 250 kupljen kod TF motora mi se na povratku s mora razletio odnosno proklepetao nakon 1000 km u mom vlasništvu.
Potrebna je generalka (mehaničar otvorio i vidio da je i prije tog kvara motor raskapan i pripasivan da izdrži dok se ne proda)
Cijena djelova da se složi iznosi 19 100,00 kn + rad
Lijepo su me nategnuli pri kupnji ali tema već postoji i ne bih dalje razglabao.

Moje pitanje glasi postoji li kod nekoga mašina u dobrom stanju koju bi rado prodao ili postoji li netko ko bi kupio Majestia sa mrtvom mašinom.

Pozdrav
 
zocko yp said:
Pozdrav svima,
Yamaha Majesti 250 kupljen kod TF motora mi se na povratku s mora razletio odnosno proklepetao nakon 1000 km u mom vlasništvu.
Potrebna je generalka (mehaničar otvorio i vidio da je i prije tog kvara motor raskapan i pripasivan da izdrži dok se ne proda)
Cijena djelova da se složi iznosi 19 100,00 kn + rad
Lijepo su me nategnuli pri kupnji ali tema već postoji i ne bih dalje razglabao.

Moje pitanje glasi postoji li kod nekoga mašina u dobrom stanju koju bi rado prodao ili postoji li netko ko bi kupio Majestia sa mrtvom mašinom.

Pozdrav


Šta ti je riknulo??

Cilindar 2996 Kn
Brtve 230 kn
radilica 3786
klip 550
prstenovi 319
p.s.
Blok motora je 7500 ako je on otišao
 
ili bolje, tko je mehaničar :mrgreen:

btw, tih mašina ima na bacanje u Italiji, to bi ti mogao donjet netko tko radi sa rabljenim automobilima
 
Hvala dečki,
nakon revizije svega, glava koja  je 8175 se da spasit, cilindar će se brusit na 1. specijalu, vodena pumpa je ok, treba promjenit radilicu, uljnu pumpu, razvodni lanac sa španerom tako da možda prođem sa cca 8000 kn.
Za mašine iz italije me malo strah da ne kupim ponovo isto što sam kupio na skuteru.

Mehaničar je Nino iz daruvara i sve kaj mi je dosad radio je bilo super i povoljno, a cifra od 19 000 kn je bila da se komplet napravi generalka da motor bude ko novi.
Mogu skenirat predračun iz Elode da vidite

Pozdrav
 
Oko 2100 € na firmu sa PDV om
Sad kad zbrojim i popravak bit će 3200€, a mislio sam kak sam dobro prošao
 
DOBRO DA SE SLUČAJNO  TEBI  NEKAJ  NIJE  DOGODILO.

No  tko ti je prodao a nije  rekao da je mašina  za popravak :x

Zato  u ugovoru  je dobro  napisati  da se prodaje u dobroj  namjeri  bez da nekog  zezneš  a ne prema viđenom
 
Ma gledam cijenu popravka i kupovnu cijenu pa više ne znam da li je to isplativo.

Tko zna koliko bi ti netko dao za majesty u takvom stanju pa da ga se možda riješiš i bok.
 
Razmišljao sam isto kao ti Liberty ali za njega nemrem niš dobit, a da ga skrpam i nekom uvalim ipak nisam takav čovjek jer se stavljam u njegovu poziciju. Ovako ako ga uspijem sredit poslužit će mi bar još 2 godine.
Koliko može uopće vredit bez mašine?
 
čuj, obzirom su plastike skupe za skutere trebao bi za njega dobiti neku sitnu paru. Npr. retrovizor za X9 Evo košta cca 700 kn - pa valjda i polovni nešto vrijedi.

Istina, potpuniji bi odgovor znali članovi foruma koji se bave skuterima.

Žao mi je što je do svega došlo, a osobito što si ti bio u dobroj vjeri a prodavatelj ne. Lijepo je što i ti nemaš namjeru tako postupiti.

Opet, ako ga dobro poprave - služit će ti. No, ja ne bi popravljao tu mašinu nego bi nabavio sasvim drugu koja u ITA vrijedi skoro pa ništa. Čini mi se da bi popravak tako bio jeftiniji.
 
Moram još dobro razmisliti šta ću napravit, naravno da bi bilo jeftinije nabavit novu mainu iz Italije ali kakve sam sreće ...

Ako netko zna nekoga tko to može istražiti i nabavit takvu mašinu otvoren sam za sve prijedloge i znat ću to cjenit.
 
Nike, Joke da li znate do kad se u Majestia ugrađivao motor iz modela 250 iz 2000 god i da li odgovaraju mašine od leonarda 250, ili Madisona 250

Imate li kakvu adresu u Italiji ili drugdje da potražim rabljenu mašinu
Hvala
 
Mislim da je ipak (kad si već tu gdje jesi) pametnije ići slagati nego kupovati drugi motor.Naime,kad složiš ovaj i promijeniš sve što ne valja,ipak u neku ruku imaš "novu" mašinu (uzmi ovo uvjetno).Rabljeni motor koji bi ti netko i donio je rabljeni - dakle ne znaš u kojem je stanju. Naravno i to trebaš platiti,a netko ko izvana uvozi baš si i neće dati nekog truda jer ne može puno zaraditi. I nikad ne znaš šta ti je donio - možda je dobar motor,a možda je i teško groblje. Ovako,kad složiš,barem znaš da je ok.
 
zocko yp said:
Pozdrav svima,
Yamaha Majesti 250 kupljen kod TF motora mi se na povratku s mora razletio odnosno proklepetao nakon 1000 km u mom vlasništvu.
Potrebna je generalka (mehaničar otvorio i vidio da je i prije tog kvara motor raskapan i pripasivan da izdrži dok se ne proda)
Cijena djelova da se složi iznosi 19 100,00 kn + rad
Lijepo su me nategnuli pri kupnji ali tema već postoji i ne bih dalje razglabao.

Moje pitanje glasi postoji li kod nekoga mašina u dobrom stanju koju bi rado prodao ili postoji li netko ko bi kupio Majestia sa mrtvom mašinom.

Pozdrav

Ja sam proslo ljeto gledao skutere u TF motori. I kako nisam nasao nista adekvatno jer su svi bili prilicno razvaljeni, rekao mi je lik da imaju jednog Majestica ali da je trenutno kod Grigica u Velikoj Gorici (Yamaha servis) na generalki jer je prolupala masina i da ce biti gotov za par dana i da ce biti kao nov! Da nije to tvoj? Plave boje?
 
Mašina za tvpj majesty je ista ona ugrađivana u madison i leonardo tog godišta (upravo pročitao u jednom testu madisona iz 2003. godine
 
zocko yp said:
Nike, Joke da li znate do kad se u Majestia ugrađivao motor iz modela 250 iz 2000 god i da li odgovaraju mašine od leonarda 250, ili Madisona 250

Imate li kakvu adresu u Italiji ili drugdje da potražim rabljenu mašinu
Hvala
do 2005. U Xmaxu i XCity-ju je ista mašina ali je drukčiji prijenos radi veličine zadnjeg kotača. U Leonardu je ista mašina.
U prvoj generaciji Madisona je Yamahina mašina. U novom, jeftinijem RS modelu je Piaggio Quasar mašina
 
Moj nije onaj plavi već onaj crni.
Našao sam na Ebayu mašinu u Italiji 2004 sa 18 000 km sada samo treba vidjeti kako ju dopeljati da li netko zna nekoga tko se bavi time ili kako to sam izvesti.